Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nézik le az eltartott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nézik le az eltartott nőket?

Figyelt kérdés

Fél évig nem dolgoztam, nem is költöttem magamra. (Egy pár cipő, havonta-két havonta kozmetikumok, ennyi)

Most úgy fest, lesz munkám, de ahogy kiszámoltam, az egész el is megy a számlákra, a kajára, bérletekre. 15 000Ft marad havonta, az meg nyilván megtakarítássá válik.

Tehát anyagilag ugyanott leszek, mintha eltartott lennék, csak annyi, hogy nem otthon dolgozom (háztartás), hanem máshol.

Megéri?


2014. okt. 27. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Udv a magyar valo vilagban!
2014. okt. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Hogy a fenébe tarthatsz ugyan ott,plusz pénzel?

Mert másokon élősködni nem szép dolog a pénz senkinek nem terem a fán, a másiknak is keményen meg kell dolgozni érte az eltartott meg semmit nem csinál, hogy ezt megkönnyítse.

2014. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Sokan csak irigysegbol. Mindenki tudja hogy ket lehetseges eset van, de sokan szandekosan csak az egyiket veszik szamitasba. Pl. amikor a ferj annyit keres, hogy a nonek mar nem kell dolgoznia, az kerdem en, miert zavar masokat? Hiszen nem az o gondjuk, nem az o adojukbol el mint egyesek. Hogy valaki lusta es segelyekbol el vagy hogy valoban megteheti hogy ne dolgozzon, az meroben mas. En ismerek peldat mindkettore. Melle megjegyzem, en most GYES - en vagyok es hasonloan jo helyzetben. A ferjem nem szeretne hogy majd dolgozzak. Nalunk meg nem dolt el a dolog, de boven (!) megtehetnenk. Nem elnek segelybol ha itthon maradnek, tehat ez csak engem es a ferjemet erintene. Meg a TB - t is magam utan fizettem es fogom is ha esetleg itthon maradok, de egyebkent szinte mindenhova maganba jarok... Senkitol nem vennek el semmit. Sokan megis szeretik koszorulni a nyelvuket mindenkin, aki otthon van. Az irigyseg az egyetlen magyarazat, de ezt soha senki nem ismerne el. :) Na persze nem az alkoholista csaladokrol van szo, ahol senki sem dolgozik es putri van.


Nezd, ha te MEGTEHETED hogy ne dolgozz es nalatok nem okozna gondot a dolog, akkor nem biztos hogy megeri ennyiert dolgozni, de ez csak rajtatok all. :) Azzal meg ne foglalkozz hogy ki szol meg.

2014. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Ez a régi beidegződések eredménye. A háború után dolgoznia kellett a nőknek is, mert kevés volt a férfi. Aztán szépen úgy állapították meg a béreket, hogy egy háztartás csak két keresővel volt fenntartható. na, meg a munka nemesített és kötelező volt. A fejlettebb országokban, de még a fejletlenekben is a férfi dolga eltartani a családot.

Ha a nő dolgozni akar, az az ő döntése.

2014. okt. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, nekem van jobb dolgom annál, hogy mások családi munkamegosztásán csámcsogjak. Egyébként nem gondolom, hogy egy otthon lévő nő nem dolgozna: a háztartás és a gyerekek ellátása bizony nagyon kemény meló, felelősséggel is jár, és nem a nők tehetnek róla, hogy ezért nem jár pénz. Értelmes férfi úgy fogja fel, hogy mindketten egyformán erőfeszítéseket tesznek a család jóllétéért - ki így, ki úgy. Aki valóban "lusta", ahhoz sincs semmi közöm - azért teheti meg, mert van, aki ezt elfogadja. Ő dolga. Ki vagyok én, hogy ítélkezzek felettük?
2014. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

"Sokan csak irigysegbol."


Te, lehet van benne valami, viszont nem tartom korrektnek. Mert utána meg azzal villog hogy igy meg úgy, de maga meg valójában soha nem valósitott meg önerőből semmit.

Meg őszintén szólva, én nem szivesen függnék senkitől sem... köszönöm szépen, de nekem nem lenne kedvem arra felébredni hogy kiteszik a szűrömet vagy hopp bevágja hogy eltaratalak meg stb...


xy személy az éltemből is mondhatni eltartott : párja külföldön van gyűjti a pénzt a jövőre, a csaj semmit nem csinál, élvezi az életét (szülők nyakán) és közben ha lejár partyzni meg teszi az eszét a csávóknak... na ez igy pl nem korrekt ! -az egyik fél kinlódik hogy összeszedjen minél több pénzt hogy legyen házuk stb, közben az meg nem tesz hozzá semmit, jóformán várja hogy a pasi a se**e alá tolja a házat... A csaj meg richtig állitja hogy enm várja el meg stb... na persze... de azért ezzel meg azzal villog hogy megint ezt meg azt kapott...


Ha feltétlen el akarja tartatni magát egy nő, akkor legalább ne villogjon vele... az én szememben pl gáz... de ez az én véleményem.

2014. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

"A ferjem nem szeretne hogy majd dolgozzak. "


Szerintem meg ilyen pasiból lesz az aki feleségébe is anyukát keresi, aki mellett még mikróba sem kell betenni a kajáját.

2014. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

7 - es, ezzel mellefogtal. A ferjem egy nagyon onallo ferfi, a kozepiskola es az egyetem alatt o fozott, mosott magara es takaritott maga utan. A mai napig szorgalmas es segitokesz, soha nem ul le egy percre sem. Ha epp nincs a munkahelyen, itthon talal valami tennivalot. Azert nem szeretne hogy dolgozzak, mert szerinte dolgozom itthon eleget.


6 - os, amit leirtal, az szerintem inkabb valami hollywoodi filmbe illik. :) Szorakozo fiatal csajok, akik semmit sem tesznek le az asztalra? :) Itt most csaladanyakrol van szo, nem kitartott ribikrol. A gyerekekkel es a haztartassal (foleg ha egy nagy kert is van) RENGETEG a munka. Emelett sokan - koztuk en is - tanulnak. Hogy ezert nem jar penz, az nem jelenti azt hogy nem dolgoznak annyit, mint aki munkahelyre jar. Aki otthon van, annak tobb ideje van kreativkodni es alkotni otthon (mondjuk a kerttel, ami nagyon hasznos) mint annak, aki dolgozni is jar. Egyebkent otthon lenni sem jelenti azt, hogy 0 a megtakaritasa az asszonynak, sot... Butasag is nem tartalekolni veszesetre. Szerintem ez logikus. Nem mondom hogy egyaltalan nincs igazad, mert vannak ilyen nocskek - de nem azok a csaladanyak akik tanulnak, dolgoznak es mindent megtesznek a csaladjukert. Az mas tema.

2014. okt. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De ha a fizetésedből ennyi fog elmenni számlákra, akkor erre a pénzre nagy szükség volt eddig is, nem?

Persze értem a bérlet és a munkahelyi étkezés is pénzbe kerül. De azért nem visz el egy havi fizetést. Ha pedig a többi máris megy a számlákra, akkor azt hiszem nagyon is kell, hogy te is keress. Eddig ezek szerint a férjed fizetéséből nem jutott sajnos minden számlára. Nem várhatod el tőle, hogy csak ő biztosítsa az anyagiakat....

2014. okt. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

"Fél évig nem dolgoztam"

"Most úgy fest, lesz munkám...anyagilag ugyanott leszek, mintha eltartott lennék"



Akkor próbáld ki azt a variációt, hogy most fél évig a férjed maradjon otthon!

Oké?

2014. okt. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!