Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan kezeljem ezt az anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem ezt az anyagi kérdést?

Figyelt kérdés
Férjemmel két pici gyereket nevelünk. Egy tragédia miatt nagyon nehéz anyagi helyzetbe kerültünk, olyan szinten állunk, hogy gyakran kölcsön kell kérjek, hogy enni tudjunk. Ikerbabáink vannak, 4 hónaposak, nekem semmi munkalehetőségem nem adódik:( Gyermekfelügyeletért sem tudnék fizetni...Ez a helyzet csak ideiglenes, tavasszal rendeződni fogunk annyira, hogy legalább kölcsönt ne kelljen kéregetni. Viszont a férjem munkahelyén nagy felhajtást csapnak a névnapok és egyebek megünneplésére. Kubbokba meg pubokba járnak, isznak, vacsorázgatnak... ez nem kevés pénz, mindenkinek saját zsebből kell állnia és az ajándékba is bele kell adni. A férjem is eljárogat ide, nem mer nemet mondani, fél, hogy kizárják maguk közül. de hát ezt nem engedhetjük meg magunknak. Ő bent nem mondja, hogy milyen nehéz helyzetben vagyunk. nyilván szégyenli. Ha elmegy, hogy azért lássák mégis ott van de nem iszik a többiekkel, akkor erőszakoskodnak vele, hogy úgy nem lehet mulatni, ha nem piálsz. Beszéltünk már erről és a férjem is tudja, hogy nem engedhetjük ezt meg magunknak, de ő fél, hogy kiközösítik, muszáj mennie, az ajándékba, ha nem ad be az hogy néz már ki... Tehát itt nem arról van szó, hogy nem telik rá és a férjem elissza a pénzt azért is. Ő sem akar erre költeni és próbál ugye ezeken a bulikon nem fogyasztani semmit (egyébként sem iszik alkoholt), de a munkatársak nyomják ezerrel. Megértem, hogy menni "kell", mert kinézik, ha nem megy... Ez nagyon nehéz így. Mit tehetnénk?
2014. nov. 22. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázza el bent, hogy ez van, nincs sok pénzük, nem tud menni. Esetleg havonta 1-re menjen maximum.

Álljon már a lábára, férfi létére ne legyen már pipogya!

2014. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A férjed vállalja önmagát, és a helyzetét.Mindenki előtt.

Ehhez bátorság kell, és egy nagy adag bölcsesség.

A sznobok már most sem fogadják be (lehet látni az írásodból, de ennek csak örülj), és nem egy sznob társaság fog neki melót adni és barátként is egy nagy nullák. Szóval semmit nem veszít a társad ha bátor és egyenes.

2014. nov. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Legutóbb szedték bent a pénzt az ajándékra.... azt nem mondták meg senkinek a szervezők, hogy mit vesznek majd, az mindenkinek meglepetés lesz... átadták a csajnak... narancsbőr elleni wellness kezelést kapott... a beadandó lóvé egy doboz tápszerünk ára volt... A férjemet is majd meg ütötte a guta. Nem értem.. én a munkahelyemen kapok összesen egy csokor virágot 26 embertől és nagyon jól esik, sokba sem került senkinek. Itt meg ez a nagyzolás...
2014. nov. 22. 11:05
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Narancsboros a csaj? Remeljuk igen, mert ez egy nagyon szemelyeskedo ajandek.
2014. nov. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Inkább mosolyogj egyet, mert ugyan nagyzolnak, de nézd meg azt a helyzetet, ha közülök bármelyik bajba kerül. Hányan fognak odaállni a bajba lévő emberhez? Csak nézd meg, raktározd el, és tanulj belőle és döntsd el, hogy kellenek-e neked ilyen "barátok".
2014. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Vannak ilyne külömböző adomány gyűjtő oldalak ahol meg lehet határozni bizonyos összeget külömböző célokra tanulás,vállakozás beindítása, vagy egy tragidia utáni talpraállás,stb...

egyik ilyen oldal indegogo.com

Tudni kell angolul meg angolul megírni egy azöveget hogy mire is akrsz gyűjteni meg hogy mennyi a dollár a cél.Magyarok is csnálják.

2014. nov. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férjed nyugodtan elmondhatja bent a munkahelyén a kedvesebb kollégáknak, hogy mi a helyzet... Én is megtettem, amikor hirtelen, egymás után elvesztettük a szüleinket. Húgomnak és nekem igencsak nagy érvágás volt a két temetés meg utána az egyéb költségek, amiket fizetni kellett. Elmondtuk a munkahelyünkön hogy mi a helyzet, megértették.

Egy próbát megér a férjednek is. Normalizálódna a helyzet, talán a kollégák is megértenék hogy átmenetileg nehézségeitek vannak.

Mindenki kerülhet ilyen helyzetbe, ez nem szégyen szerintem.

2014. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A férjem sajnos nem tudom, hogy fog-e valaha nemet mondani, mert az ilyen anyagi gondokat nem mondja senkinek soha. Inkább nem eszik, de ő kölcsön sem kér senkitől. A legnagyobb baj, hogy a csaj, egy ilyen vihorászós kis ... hagy ne mondjam... olyan kis trendi csaj még este 10.kor meg hétvégén családi ebéd közben is felhívogatja, hogy akkor következő hét pénteken megint buli, és akkor mennek vacsorázgatni, meg utána inni hajnalig és "ugye jössz te is, mert jön a többi csaj is, nagyon várunk"... ez már gusztustalan:((
2014. nov. 22. 11:52
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy az a csaj hívogatja állandóan, aki ezeket a bulikat szervezi.
2014. nov. 22. 11:53
 10/15 anonim ***** válasza:
Szoval, akkor itt mar nem csak anyagi kerdes van, hanem feltekeny vagy. Erdekes, hogy ez ellen sem all fel a ferjed.
2014. nov. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!