Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gitározni szeretnék. A férjemn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gitározni szeretnék. A férjemnek nem tetszik. Most én vagyok ilyen nagyon önző?

Figyelt kérdés

Szóval elég sokat melózok, egy gyógyszergyárban. Monoton munka, nem is a szakmámba dolgozom, szóval nem az álmaim munkája, de örülök, hogy van valami. Ezért mert ilyen szellemileg fárasztó, unalmas munkám van szerettem volna egy kicsit kikapcsolódni a szabadidőmben. Régóta szerettem volna gitározni és úgy gondoltam elkezdem. Vettem egy használtat és gyakorolgattam oktató videókból. Tegyük hozzá, hogy a szabadidőmben, amikor már megfőztem, kitakarítottam. Szóval pengetgetek meg minden pár napja gyakorlok és tök jól érzem magam. Örülök, hogy van valami ami kikapcsol, amikor nem kell a napi gondjaimmal törődnöm.

Aztán vettem észre, hogy a férjemet zavarja valami. Kérdeztem, hogy mi a baj, napokon át csak semmi, semmi. Aztán elmondta, hogy idegesíti a gitár hangja. Én meg mondom, mi? Ezt miért nem mondta el hamarabb? Komolyan én nem gondoltam volna, nem tudtam. Na jó mondtam neki, hogy akkor elmegyek valahová, ahol nem hallja, (egyik volt sulis barátnőmhöz). Akkor meg az idegesítette, hogy miért járok el mindég, miért kell nekem mindég gitározni. Mondtam neki, hogy mert szeretem, mert ellazít (a kezem mondjuk görcsbe áll néha tőle, de az gondolataimat elvonja).


És akkor most mégis mit csináljak? Ő azt szeretné, ha abba hagynám, de én szeretem, másból sem állta az életem eddig, mint munka, haza, főzés, takarítás, tv, alvás. Félek, hogy ha nem hagyom abba tönkre teszi. Tudja, hogy nem vennék másikat, mert nem szívesen szórom a pénzt ilyen dolgokra, mert másra is kell (erre is hónapokig spóroltam, nem azért mert olyan keveset keresünk csak nem akartam hirtelen sokat kiadni).


Mit mondjak még? Én 28 vagyok, ő 30, 3 éve házasok 5 éve együtt. Én a rockot szeretem, ő meg mindenfélét. Lehet, hogy nem is a gitár zavarja, hanem hogy rosszul játszok? Mert azt nem mondta el konkrétan. Ha plusz info kell még kérdezzetek.



2014. nov. 19. 14:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Gitározz! Nincs olyan, hogy becsukod az ajtót, vagy olyankor játszol, mikor nincs otthon?
2014. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Tegye be a fulhallgatot, hangositsa fel a tevet. Emiatt ne hagyd abba!
2014. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Amikor nincs itthon akkor nem tudok, mert egy órával ér haza később mint én és mire hazaér elkészítem a kaját. Nem mindég akkor főzöm meg a 3 fogásos menüt, csak megmelegítem, kiszedem ilyesmi :D. Akkor ezzel foglalkozom és alapból többet szoktam játszani mint 1 óra. Ő nem nagyon jár el. Régi haverjaihoz kb havonta.

Ez az ajtó téma, meg hááát, ha halottatok már akusztikus gitárt tudjátok, hogy nem egy halk dolog, legalábbis nem szabályozható a hangja.


A fülest már én is felvetettem, azt mondta jó akkor néz addig valami sorozatot, amit szokott, mit én nem szeretek (mégse tiltom tőle :D). Az kb 45 perc, aztán leül gépezni, néha játszik fülessel, ami akkor jó, de az nem mindég van így, mert általában dolgozni szokott (programozó, én meg designer lennék eredetileg, szal együtt végzünk mellékes munkát, weboldalakat, alkalmazásokat csinálunk), na akkor nem szeret zenét hallgatni vagy ilyesmi és akkor szokta mondani, hogy cicaaaa ne mááááá :D.


Arra gondoltam, hogy veszek egy elektromosat és letekerem a hangerőt :D, de az is míly pénz lesz :D. Na jó köszi a válaszokat.

2014. nov. 19. 14:25
 4/16 A kérdező kommentje:
Na jó, köszi még egyszer, ha van még valami szívesen fogadom az ötleteket. Megyek készülök az éjszakás műszakra, holnap válaszolok, ha lesz valami.
2014. nov. 19. 14:27
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Most erre mit mondjak? Ne mondd, hogy eddig nem derült ki, hogy egy kötekedő tuskó, aki még a kákán is csomót keres.
2014. nov. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Cserélj férjet.

VAgy küldd el sportolni addig amíg pengetsz. PL a futás olcsó sport.

2014. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Olyan, mintha féltékeny lenne arra, hogy valami más is örömet okoz neked az ú rendben tartásán kívül.
2014. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
azt hiszem a játékoddal lehet baj ... mármint hogy hallgatni egy nagyon kezdőt
2014. nov. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Gitározz! Ezt nem lehet valakinek megtiltani, az én férjem heavy metal-t játszik elektromos gitáron, erősítővel. Engem is idegesít néha, át is küldtem pl. tegnap a msáik szobába, de tudom, hogy nagyon szereti és fontos neki, szívesen elviselem a kedvéért, 11 éve. Persze van, olyan rock, amit én is szeretek és azt még élvezem is, ha valami lassabbat játszik.
2014. nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Úh nagyon sajnállak. Nekem a férjem vette a gitárt pár éve ajándékba, és tanárt is szerzett nekem, előtte nem is gondoltam, hogy valaha elkezdem.

Szerintem nem a gitár hangja idegesíti, hanem ahogy most még játszol. Az én férjemet is kicsit elkezdte idegesíteni egy idő után, mert maga a gyakorlás hallgatása tényleg kínszenvedés lehet. Most már nem zavarja, mert sokat fejlődtem, és már dalokat hall, nem csak pötyögéseket. Valamint sokszor egyeztetünk is, hogy Ő mit szeretne csinálni, hogy ne zavarjuk egymást. Mielőtt még olvastam volna a hozzászólásodat, nekem is pont az jutott eszembe, hogy vegyél egy elektromos gitárt, plusz kombót és Te használd a fülest. És CSAK akkor mutass neki produktumot, ha már nagyon jól megy, és majd Ő is meglepődik. Ha nem készültél erre anyagilag, akkor inkább add el ezt, teszel hozzá még egy kis pénzt és megveszed.

Persze picit akkor is hallani fogja tompán a húrok hangját, szóval nehogy aztán az is majd idegesítse. Tényleg nincs megoldás, hogy külön helyiségbe vonulj amíg gyakorolsz? Az nem megoldás, hogy elmész a barátnődhöz, hetente több órát érdemes gyakorolni, hogy eredményt érj el, és az tényleg gáz lenne, ha ilyenkor mindig elmennél. Meg egyébként sem lehet előre eltervezni, hogy mikor van kedved gyakorolni. Remélem találsz megoldást, mert gitározni tényleg nagyon jó, nyugodtan írj priviben, ha kérdésed van, szívesen segítek.

2014. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!