Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért veszik el a pasik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért veszik el a pasik a "talpraesett, jól kereső, karakán" nőket, ha aztán meg féltik a férfiasságuk?

Figyelt kérdés

Ne a durva megfogalmazásba kössetek bele. Nem tartom magam semmivel sem többre senkinél, egyszerűen nem vagyok egy elveszett típus.


Soha életemben nem voltam ráutalva a másikra, képeztem magam, tepertem a munkában, hogy ha kell "egyedül is meg tudjak állni a lábamon". Van véleményem a dolgokról, de simán meg lehet győzni észérvekkel.


A férjemnek is ez tetszett meg bennem (többek között), egyenértékű párja vagyok, nem várom a sültgalambot, úgymond "normális" nő vagyok és nem mint egy szobanövény.


És most meg jópár év házasság után, várjuk a második babánkat, sokmindent elértünk de éltünk bőven, utazgattunk, akármilyen hobbija volt támogattam, támogattam ha elmegy haverozni (én szereztem neki a jegyeket különféle meccsekre, meglepetés bulit, kanbulit), nem szorítom korlátok közé, felőlem akár munkát is válthat ha abban jobban tud érvényesülni. Csak éppenséggel ha valamivel nem értek egyet akkor elmondom. És ha nem logikus az ellenérv, akkor kitartok az én véleményem mellett. (pl azért hagyjuk a villanyokat égve, mert szeretek fényben élni - ezt így nem fogadom el).


És aztán így az évek alatt valahogy az jött le, hogy elvettem a tökeit, elnyomom, nem hagyom élni, nem csinálhatja amit akar stb... Pedig ezt nem gondolom így, sőt inkább megcsinálom magam csak ne "terheljem" vele. Szinte csak dolgoznia kell és mellette babázhat, velünk lehet de mehet szórakozni is vagy amit akar. Persze mondom neki, hogy örülnék ha velünk lenne, de nem követelőzöm. És CSAK azt kérem meg tőle, amit a terhességem miatt képtelen vagyok megcsinálni, pl a nehéz kukát/bútort cipelni.


Tehát úgy érzem jól jön a jól kereső, határozott nő egy pasi mellett mutogatni, büszkének lenni rá, de otthon inkább legyen csendben és istenítse a férje minden tettét, akármilyen hülyeség is az.


2015. febr. 24. 17:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
30%

Hát az írásod alapján ki.úrt nagy zsarnok lehetsz :D


"Nem fogadom el a véleményét, ha nem logikus az érvelés". De az ő érvelése hulla logikus, csak téged nem érdekel. A kettő nem ugyanaz!


Nem látunk bele a kapcsolatotokba, de pusztán amit leírtál, az öngól, mert ja... te vagy a zsarnok, hiába khm "engeded el" bulizni...

2015. febr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
46%

"(pl azért hagyjuk a villanyokat égve, mert szeretek fényben élni - ezt így nem fogadom el). "


Ó, és miért nem?????


Te nem karakán és talpraesett vagy, hanem elviselhetetlen személyiség. A kettő nem ugyanaz!!!

2015. febr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
48%
Nagyszerű ember vagy: meg ne változz, el ne veszítsd ezt a nagyvonalúságot és magabiztosságot! A férjed személyiségében az a nyitott, az egyenrangúságot maximálisan elfogadó réteg valószínűleg csak a felszínen lebegett, a hagyományos, patriarchális nevelés mélyrétege fölött - most pedig, évek múltán, az utóbbi kezd felülkerekedni. Ne hagyd, hogy elbizonytalanítson önmagadban: ha elég intelligens a férjed (gondolom, igen, ha a társad lehet), próbáld ezt megbeszélni, megértetni vele, de magadból ne adj fel semmit. Sikert hozzá és sok boldogságot.
2015. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszolónak:

hmm...A Makrancos hölgy..Shakespeare legszomorúbban kiábrándító műve, amely buzgón mellette szól annak a folyamatnak, amellyel egy - állítólag - szerelmes társ-jelölt akarattalanná, szürkévé és behódolóvá tör, kínoz és szekíroz egy életörömmel és önbizalommal teli, aktív és vidám fiatal nőt, aki mindemellett még önálló és okos is. Alapmű? Igen: a nőellenesség alapműve. :((

2015. febr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
14%
dehogyis,13-14 zseniális műve a zseniális Shakespearenek! Már miért kéne egy hitvesi kapcsolatnak héjanász az avaron-nak lenni. Nem kell. A nő nő maradjon a férfi férfi és együtt boldogan élnek míg meg nem hallnak. Nem kell ez a civódás ehhez. Béke!
2015. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
44%
# 13 hozzá szólóval egyetértek. Ne add fel semmiképpen.Ha továbbra is így folytatod a férjed be fog hódolni.Szerintem már nyerésre állsz.Beszélj a férjeddel , biztos hogy elég intelligens, hogy belássa, hogy nincs esélye .Ebben a kapcsolatban Te vagy a főnök.Azért éreztesd vele, hogy a kompromisszum kötés neked nagyon fontos, a továbbiakban éppen ezért minden úgy lesz ahogyan szerinted logikus. Szépen mond el neki, hogy ami neked logikus , az ezután számára is logikus kell hogy legyen.Éreztesd vele, hogy ez neki is nagyon fontos. A kapcsoló a kezedben van . Ne hagyd hogy a fény elvakítson! .:D
2015. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
39%
"Ebben a kapcsolatban Te vagy a főnök." És ha ettől impotens, megalázott, beteg, depressziós lesz, akkor a Főnök kórházba, vagy a sírba küldi? menjetek már a búsba vérmes hárpiák.
2015. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
37%
Kedves 15-ös: a férfi nem a vélt felsőbbrendűségétől férfi, a nő pedig nem a tanult, (kikényszerített) alárendelődéstől nő - mert épp ez a torzulás a békétlenség ősforrása két ember között. Férfi és nő mindenben a legteljesebben egyenértékű és egyenrangú - és ha ezt mindketten vallják, az már...maga a BÉKE (amiben legyen részed neked is.)
2015. febr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

'Férfi és nő mindenben a legteljesebben egyenértékű és egyenrangú '

-ez így van!!! tehát idétlen ez a főnökösdi.


Valamint az egyenértékű és egyenrangú nem azt jelenti, hogy EGYFORMÁK.

*

"Arról van szó, ha te szólsz, ne lohadjunk,

de mi férfiak férfiak maradjunk

és nők a nők - szabadok, kedvesek

- s mind ember, mert az egyre kevesebb..."

József Attila

2015. febr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Elhangzott-e egyszer is az "egyformaság" követelménye?:-)

Nem: "kétformák" vagyunk - egyetlen, közös, emberi LÉTformában. "Szabadok, kedvesek" - igen: de semmiben sem korlátozottak (és ok nélkül nem önkorlátozók) is.


József Attila pedig a világ-költészet csúcsa...a "próféták pecsétje". Minden jót annak, aki őt szereti.:-)

2015. febr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!