Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségek, akik közös számlán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségek, akik közös számlán vannak a férjükkel, Ti hogyan osztjátok be havonta a pénzt? Mennyit tudtok havi szinten félretenni?

Figyelt kérdés
Mennyit költötök magatokra? Milyen gyakran vesztek magatoknak ruhát, cipőt stb? Ezeket mindig előre megbeszélitek a férjetekkel vagy utólag bejelentitek, hogy ezt és ezt vettétek?

2014. okt. 20. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Havi szinten a teljes bevételünk felét félretesszük. Nemigen veszek magamnak semmit, évente egyszer 1-2 ruhát, amiből az előző tönkrement, nem jelentős. Cipő szintúgy. Ő ugyanígy van ezzel. Ezeket előre megbeszéljük, és általában együtt is vásárolunk. Szeretünk együtt nézelődni. Persze, ha esetleg megtetszik valami és megveszem, nincs belőle gond, utólag elmesélem, velem örül és annyi. De ez azért van, mert tudja, hogy amúgy spórolós vagyok, mint ahogy ő is. A gond szerintem akkor lenne, ha nem gondolkodnánk hasonlóan. N31
2014. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.:)
2014. okt. 20. 14:49
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Minden kiadást megbeszélünk, ez az elejétől fogva így volt. Nem azért, mert gond lenne, ha bármelyikünk venne egy ruhadarabot vagy bármi ilyet, egyszerűen így szoktuk meg.

Nálunk nincs ilyen női baromság, hogy meglepem magam valamivel, mert nő vagyok és megérdemlem. Akkor veszek valamit, ha szükségem van rá. Nem vagyok boldogtalan, akinek egyetlen örömfény az életében egy új ruhadarab. :D

2014. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Havi szinten 50-60e marad meg. Nálunk borítékok vannak, abba teszünk,.. mikor melyikbe. Magamra havi 15e-t költök, ami szolibérlet és műköröm, tusfürdő, sampon, balzsam, tampon, ilyesmi, férjem kondibérletet vesz, vagy éves bérletet, renderesen jár úszni is. Az elején megbeszéltük, hogy ezekre szükségünk van, ami azóta sem változott. Persze, ha valami olyan van, akkor aki épp venne valamit, rácsörgünk a másikra, de ez csak szimbolikus telefonhívás, mivel már eldöntöttük, hogy ezt vagy azt vennék, de azért udvariasságból megkérdezzük a másikat, hogy oké-e. :)
2014. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Mivel jelenleg sok a kiadásunk, (Gyerekek,ovi,lakásfelújítás stb.) semennyit nem tudunk félrerakni!

Beosztani? 10.-e környékén jön a fizu,elutalom a számlák nagy részét,később von a többi,havi 1x nagybevásárolunk (25-45ezer között ingadozik,attól függ,hogy mikor mi kell!)

Ha veszek egy nacit vagy egy felsőt,fehérneműt,nem nagyon szoktuk előre megbeszélni. Ha nagyobb volumenű a dolog (kabát,csizma) akkor meg,hogy belefér-e. Mivel amúgy se vásárolok sokat,így sosem gond. Idén max egy csizma kerül terítékre,mert az kell és talán még egy nadrág. Többet úgy sem,mert épp súlycsökkentés alatt vagyok,így felesleges is lenne.

2014. okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Mi előre megbeszélünk minden kiadást. Havi 300 körül keresünk ketten, de ebből 250 körül szokott elmenni fixen a kiadás is, kajával, utazással együtt. Próbálom a maradékot félretenni, de nem mindig sikerül, most pl. 20.000 Ft-tot hagytam ott az állatorvosnál sajnos, tehát vannak váratlan kiadásaink, ezért nem szoktunk csak úgy venni ezt-azt, mert nem annyira sok sajnos ez, legalább is a kiadások arányában. Nem szokott gond lenni belőle, megbeszéljük, megvesszük. Én max. havi 5000-t költök magamra, de az már a felső határ, kivéve, ha veszek bérletet kondiba, de az áprilisban volt utoljára :(
2014. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Ruhákat nem veszek gyakran, talán 3 havonta 1-2 darabot. Ami épp kell. Viszont a hobbimra sokat költök, kb elmegy rá az én egész fizum, viszont a párom ezt nem bánja, mert neki meg sose kell semmi, így a számlák befizetése után neki még megmarad a fizuja háromnegyed része. Azt tudjuk félretenni.
2014. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
én szerencsés vagyok, mert a féRjem nem bànja, ha vàsàrolgatok :-) söt, szivesen jön velem. jo, nem költekezek ész nélkül, de ha valami csinos ruha/cipö/tàska megtetszik, akkor azt mindig megveszem.
2014. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Jelenleg csak a férjem fizetése van, én most tanulok. 60-75e közötti összeget tudunk félretenni. Van, hogy utólag bejelentem (ez csak olcsóbb dolgoknál), de általában együtt megyünk vásárolgatni. Havi szinten nehéz megmondani mennyit költök magamra.. mikor-mennyit. Van, hogy 20-30e (pl. tavaly télen csizma is, és kabát is kellett), de van, hogy kb 500ft. De pl. most a férjem is vett magának egy csizmát 32e-ért.
2014. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Mi megbeszéljük az ilyesmit:

- Szívem, lassan kéne vennem egy cipőt, mert ez már kezd tönkremenni, csúnyán szét van kopva már, kezd igénytelen lenni...

- Rendben drágám. Majd aztán nekem is kéne, mert ennek meg kezd leválni a talpa.

Néha előfordul, hogy előre veszek meg valamit:

- Szívem, vettem egy tojásszeletelőt, mert az előzőnek a húrjai már nagyon vállalhatatlanok. (Vagy vettem néhány műanyag ételhordó dobozt, mert az előzők már nem zárnak jól, úgy eldeformálódtak.)

- Jól van, jól tetted.

De inkább általában az előbbi fordul elő. Megbeszéljük előre, mire van szükségünk. Hobbival kapcsolatban is:

- Drágám, ha le tudom alkudni 20 alá ezt a (random pl. hangszeres kütyü), megkaphatom?

- Na jó, legyen... :)

De előfordul, hogy néha nem fér bele:

- Kihasználnád szerinted?

És végiggondoljuk...

2014. okt. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!