Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ma már a férfiak nem önérzetét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma már a férfiak nem önérzetét nem sérti, ha nem ők a családfenntartók?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem érzi kellemetlenül magát az a férfi, akinek a felesége/társa nála jóval több fizetésért dolgozik? Nem igénye már a mai férfiak nagy részének, hogy ő biztosítsa a család anyagi jólétét? Nem okoz ez önérzeti problémákat, nem érzi az a férfi kevésbé férfinak magát, akinek a családjában a nő a fő anyagi forrás? Nem hat ez rosszul a párkapcsolatra, házaséletre, a tekintélyére? Na és azok a nők, akik jelentősen többet keresnek a párjuknál, fel tudnak úgy nézni rá, mint családfőre? Bennük ez a különbség nem kelt rossz érzéseket? Vagy ez manapság már teljesen elfogadott?
2015. márc. 1. 19:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
60%

Egy test egy lelek egy csalad vagyunk

Ki mennyit hoz haza nem lenyeg nrem nezzuk.

Felnezek ra tisztelem o pedig csereben maganal is jobban szeret engem.

2015. márc. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon zavart, mikor 5 évvel ezelőtt munkanélküli lettem. Főleg, hogy egy fizetésből nem lehet úgy élni, mint kettőből. Nagy lendülettel elkezdtem munkát keresni. Szerencsére, találtam a nejemnek egy második állást. Most már teljes a lelkinyugalmam. Ja és aludhatok akár délig is, nem zavar senki.
2015. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
83%

17-es, te tényleg ekkora gyökér vagy, vagy csak provokálni akarsz?

Szerinted attól nő egy nő, ha anyagi függésben tartja egy férfi?

Vagy attól, ha nincs munkája, viszont otthon tölt be házvezetőnői funkciót, és az eltartásért cserébe lehet csicskáztatni? (Esetleg ez volna a kímélő üzemmód?)

Vagy attól, hogy ha ugyanazért a munkáért kevesebb pénzt kap?

Istenem, már megint egy időutazó a középkorból...

2015. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
40%
Manapság ha egy férfi olyat ír itt, hogy szeretné eltartani a családját, azt egyenesen bűnként kezelik.
2015. márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
86%

"Ma már a férfiak nem önérzetét nem sérti, ha nem ők a családfenntartók?"


De, úgy vettem észre, hogy igen. Nálunk állandó vitatéma volt, holott nem éreztettem a volt férjemmel. Engem nem zavart, mert amire kellett arra volt pénz, de őt állandóan. Kisebbrendűségi érzése volt. Most mégis mit kellett volna tennem? Ő nem tudott más foglalkozást választani, meg szerette is, nem az én hibám, hogy azt nem fizetik meg, míg az én szakmámban lehet jól keresni. Most mentem volna el minimálbéresnek, hogy ő jól érezze magát és haljunk éhen?


"Nem hat ez rosszul a párkapcsolatra, házaséletre, a tekintélyére?"


De. :-(

Tekintéllyel nem értek csak egyet. Szerintem elég baj az, ha a tekintélyt az adja, hogy kinek mennyi a fizetése. Nekem nem a pénz adja az emberek értékét.


" Na és azok a nők, akik jelentősen többet keresnek a párjuknál, fel tudnak úgy nézni rá, mint családfőre?"


Nálam eleve nincs családfő, két egyenlő ember kapcsolatában hiszek, ahol mind a kettőnek a szava ugyanannyit ér és közösen döntenek. Persze a hozzáértés miatt nem mindenben egyformán, hiszen a konyhában én vagyok jobban otthon, ha azt mondom, hogy ezt vagy azt a terméket kell használni, mert az jobb, ezt a serpenyőt kell megvenni és nem a másikat, abba a jelenlegi párom nem szól bele, rám bízza. Míg én az autóval kapcsolatos döntésekbe nem szólok bele, mert úgysem értek hozzá és nem is érdekel.

2015. márc. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
44%
Nekünk tönkre tette a házasságunkat.Két gyereket neveltünk,én sem kerestem túl sokat,hisz ápolónő vagyok,de ő még nálam is kevesebbet keresett,de nem akart munkahelyet váltani,mert ő ott szeret dolgozni. Sztem két gyerekes apaként,devizahitellel,ezt nem lehet csinálni.
2015. márc. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

17-es,a nők soha nem voltak megkimelve. Maximum talán a 18-19. század gazdagabb polgári, arisztokratikus családjaiban, ahol volt cseléd.


Falun a nők ugyanúgy dolgoztak a földeken, mint a férfiak, plusz övék volt a gepesitettseg nélküli háztartás (durva munka volt ám a patakban mosni pelenkát, szaros gatyát) , és neveltek vagy 8 gyereket. Télen, mikor a férfi tudott pihenni kicsit, a nők akkor sem pihentek, szőttek, varrtak. A házi cselédek mindig is nők voltak, az ápolók is, és még sorolhatnam. Vannak olyan törzsi népek, ahol a fizikai munka java mindig a nőké, pl víz hordas.

2015. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
17-es különben ismerek olyan viszonylag jómódú roma családot, ami kb olyan, mint amire te vágysz. Nagy árat fizetnek a nők azért a baromi nagy kényeztetésert és kimelesert. Minden nap 2*3 fogásos ebédet, vacsit talalni alap, közben gondozni a minimum három gyereket, szinte minden hónapra jut egy 50 fős vendegseg, ami három nap non stop konyhai munkát jelent, közben kert, állatok gondozása. És mindezt azért, hogy nem lehet semmi intellektuális igényük, szórakozni, kimozdulni csak a férfinek lehet. Marha jó, tényleg... Tudod akkor inkább maradok a munkahelyi melóban, lényegesen könnyebb.
2015. márc. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
85%

#15-ös Trixxi-nek igen cizellált és kifinomult a stílusa privátban :D


Biztos nem főztek neki ebédet, vagy kiadták az ukázt, ha álljon neki :)

2015. márc. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Úgy látom, a nagy többséget ez nem zavarja akár férfi, akár nő. Kevés férfinak van már erre belső igénye.

Na és természetesen, aki nőként elért valamit, karriert csinált, jó jövedelemmel rendelkezik, egyértelmű, hogy nem fogja feladni azért, mert a párját rosszabbul fizetik meg.

A családalapírásba, gyerekvállalásba, pedig sajnos ma már bele kell kalkulálni tényleg, hogy legjobb ha egy nő csak akkor vállalkozik erre, ha esetleges válás után ő egyedül is megél a gyerekeivel a férfi támogatása nélkül. Ha támogatja jó, de ha nem, akkor se legyen probléma. Én ezt nagyon szomorúnak, és a társadalom, a nemek elkorcsosodásának látom, de tényleg így van.

2015. márc. 4. 10:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!