Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha nincs egzisztenciád és nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nincs egzisztenciád és nem tudsz a fizetésedből lakást, autót venni, érdemes családot alapítani?

Figyelt kérdés
2014. febr. 26. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
szerintem lakás és kocsi nem szükséges a családhoz de biztos állás a szülőknek mindenképp
2014. febr. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 zabmester ***** válasza:
84%

Sokan felnőttek már autó és saját lakás nélkül, szerintem sem ez a lényeg. Persze ez függ attól is, hogy az ember hol lakik, mert egy kis faluban, ahol van egy darab bolt, és napi kétszer jár a busz, ott valószínűleg fontosabb az autó, mint egy nagyobb városban, ahol van rendes tömegközlekedés, boltok, orvos, stb. a közelben.

Én a saját lakást sem érzem fontosnak, de erről (is) megoszlanak a vélemények. Mi albérletben lakunk, itt nevelünk gyereket, és így tervezzük a másodikat is, nekünk így teljesen megfelel, sőt, praktikus is, mert ha valahol már nem kényelmes, akkor tudunk mozdulni.

Inkább az a fontos, hogy tényleg mindkét szülőnek legyen munkája, meg tudjanak élni a fizetésükből, az sem árt, ha valamennyit félre is tudnak tenni, és vegyék azt is számításba, hogy ha a baba megszületik, az egyikük bevétele csökkenni fog, a kiadásaik viszont nőni.

2014. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Kocsi szerintem nem létszükséglet, legalábbis városban, ahol jó a tömegközlekedés.

Szerintem is a legfontosabb, hogy a leendő szülőknek biztos állása legyen. És megoldott legyen a lakhatás. Ha nem is saját lakás, de egy kipróbált albérlet, amit tudnak fizetni, ahol normális a tulaj.

2014. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Érdemes ! A mai napig nem lennék édesanya ,ha arra vártam volna ,hogy saját lakásom +autóm legyen .! Albérletbe vállaltunk a párommal gyereket ,amit nem bántunk meg . Mindig is egyet értettünk benne ,hogy nem akarunk 15-20 évre hitellel leterhelt lakásba költözni . Tökéletesen boldogok vagyunk így is ,sőt most előny hogy nem vagyunk ide kötve ,hiszen külföldre költözünk hónapokon belül.
2014. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Én sem születtem volna meg, ha a szüleim arra vártak volna, hogy legyen lakás és kocsi. 9 éves voltam, mire lett saját lakás, kocsi nem volt, a kerékpár is megtette. Persze nagyon fontos egy biztos állás vagy szakma, de ez nem csak a családalapítás hanem a létfenntartás miatt is fontos. A családalapítás akkor jöhet szóba, ha két felnőtt ember úgy gondolja, kész felnevelni szeretetben békességben gyerekeket és tudja hozzá biztosítani nekik, ami szükséges ehhez.
2014. febr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
39%
Én 24 vagyok, pár éven belül nekem is itt az ideje. Autóm szerencsére már van, munkám is, bár nem jól fizet. Az autó szerintem mindenképp fontos, mert nélküle mindig másokra lesztek utalva. Sok a szajré, nincs vonat, rossz az idő, aztán könyöröghetsz meg hálálkodhatsz mindig, akinek van kocsija. Nagyon kellemetlen. A lakásról az a véleményem, hogy hitelt felvenni nem érdemes, de az albérletet meg hülyeségnek tartom. Lehet hogy régimódi vagyok, de én a többgenerációs családmodellben hiszek. Gyerekkoromban jó ideig nagyszülőkkel laktunk kertes házban, kutyával, kertvárosban, és imádtam. Felsős voltam, amikor eladták a házat a nagyszüleim, mert sok lett volna a felújítás költsége, meg volt már lakása mindenkinek. Hatalmas hiba volt, azóta sem tudom feldolgozni. Most mindenki nyomorog a kis lukában, tele adóssággal, se kert, se semmi. Manapság sokat dolgoznak az emberek, nagyon jó egy többgenerációs család, mert mindig van, aki vigyáz a gyerekre, megfőzi a finom ebédet, stb. Most már mindenki rájött a családban, hogy mennyire nincs jól ez így, most meg az "újraegyesítésen" gondolkozunk ismét.
2014. febr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Attól még, mert valakinek nincs egzisztenciája, később még lehet! De gyereke egy idő után nem biztos.


Példa:


Ismerősék nagymamával éltek egy házban, külön házrészben.

Mindketten ugyanazon a helyen dolgoztak, csak más területen. Vállaltak 3 gyereket, aztán előléptették az apát. Utána építkezés, autóvásárlás stb. Most jelenleg egy 30-40 milla körüli házban laknak, a gyerekek mind kirepültek ők pedig, még ha nem is azonnal, de mindent megtudtak adni a családjuknak.


Ha nem is jött volna össze, akkor is átlagosan normálisan éltek volna.


Szerintem ennél nem kell több.

2014. febr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Gyereket nyomorba nem szulunk.
2014. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha mi itt gyűjtögetnénk lakásra, soha nem lenne gyerekünk (külföld, baromi drágák az ingatlanok, és nem tervezünk hazamenni) Autónk az lesz a nyáron, májusban születik a lányunk. Nekünk tökéletes albérletben, tudunk félre tenni, hogy Magyarországon akár vegyünk egy lakást.
2014. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
Persze, hogy érdemes. De akkor később ne sírd tele a világot, ha nem tudod kifizetni a gyerek gyógyszerét, taníttatását, osztálykirándulását, ne a világot okold, ne másoktól várd, hogy adakozzanak neked a saját pénzükből. Te akarsz gyereket, téged érdekel jobban az, hogy mindenáron gyereked legyen, még akkor is, ha előre tudod, hogy szűkölködésben fog felnőni, mint az, hogy mi lenne optimális a gyereknek, akkor később is magadra vess, ha nem tudsz egyről a kettőre jutni soha.
2014. febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!