Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kimennétek külföldre dolgozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kimennétek külföldre dolgozni, ha itthon nem találtok állást, van kint rokon, viszont a férjeteknek itthon jól fizető munkája van?

Figyelt kérdés

A férjem munkája maga a tökély, jól keres, a főnöke jófej, rendes, normálisan be van jelentve, kocsi, laptop, telefon...stb.

Nem szeretném, hogy ezt feladja, én viszont semmit nem találok se a szakmámban, se azon kívül. Londonban élnek rokonaim, egyre többször eszembe jut, talán ki kellene menni, viszont félek, hogy megromlana a házasságunk.



2014. ápr. 25. 14:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Kint nem tanári állást pályáznék meg, viszont itt max szeptemberben lesz esély tanári pozíció betöltésére, ha lesz egyáltalán.

Egyik rokonom kint él, egy ruhagyárban van, ő mondta, hogy pl a nyárra kimehetnél, az 2-3 hónap, lakhatást nem kellene fizetnem, mert lakhatnék nála.

Ha egyedül lennék, akkor mennék, a férjemet nem szeretném itthagyni, de az sem megoldás, hogy itthon meg nincs munka. Jelentkeztem én már takarítani is, meg call centerbe is, de oda se vettek fel.

A dilemma az, hogy 2-3 hónap alatt talán annyit össze tudnék szedni, ami legalább tartaléknak jó lenne, de valóban rossz lenne külön.

2014. ápr. 25. 16:26
 12/21 anonim ***** válasza:
67%
Egy nyarat szerintem ki lehet bírni. Legalább lenne egy kis megtakarított pénzed. Esténként tudnátok skypon beszélni, aztán nyár végén hazajössz, és ott folytatjátok, ahol abbahagytátok. Ha ennyit nem bír ki egy házasság, akkor az már régen rossz. Én a helyedben mennék, ebben az esetben.
2014. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira jól fizető, akkor hogy nem éltek meg belőle ketten?
2014. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%

túlmisztifikálják a kinti munkát. ott 2 lehetőség van: jól keresel,szépen feléled,szép helyen laksz stb. vagy félreteszel de akkor nyomorogsz kint. persze ha vannak rokonok kicsit könnyebb mert legalább lakbért nem kel fizetni

az meg h csak pár hónap.. ah tényleg jó állást találsz valóban hazajönnél pár hónap mulva?

azt kell átgondolnod h VALÓJÁBAN mit szeretnél. ne lelkiismeretfurdalásból gondolkodj meg h mit várnak tőled stb. hanem h te mit szeretnél. kint élni,jól keresni,világot látni vagy itthon tovább próbálkozni de a férjeddel lenni.


hozzáteszem h én nem tudom elhinni h valaki semmilyen munkát ne találjon főleg diplomával. tanárival mega ztán végképp,ezer helyre keresnek tanárt iskolába, de ami nagyobb biznisz trénernek elmennni... továbbtanulás egyebek


azt se felejtsd el h sem itthon sem kint nem úgy fogsz kezdeni h rögtön fentről rengeteg pénzért. az a baj manapság h megdolgozni a dolgokért senki sem akar. "x összeget akarok keresni,ha ennyi nincs meg sem mozdulok!" ez nagyon rossz hozzáállás! gondolom a férjed sem rögtön így kezdte

céltudatos legyél alázatos és kitartó és akkor nem kell londonig menned egy munkáért-amihez hozzáteszem ott is kell a megfelelő hozzáállás

2014. ápr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
100%

„hozzáteszem h én nem tudom elhinni h valaki semmilyen munkát ne találjon főleg diplomával. tanárival mega ztán végképp,ezer helyre keresnek tanárt iskolába, de ami nagyobb biznisz trénernek elmennni... továbbtanulás egyebek „


Te sem itt élsz, hol az a sok tanári munka? Nem mindegy az sem milyen szakot végzett az ember, az egyik szakom technika, az elmúlt 10 évben itt helyben és a környező településeken 3 üres helyet hirdettek, de jelenlegi munkahelyemből kiindulva előbb veszik fel a protekciósokat és utána hirdetik az állásokat, iskola, de nem tanárként dolgozom én sem és a szintén tanári diplomával rendelkező kolléganő sem, ő pedig minden létező helyre folyamatosan pályázgat, mert minden vágya, hogy újra taníthasson, de nem kell, nincs protekciója. Bizonyos szakokból még korrepetálást se tud vállalni az ember, hogy legyen egy kis pénze. Ha nincs munka, akkor miből tanuljon az ember? Nem olcsó mulatság az sem, néztem, szívesen elvégezném a gyógypedagógia szakot, de nem tudok kigazdálkodni egy félévre 200ezer ft-ot, ez 3 havi fizetésem.

Diplomásként nehezebb még kulimunkát is találni, jártam úgy, hogy elmentem betanított munkára nem említve a magasabb végzettségeimet, szerencsétlenségemre első napomon egy régi ismerősbe botlottam, aki miután lebuktatott csak úgy repültem.

2014. ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
13%
diákhitel. arra találták ki. de tudtommal vannak állami helyek is. tanulni,dolgozni,nem a sült galambra várni!
2014. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Sokéves házasként bármit meg lehet szervezni...

Ellenben még gyerekvállalás előtt több, mint furcsa kétlaki életben spekulálni.

Nekem tuti nem kéne olyan modern nőtől gyerek, aki gondol egyet és tőlem távol próbál szerencsét, pláne ha el tudnám tartani.

2014. ápr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Itthon maradok, nem próbálok szerencsét külföldön. Nem szeretnék a párom nélkül lenni akár egy hónapig is, másrészt a remény hal meg utoljára, jó orosz közmondás szerint.

Tehát maradok itthon, remélve, hogy egyszer csak lesz nekem is szerencsém :)

2014. ápr. 27. 21:19
 19/21 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem, de te tudod, hogy neked mi a fontosabb. Ha nem találnék munkát, én inkább elmennék egyéni vállalkozónak, minthogy a férjem nélkül kelljen felkelnem, és kimaradjon az, hogy az apró, de mégis fontos pillanatokat megosszuk egymással. Mondjuk én biztos megkérdezném őt, hogy nincs-e kedve esetleg neki is jönni, vagy nincs-e valamilyen cégen belüli áthelyezési lehetőség, vagy bármi, de nélküle nem mennék. Annó nálunk is felmerült, hogyha a munka úgy hozná, hogy költöznünk kellene, akkor mit csináljunk. Mi azt beszéltük meg, hogy együtt megyünk mindenhová, de azt vesszük figyelembe, hogy milyenek lennének az ottani megélhetési körülmények, mennyit tudnánk mellette félretenni, illetve milyen munkát kellene ezért a másiknak otthagyni(olyat, amit szeret, vagy olyat, amit nem). London elég drága, a fizetések sem túl nagyok, elég alacsony igényekkel kell kimenni, hogy annyi pénzed maradjon, hogy egyáltalán megérje. Milyen munkát vállalnál ott? Én egy sima takarítós, vagy éttermes munka miatt nem mennék ki a helyedben, hacsak nem ez a szakmád, és szereted, de még akkoris ott van, hogy a férjed nélkül. Ekkora távolságra simán rámehet egy kapcsolat.
2014. máj. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ja most látom, hogy már döntöttél:)
2014. máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!