Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi lesz, ha a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz, ha a párom nem engedi elvetetni a gyereket? Titkoljam el az abortuszt?

Figyelt kérdés

22 éve vagyunk házasok, három gyerekünk van. Tegnap megtudtam, hogy terhes vagyok, de anyagi okok miatt nem vállalhatom a gyereket. Sajnos meghalt anyukám és a temetésre kölcsön kellett kérjek amit tíz hónap alatt meg kell adnom így nem eshetek ki a munkából.

Párom olyan családból származik ahol elítélik az abortuszt ezért nem menne bele abba, hogy elvetessem a babát.

Ti mit tennétek? Elmondanátok neki?

Én 41 ő 43


2014. febr. 22. 21:19
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
68%

Nekem az is rejtély, hogyan élhet valaki 22 évig házasságban egy olyan partnerrel, akivel homlokegyenest mást gondolnak az életről, meg annak értékéről.


Kérdező!


Meg tudod pontosan fogalmazni, mik a félelmeid? Csak a pénz? Vagy más is van? Idő? Energia? A baba kihordásától, vagy világra hozatalától félsz talán? Nem lenne utána segítséged?


Úgy gondolom, 22 év után, de akár 1 hónap után sincs jogod a közös gyerek sorsáról egyedül döntened. Ha mégis megtennéd, kiderülne, és ezzel nem csak a gyermek, hanem a párkapcsolat és a családi béke is tönkremenne. A titkolózás nem éri meg.


Ha a férjed nem aggódik az anyagiak miatt, akkor ő milyen lehetőségeket lát arra, hogy 4 gyerekkel is megéljetek?

Ha egy ideig, amíg bírod, dolgoznál, akkor átgondoltad, hogy a táppénz, Tgyás, Gyed idejére mennyi lenne részedről az a bevétel, ami nem elég? Azt tudod, hogy a nagycsaládosok most a TB és egyéb járulékok terhére is igénybe vehetik a családi adókedvezményt?


Párod milyen többletterheket tudna vállalni? Van módja plusz bevételt előteremteni?


Szerintem e pillanatban még rengeteg időd van. Tudsz gondolkozni bőven. Keress fel szakembert, aki az új rendszer kedvezményeiről tájékoztatni tud. Nem biztos, hogy anyagilag rosszabbul járnátok az új babával.


Olyan érdekes az élet: írod, hogy édesanyád meghalt. Isten nyugosztalja. Én sokszor látok olyat, hogy egy befejezett élet után érkezik egy kezdődő... Talán nem véletlenül.


Bölcs belátást kívánok Neked és családodnak!

2014. febr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
53%
Kényszerből ne akarj gyereket szülni ,mert nem leszel boldog ... !!! Nem csak a férjednek van beleszólása abba ,hogy lesz-e megint gyerek ,hanem NEKED is ! Akárki akármit mond ,állj ki magadért ! Ez a te életed ,ne más döntse el ,mi a helyes !
2014. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
61-es, ezek tényleg érdekes dolgok... Unokatesóm meghalt, és akkor még nem jött meg. Átfutott az agyamon, hogy biztos terhes vagyok. És tényleg.. A sors furcsa.
2014. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
10%
60-as. A kerdezonek is volt dontese, amig teherbe nem esett! Vedekezesnek hivjak ezt a dontest! En pogacsat akarok, Te csokis sutit. Ha te nem veszed ki a kezembol a csokit, akkor abbol sose lesz pogacsa. Ezt igy fogtad??
2014. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
36%
Aki 40 éves korára, sok gyerek után sem tanul meg védekezni, annak már mind1
2014. febr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező ! Jutottatok valamire a férjeddel ? :-)
2014. febr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
6%
A 38 as személynek teljesen igaza van egyetértek vele. Duplán adnék neki zöldet. Az én véleménym szerint is jobb állami gondozásba kerülni a gyereknek vagy szegény körülmények közöt is megtudna a kérdezö élni és ott a császármetszés ha a kórára hivatkozik. Engem is lelehet pontozni.
2014. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!