Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek kinek van igaza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kinek van igaza ebben a gyerekvállalási ügyben a férjnek vagy a feleségnek?

Figyelt kérdés
Van egy házaspár két gyerekük van egyik 5, a másik 2,5 éves. Megbeszélték hogy két gyerekük lesz mert ennyit tudnak tisztességesen felnevelni. A férj sokat nélkülözött és nem szerette volna hogy a gyerekei így kezdjék az életet szerette volna hogy tudjanak az iskolában tanfolyamra járni, osztálykirándulásra menni. A feleség fogamzásgátlót szed és váratlanul terhes lesz a megbeszéltek ellenére. Az utóbbi években sehol nem dolgozott minden a férjre hárult, a gyereket meg akarja tartani. Szerintetek kinek van igaza?
2014. szept. 24. 11:49
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem az utolsó, a 35-ös!
2014. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
55%
40. Jó akkor hülyeséget írtam tabletta mellett mindenki terhes lesz rendszeres szedés mellett is. Nemi is értem miért ilyen jó a pearl-indexe? Hogy nem lett terhes senki a környezetemben aki szedte ha ilyen rossz módszer? Akkor házasságban, párkapcsolatban te többféle módszert használsz hogy ne legyél terhes? Vagy hogy oldod meg hogy tuti legyen?
2014. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
15%
Utolsó válaszolók nagyon nem értenek egyet, pedig én is csak azt írtam le amit egy nőgyógyász mondott egy korszerű, kis hormontartalmú gyógyszerről (Lindynette). Velem az elején 18 évesen gyakran előfordult, hogy elfelejtettem egy-egy szemet, és nem pótoltam időben. Ilyenkor ugye idegességemben egyből felkerestem az orvost, aki megnyugtatott, hogy nem ürül ki olyan hamar, mert gondoljak bele, hogy a szünetben hányadik napon jön meg. Aztán olyan eset is volt, hogy sajnos nem kaptam időben időpontot gyógyszer felírására és ezért csak a tervezetthez képest 3 nappal később tudtam beszedni az adagot. Ekkor már másik orvoshoz jártam, az volt az első kérdésem, hogy meddig kell kiegészítő védekezést alkalmaznom. Azt mondta semeddig, csak most három napig szedjek egyszerre kettőt. Pedig a betegtájékoztató ugye nem ír ilyet.
2014. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
64%
Azért szerintem a kérdező nem gusztustalan, mert a mai világban eltartani egy családot tisztességesen nem kis feladat. De gondolom, ha azt mondaná, hogy ok, de ő marad otthon és anyuka tartsa el az öttagú családot, akkor meg milyen férj már. Megbeszélték, a férfi abban a tudatban volt, hogy védekeznek, elég szerencsétlenül jött össze. De őt se lehet hibáztatni, mert aggódik a jövő miatt. Azért háztartást vezetni igen munka, de ha kimarad egy takarítás nem dől össze a világ. Viszont, ha apuka már nem tud félrerakni és elveszti a munkáját, egy 3 gyerekes családnál már pár hónap is kritikus lehet. Úgyhogy nem kell a kérdezőt támadni, mert ő keresi a pénzt és méri fel józan ésszel, hogy mi fér bele.
2014. szept. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk az tény, hogy a gyerek már megfogant.Ha a nő meg akarja tartani, akkor nem tehetsz semmit. Mivel ketten hoztátok össze (akkor is ha szinte biztos, hogy a feleség manipulálására), ezért támogatnod és szeretned kell, ahogy a többi gyerekedet is. Az biztos, hogy ezek után a feleségtől én már nem akarnék semmit, viszont a gyerekek érdekében a válás után közös felügyeleti jogot kérnék.
2014. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
17%

egyik fogamzásgátlási modszer sem 100%-os. az is lehet hogy tényleg veletlenul esett teherbe..

És ha tudja hogy nem tudnátok ellátni egy harmadik gyermeket akkor miert akarja annyira? bár lehet hogy ugy gondolja ha 2nek jut akkor a harmadiknak is.. de ha tenyleg nem tudtok vallalni harmadikat akkor miert nem fogja fel? .. :( probalj vele leulni megbeszélni hogy nincs keret egy harmadik babara.

De a felesegedet is megertem,nincs szive elvetetni,de inkabb vetesse el mint hogy ehezzetek mindannyian..

2014. szept. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
53%

Megbeszéltétek, hogy két gyerek kell, de azt is, hogy a besikerültre abortusz vár? Vagy ezt az asszonyka fantáziájára bíztad?

Nekem van olyan ismerősöm, aki tabletta mellet esett teherbe. Igaz nagyon fiatal volt, és egy rendes kis hasmenés volt az oka, de a hat évvel idősebb barátja sem húzott ám gumit.

Aki tényleg nem akar gyereket, az maga vállalja a védekezést, és akkor a hibázás lehetősége is az övé.

2014. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
38%
nem értem az ilyen pasik mért nem mennek vazektómiára...
2014. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
37%

Ha a férj nem akart több gyereket, neki is ki kellett volna venni a részét a védekezésből, nem csak a nőre áttestálni a felelősséget....


Amúgy ha anyagi gondok vannak, nyilván a férjnek van igaza, hogy ne legyen több gyerek. Most meg kell beszélniük mi legyen.... Ettől függetlenül pedig nem ártana végleges megoldás arra hogy ne legyen több gyerek! Ezt vagy a férj csináltatja meg, vagy a nő , vagy mindketten...Ilyenkor nincs olyan hogy a nő "véletlenül" teherbe esik mégiscsak.....


Amúgy persze hogy meg akarja tartani a nő...évek óta mereszti a seggét otthon és nem dolgozik, nem járul hozzá az anyagiakhoz. Nem ő húzza az igát, hanem szerencsétlen férje....

2014. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 piroska és a farkas ***** válasza:
73%

Lehet, h tájékozatlan vagyok, és tudom, h nem lehet ilyen dolgokra alapozni, de 2 gyerek után ugyanannyi családi adókedvezmény jár mint 3 után?

Egyébként nekem 2 dolog jutott ég eszembe: az egyik, h nekem olyan fura, amikor egy házaspár így kiköti, h ennyi és nem több... jó, nyilván lehet tervezni, lehet tenni is azért, h a dolgok terv szerint történjenek, nade basszus ha elsőre lett volna egy hármasikretek, akkor dunának mész mert jaj,így nem lesz majd annyi tábor nyáron? a másik ami eszembe jutott, h viszonylag szűkös körülmények közé 6 évvel utánam született az öcsém/ bátyánk is van/. ennek immáron 28 éve, és nekem egyszer eszembe nem jutott ezalatt, hogy mennyi tanfolyamról maradtam le miatta.

2014. szept. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!