Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban így működne ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban így működne ez a dolog, és ez alól senki sem kivétel? (Részlet alul) Őszinte válaszokat várok, több éves párkapcsolatban, házasságban lévőktől!

Figyelt kérdés
Párom és köztem nagyobb korkülönbség van, és ebből adódóan jóval több tapasztalata van az élet minden területén. Többször is mondta, hogy minden házasságban előbb-utóbb bekövetkezik a megcsalás(ami mindenkinek mást jelent persze, de megtörténik)Ha nem fizikai megcsalás, akkor fejben képzelődik a házas fél megcsalásról. Normális a hozzáállása, hogy 2 éve állandóan azt mondogatja, hogy bennem megtalált mindent, amit egy nőben keresett, szexuális és érzelmi téren is egyaránt vonzódik hozzám, feleségül is szeretne venni, a munkája miatt eddig nem volt ideje a saját életére, de most velem végre megkaphatja az otthont stb...de nyíltan közölte velem, hogy tudja, hogy én 10 éven belül biztosan megcsalom, és a szexuális megcsalások nem azért történnek, mert nem szeretik a párjukat, hanem kell pici új, és ennek nincs köze a szerelemhez, az érzelmi alapon nyugvó megcsalás azonban más, azt be kell vallani a párodnak...na most én undorítónak tartom a megcsalást, és azt is ha a férjem hazajön miután mással lefeküdt, majd van képe mellém bújni, megcsókolni, és mondani hogy szeret! Komolyan mire jó az? Egy 40es komoly férfi tényleg így vélekedik erről? Én már most rosszul vagyok ha belegondolok, hogy más nőkkel szexelne a párom...már abban sem vagyok biztos, hogy gyereket szülnék így neki, milyen 9 hónap lenne az a terhesség így, hogy epét hányok az idegességtől, hogy vajon megcsalt, hányszor, mikor, kivel? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mi a jobb, ha tudjuk, hogy történt szexuális megcsalás, vagy nem tudjuk meg, és álomvilágban élünk?

2014. aug. 1. 13:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Szóval párod jóval idősebb, te pedig egy fiatal, valószínűleg kevés tapasztalattal rendelkező lányka vagy, és ő nagy élvezetét leli benne hogy úgyszólván "programozzon" téged.


Ez igazából elég undorító, sőt, szánalmas az ő részéről, és a tiedről is, ha hagyod.

Írták már itt előttem, hogy attól, hogy neki több "élettapasztalata" van, nem feltétlen ő az etalon. Ha ez az egész ellentmond a saját erkölcsi értékeidnek (már pedig ellentmond), akkor 1. ezt jelezni kell felé, 2. ha ő se tudja a tied elfogadni, vagy még így is nyomatja a saját nézeteit, akkor jobb esetben szétválnak útjaitok.


Vaaagy, maradhatsz vele, behülyíthet teljesen, s mikor majd megcsal, akkorra meg már úgy beprogramozott, hogy te érzed magad hibásnak.

De a leírásodból te nagyon áldozattípusnak tűnsz, aztán hogy ezen változtatsz-e tudatosan, már csak a te dolgod.


Egyébként egy normális, felnőtt és érett monogám kapcsolatban nem hajtogatja egyik fél se, hogy a megcsalás bármely formája normális ill. előre jósolható lenne.

Sőt, egy normális kapcsolatban egyik fél se erőlteti rá az erkölcseit a másikra.


Ha bejön neked hogy a pasi hülyít és még viktimet is farag belőled, akinek egy életre el lesz rontva a párkapcsolati értékrendje, hát hajrá. De én sebtében otthagynám ezt az aljas, manupilatív roh@dékot.

2014. aug. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom kérdező, most láttam a korodat.

28 évesen már azért felismerhetnéd, ha valaki hatalmas baromságokat beszél, akkor is ha mézesmázosan, rád terhelve és áltudományos maszlaggal leöntve tálalja.

2014. aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
kiegészítés: azt is mondta, hogy most így gondolom ezt, de senki nem tudja később miként vélekedem majd erről. Tudja, hogy személyiségben még sokat fogok fejlődni, és változhat sok dolog. Az ő részéről annyi van, hogy voltak komolyabb kapcsolatai, de hogy házasságra gondoljon nem. Ez meg neki új, hogy egy olyan lányt talált, mint én. Bevallotta, hogy régebben a komolytalanabb kapcsolataiban megcsalta őket, de a komolyakban soha. Azt is tudom, hogy iszonyú nehezen esik szerelembe, ezt barátai is tanúsítják, huszon, harminc év barátság után mondják, hogy még sosem látták ilyennek, mint amilyen velem. Nyílt, őszinte férfi, abszolút nem drámázik pici dolgokon, és emellett tényleg rengeteg törődést, szeretetet kapok, csak akkor sem értem, hogy ha jól érzi magát 2 ember egy házasságban, akkor miért keres időt megcsalásra valaki? Az is energia, hogy megtaláljon egy nőt, akivel kiélheti magát nem?
2014. aug. 1. 14:06
 14/31 anonim ***** válasza:
90%

Komolyan van, aki ezt a maszlagot beveszi?


Aki szereti, tiszteli a házastársát, az nem csalja meg. Ha vonzódik valakihez, akkor mérlegel, hogy ki kell neki, és vagy megpróbálja rendbetenni a kapcsolatot, vagy elválik. De nem csal.


Aki 1-2 éves kapcsolatban élből kijelenti, hogy szerinte a megcsalás normális, azzal szóba se állnék többet...

2014. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%

Hát hallod én is azt hittem, hogy egy 40 éves befűzött egy 19 20 éves kislányt.


Na szóval akkor kicsit konkrétabban.

Nem te félsz tőle, hogy mi lesz ha, hanem ő vetíti előre neked, hogy mi lesz.

Már most lefekteti a szabályokat, hogy ha megcsal, /mert ezek után ezerszer megfog mondván itt is ott is kísértésbe esett/ egy rohadt szót ne szólhass.


28 éves érett nő vagy, gondolkodj már el egy kicsit azon, hogy hagyod-e magad ilyen szinten manipulálni, valamint méltatlan helyzetben akarod-e leélni az egész életed egy csapodár pasas mellett.

2014. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%
Én is úgy gondolom, hogy a terepet készíti elő magának a későbbiekre...
2014. aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
76%
Már régen félrekamatyolt a jóember.
2014. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
85%

Ha az én férjemnek ilyen lett volna a hozzáállása , hogy minden házasságban előbb utóbb van megcsalás, és hogy x év múlva biztos megcsalom, egyrészt nem megyek hozzá, másrészt megszakítom vele a kapcsolatot.


Hogy miért? Mert egyrészt rossz a hozzáállása a házassághoz, másrészt nem bízik bennem ha azt gondolja hogy bármikor megcsalnám.


Egyáltalán nem normális szerintem!!!


Továbbá abban is téved, hogy a megcsalásnak nincs köze a szerelemhez... De van. Aki megcsalja a párját / házastársát, az nem szereti. Nem tiszteli és megalázza. És aki ilyet tesz, az nem szeret. Pont.


Akivel ilyen fontos kérdésekben nem értek egyet, olyannal nem kötöm össze az életem mert semmi értelme.

2014. aug. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Jó mondjuk azt sosem mondta, hogy ez így rendben van, de attól még megtörténik gyakran, és valamilyen szinten mindenki megcsalja a párját az élete során. A megcsalás, mint fogalom pedig mindenkinél más. Valaki már azt is megcsalásnak tekinti, ha a párja elmegy egy ellenkező nemű kollégájával ebédelni, vagy valaki ahogy az egyik válaszoló írta másról fantáziál, még akkor is, ha nem is elérhető az illető. Azt sem mondta, hogy ő meg fog csalni, de ki lát a jövőbe? Ki tudja megmondani 100% pontosan, hogy miként cselekszünk majd akkor? Egyszer egy vallásos ismerősöm azt mondta, hogy nekik azt hajtogatja a pap, hogy a házasság arról szól, hogy hűséget fogadunk, de ugyanakkor azt ígérjük meg, hogy megteszünk minden tőlünk telhetőt, hogy tisztességes házasságban éljünk, és hogy a szeretet minél tovább megmaradjon a felek között, de ezért tenni kell, és a hűség nem csupán járulékos része egy házasságnak. Két ember küzdelme. Hasonló mondanivalójú beszédet én is hallottam már.
2014. aug. 1. 14:45
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

"Jó mondjuk azt sosem mondta, hogy ez így rendben van, de attól még megtörténik gyakran, és valamilyen szinten mindenki megcsalja a párját az élete során. A megcsalás, mint fogalom pedig mindenkinél más. Valaki már azt is megcsalásnak tekinti, ha a párja elmegy egy ellenkező nemű kollégájával ebédelni, vagy valaki ahogy az egyik válaszoló írta másról fantáziá"


Nem látszik a fától az erdő igaz?

Olvasd el ezt a pár sort. A sarkított, beteges kapcsolatokra jellemző vonásokkal tarkított.


Mi az,hogy gyakran előfordul?


Szóval beteges, ha valaki már most tudja, hogy élete szerelmét /nevezzük így ha vele akarja leélni az életét/ gyakran meg fogja csalni.

Beteges az is, aki megcsalásnak tekinti a férje közös ebédjét mondjuk egy ismerősével.

Beteges, aki a másik gondolatát megcsalásnak nevezi.


Az igaz a pasid állításából, hogy igen emberek vagyunk. Igen, vannak ösztönös vágyaink, ha valaki mással is működik a kémia. Igen, néha eszünkbe jut más is a férjünkön, feleségünkön kívül.

Viszont gondolkodó, felelősségteljes lényként, az ilyen ösztönszerű vágyaknak nem adunk utat. Nem kockáztatjuk a kapcsolatunkat, a kapcsolatunk nyújtotta biztonságunkat egy hancúrért, ami még talán csak jó se lesz.


Vagy nagyon naiv vagy, vagy nagyon jó a pasid manipulációs képessége, de akárhogy is van, teljesen hülyére vesz.

2014. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!