Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szemtelenség lenne megkérni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szemtelenség lenne megkérni a férjem, hogy kevesebbet dohányozzon, amikor kevesebb pénzünk van?

Figyelt kérdés

Sajnos még nem találtam új munkát, és nagyon meg kell fognom a pénzt. Egyelőre csak az ő fizetéséből élünk, a napi 1 doboz cigaretta nagyon sokba kerül. Hó végéig van 15ezer forintunk ételre, és az ő cigijére.

Kicsit rosszul érzem magam amiatt, hogy én nem hozok pénzt a háztartásba, és úgy érzem, nincs beleszólásom a fizetése elköltésébe.



2014. szept. 15. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem töltitek a cigarettát? 1 cs. Multifilter cigarettadohány 1000.-, hozzá 200 db-os cigarettahüvely 200,- cigarettatöltőt, már 500-1200.-ig tudsz venni, de azt csak egyszer kell megvenni. Az egy cs. dohányból 3 doboz cigaretta jön ki.
2014. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szemtelenség, ha te is mindent megteszel a költségek csökkentése érdekében. Nem bántani akarlak, csak ha így teszel, akkor nincs mivel visszavágnia, és el kell gondolkozzon azon, amit mondasz neki.

A kérés jogos, és akkor is muszáj lenne megtennie, ha egyedül lenne. Mert ugye 1000 Ft manapság egy doboz cigi, és pont 15 napnyi pénzetek van. Ha enni akar, akkor meg kell felezni minimum ennek a költségét. Még így is nagyon-nagyon necces lesz 2 embernek enni 2 hétig 7500 Ft-ból.

2014. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Add oda neki a pénzt, hogy ossza be cigire és napi háromszori kajára. Remélhetőleg előtte megtanul varázsolni.
2014. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A töltős cigit sajnos nem igazán szereti. A legjobb lenne, ha leszokna :(


Én munkát keresek, önéletrajzomat adom le, ahol csak tudom, egyelőre semmi.


Múltkor elment a barátaival focimeccsre, én nem mentem, mert kettőnknek sok lett volna a jegy, inkább itthon maradtam.

2014. szept. 15. 17:50
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem szemtelenség... be kell látnia, hogy nem csak a kaján, kaja minőségén és mennyiségén kell most spórolni, hanem az élvezeti cikkeken. A cigaretta luxuscikk, nem létfontosságú dolog, az étel, a víz és a meleg (jönnek ugye a hűvösebb hónapok) sokkal fontosabbak.


Bár én elfogult vagyok, nálam szóba se jöhet(ett) olyan férfi, aki dohányzik, akár csak kocadohányosként.

2014. szept. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar a dohányzása, csak most épp nem állunk jól.
2014. szept. 15. 18:22
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Oké, de azt neki is be kell látnia, hogy "cigin-halni" nem ehet, de éhen igen... ha nem látja be, nem jó társat választottál.
2014. szept. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
*lehet
2014. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én mist nem azt krizitálom, hogy ő dohányzik, hanem a saját szemszögemből érzem rosszul magam, amiért meg kell kérnem arra, hogy kevesebbet dohányozzon. Ha lenne munkám, most nem lenne gond. Érted, utolsó?
2014. szept. 15. 19:12
 10/12 anonim válasza:
100%

Nem szép dolog elmenni úgy egy focimeccsre, hogy kajára sem telik. Még a cigire rá is lehet fogni, hogy szenvedélybetegség, bár ez sem igaz teljesen, mert valamennyire igenis lehet csökkenteni, vagy vállalni, hogy tekerős cigit szív.

A házasság arról szól - jogilag is, eszmeileg is - hogy az egyéni érdekeiteket a család/kettőtök érdekei mögé helyezitek. Tehát van beleszólásod abba, hogy mire költi a család pénzét, akkor is, ha ő keresi. Erre ideális esetben magától kellene rájönnie.

Azt, hogy kinek milyen joga van egy házasságban, kizárólag tettekben kell mérni, és nem pénzben. Ha te napi 8 órán át dolgozol a kettőtök érdekein, (az álláskeresés, főzés, stb is ugyanolyan munka!), és ő is napi 8 órán át dolgozik, akkor egyenlő döntési jogaitok vannak, a pénz is egyenlő mértékben illet meg titeket, mint ahogy a főztöd is.

2014. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!