Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mihez kezdjek elkényelmesedett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mihez kezdjek elkényelmesedett, ellustult férjemmel? Hogyan változtassak rajta?

Figyelt kérdés

Nagyon rendes ember, de mostanra a végtelenségig elkényelmesedett. Próbáltam/ próbálom bevonni az otthoni munkákba vagy a gyerekek körüli tennivalókba, de vagy direkt vagy figyelmetlenségből, de mindig elront valamit, amivel eléri, hogy nekem ugyanúgy meg kelljen csinálnom, esetleg még plusz munkám is legyen vele.

Én mostanra kezdek kikészülni. Fizikailag is megterhelő, hogy mindent egyedül kell csinálnom és szellemileg is, mert mindent nekem kell észben tartanom, a legapróbb dologig. Emellett, gondolom pont az egyre gyakoribb kifakadásaim miatt, egyre többször megkapom, hogy ez nincs kész, az nincs kész, lehetnék szervezettebb, csinálhatnám jobban is, neki jobban menne...

Ő dolgozik, 8 órában, irodai munkát és minden egyes nap úgy esik haza, mintha halálosan fáradt lenne. Eszik gépezik, alszik, ha pedig éppen akkor vagyok hulla fáradt, mikor neki beszélgetni, romantikázni lenne kedve, akkor megint én leszek a rossz, mert nem jól osztom be az időmet, pedig egész nap itthon vagyok a gyerekekkel.


Már próbáltam szép szóval, veszekedve, sírva, de rövid javulás után visszatér minden a régi kerékvágásba.

Most este még meg is sértődött, mert felébredt mikor én lefeküdtem és próbált kezdeményezni, de én azt mondtam neki, hogy "Ha vakolni fáradt voltál, ehhez se legyen energiád!". Erre egész reggel duzzog, mint egy gyerek és várja, hogy bocsánatot kérjek. Fel nem tudom fogni, hogy egy felnőtt férfi hogyan viselkedhet ilyen gyerekesen.


2015. jan. 7. 06:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%
Biztosan le leszek pontozva, de leírom a véleményemet. Én 2szer voltam otthon gyerekkel, de nem egyszerre, mivel nagyobb korkülönbséggel jöttek, szóval 2×3 év volt. Amikor én otthon voltam semmi házimunkát nem vártam el a férjemtől, mindent meg tudtam csinálni, így éreztem korrektnek vele szemben! Napi 8 órát dolgozott, napi 10et volt távol, nekem is ennyi időm volt elrendezni a háztartást. Persze ott volt mellette a gyerek szóval nyilván nem tudtam egész nap takarítani, de nem is kell napi 10 óra egy ház rendbetételéhez, hanem max 1-2 óra részletekben, mikor alszik, játszik, stb. Mondhattok rám bármit, nem vagyok ilyen mániákus hogy ki akarom szolgálni a férjem, mikor mindketten dolgoztunk (s amióta újra mindketten dolgozunk) akkor megosztunk minden itthoni teendőt, de amíg gyesen voltam eszembe nem jutott napi 10 órát várni a munkával azért hogy utána vele csináltathassam meg. Délután egyedül a gyerekkel foglalkozást vártam el tőle, egyrészt mert ugye a gyereknek kell az apja is, másrészt magammal csak akkor tudtam "foglalkozni" (értsd fürdés, hajmosás, ezeket azért nem tudtam megcsinálni napközben, de a házimunkát igen). Szóval kicsit megértem a férjedet is, mert hogy nem tudod napi 10 óra alatt az 1-2 órás munkát elvégezni? Aki azt mondja hogy a gyerekkel non-stop foglalkozni kell, az valamit nagyon elrontott. Mindig van 10 perc, amíg elvan az etetőszékben, addig összelehet söpörni, vagy alszik egy fél órát. Sokszor volt hogy elszundított mesenézés közben, nekiálltam felmosni, egyszer csak elkezdett üvölteni, hát nem kell azonnal eldobni a felmosót, hanem be kell fejezni, egy gyerek se halt még bele 10 perc hisztibe.
2015. jan. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
27%

Igaza van a #1-es hozzászólónak. Csak annyival egészíteném ki, hogy az én feleségem 10 éve nem dolgozik, és engem is tökéletesen kiszolgál. Mivel családi házban lakunk előfordul, hogy tüzifát hord, havat lapátol, összeszedi a leveleket metszi a fákat stb...

És én is irodában melózok. Igaz én reggel 8-től 17-20-ig, és utána még itthon is folytatom a számítógépen éjfél, 2 óráig.

Szóval mi is a probléma? Mert gondolom a pénz amit keres az jól jön? Új ruhák, szoli, stb...

36F

2015. jan. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
89%

"Ha nem vakolsz, nincs szex."

Klassz vagy.

2015. jan. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk ha a pasas segítene valamit, ha hazaér, mindjárt jobban haladnának a dolgok és kevésbé lenne ingerült és fáradt a felesége. Úgy tűnik elvárja, hogy a neje a férj munkaidejének letelte után a kicsi mellett a párját is kiszolgálja. Ő mégis mikor kapcsolódik ki és töltődik fel? Nem csodálom, ha nincs kedves és ereje semmi máshoz.

És a kedves apuka mikor foglalkozik a gyerekkel?

2015. jan. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
65%

"Ha nem vakolsz, nincs szex."


-ez az,így kell az ilyenekkel bánni

2015. jan. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
44%
:-) Ha nincs szex, akkor másik nőnek adja a pénzt, akinél, majd olyan szexet kap, hogy az otthoni már nem is fogja érdekelni. :-)
2015. jan. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
55%
6:es es ezert ugy jar mint a volt ferjem aki ki lett vagva a fenebe es utana hiaba probalta magat visszasirni megmondtam, hogy nelkule jobb.
2015. jan. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
52%

Egyetértek az elsővel. Ha otthon vagy, és jól beosztod az idődet, akkor este nem leszel fáradt.

Az pedig a legnagyobb szemétség a férjeddel szemben, hogy feltételhez kötöd a szexet.

Én is irodában dolgoztam, de sokszor fáradtabb voltam, mintha egész nap fizikai munkát végeztem volna.

Ha fizikailag fárad el valaki, akkor alvással kipihenheti magát. De ha szellemileg, akkor még éjjel sem pihen, mert a munkával álmodik.

Ne csodálkozz, ha a viselkedésednek válás lesz a vége.

2015. jan. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Értem! Ezek szerint én vagyok az ügyetlen, amiért egyedül nem tudom összeegyeztetni a házimunkát, gyereknevelést, építkezést, miközben még az ő legegyszerűbb ügyeit is nekem kell intéznem (pl bérletszelvény kitöltése), mert ő semmit sem csinál az utóbbi időben.

Kíváncsi vagyok mások ezt hogyan csinálják, mert nekem nem megy.


Nem feltételhez kötöm a szexet, de hétvégén jönnek a szerelők felrakni a radiátorokat a nappaliba és be kell fejezni a vakolást. Ő egyszerűen közli, hogy fáradt és elvonul gépezni, én meg várhatom, hogy este 9 legyen és a gyerekeket letegyem, hogy mehessek csinálni, majd mikor hajnal 3-kor bedőlök az ágyba még legyek harcra kész is, ha neki kedve támad valamihez, ráadásul mindezt úgy, hogy 5-kor ébred a kicsi enni. Na, ezt már nem!


"Mert gondolom a pénz amit keres az jól jön? Új ruhák, szoli, stb... " Elég rosszul járnánk, ha az ő fizetésére alapoztam volna az életünket. Havi 50000Ft-ot tud hazaadni, mert a többi megy a hiteleire, meg a szüleinek. Új ruhát kb. 5 éve nem vettem, szoliban, manikűrösnél és kozmetikusnál még soha nem voltam, fodrásznál is csak az esküvőnk előtt 1*.


Lassan én is úgy érzem, hogy jobb lenne nélküle, de akkor rövid úton az utcára kerülne, amit viszont nem szeretnék.

2015. jan. 7. 10:16
 10/33 anonim ***** válasza:
10%

Huzza vissza dolgozni.

Minden elkenyeztetett otthonulo anyuka megkattan ?

AZ haztartas az te dolgod az gyerekek is hiszen otthon vagy.

Mas munka mellett csinalja.

2015. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!