Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elhanyagolt fél egy házasságba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhanyagolt fél egy házasságban. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Olvasom jó pár válaszban, hogy őt elhanyagolja a párja. Most épp egy olyat, hogy a feleség hanyagolja a férjet. Erre jön a felhördülés, hogy miért, te foglalkozol a feleségeddel?

Ennek valahogy nem oda vissza kellene működnie?



2015. márc. 11. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
De, teljesen oda-vissza kéne működnie.
2015. márc. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De, igen. Csak ez nem mindig fekete-fehér. Esetleg sok visszautasítás után lehet önbizalomhiány, aztán már elég nehéz újraépíteni a dolgot...
2015. márc. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Nekem (feleség) volt egy olyan időszakom, amikor nagyon magam alatt voltam, főleg saját magamnak a semmiből kreált problémák miatt. Nem a megoldást kerestem, hanem magamba fordultam, kedvetlen voltam és eléggé elhanyagoltam a férjem.


Ő ez alatt az időszak alatt végig mellettem volt (pedig hosszú idő volt kb. 8 hónap), támogatott, látta rajtam, hogy valami nem okés, de nem vontam be őt a dolgaimba, így segíteni sem igazán tudott, nem is hagytam volna.


Egy kollégámmal való beszélgetés ébresztett rá, hogy ez így nagyon nem jó és változtatnom kell, mert el fogom marni magam mellől a férjem. Egy napot bőgtem (egyedül voltam otthon), majd amikor hazajött próbáltam elmondani neki mi a baj, bocsánatot kértem és azóta sokkal jobb minden. Elismerem még nem tökéletes (nem rég 1,5 hónapja volt a nagy felismerés), de kifejezetten boldog vagyok és érzem, hogy jó irányba haladunk.


Nekem nagyon sokat számított, hogy a férjem mellettem volt. Most is számít, hogy bármiben számíthatok rá és bármit meg tudok vele beszélni.


Igen a kérdésedre a válasz, hogy ennek valóban oda-vissza kell működnie, de előfordulhat, hogy az egyik fél nem tud valamiért 100%-ot adni. Ebben az esetben szerintem nagyon fontos a partner reakciója. Jó mondjuk az sem mindegy, hogy mennyi ideig tart a nehéz időszak.

2015. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Oda-vissza csak úgy működik, ha mindenki tesz bele.

Én ezt végigzongoráztam a férjemmel. Én is ki voltam akadva hogy miért nem törődik velem, elhidegültünk, rám sem néz, stb...

Nyilván ő ugyanezt élte át a másik oldalon, szabályszerűen mindketten azt vártuk, hogy a másik mozduljon meg.

Végül amikor kiment pár napra külföldre és a kezem tördeltem aggódva, rájöttem, hogy szükségem van rá. Meglepetéssel vártam vissza, foglalkoztam vele, s mily' meglepő, azóta ugyanezt kapom vissza.


Neki ugyanúgy rosszul esik, ha nem törődnek vele.

2015. márc. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Empátiahiány.

Itt nagyon ritka, hogy valaki beleképzeli magát a helyzetbe. Csak válaszol, mert szófosása van, de nem gondolkozik.


Azt mondom, "a férjem", és ők elképzelnek egy férjet. Nem a sajátjukat. Csak egy sztorit. Amiben nincsenek felépített érzelmek. Ezért mondják könnyen, hogy válj el/hagyd el. Nem azt képzelik, hogy VELÜK ha ez megtörténne, mit tennének, hanem ebben a kis sztoriban mi lenne racionális.


Ez ugyanolyan, mint amikor horrorfilmben kiabálsz az emberre, hogy ne az emeletre szaladjon. A kényelmes fotelból racionálisan megoldod a problémát, de ha te magad kerülnél pánikhelyzetbe, lehet, hogy a "fight or flight" belőled sem a leglogikusabb lépést hozná ki.


Ráadásul mérhetetlenül éretlennek tartom az ilyen válaszokat, hogy "és te?", örülj neki, hogy", "te választottad".


A nagy megmondóemberek, akik nem mondanak semmit.

2015. márc. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk mindig a nők fektetnek több érzelmet egy kapcsolatba.

Sokkal több ilyen jellegű törődés kell nekik.

Csak hát sokszor nehéz ezt megérteni a másik félnek, hogy is gondolja ugyanezt.

A nőknek a szeretetből sosem elég, a férfiak meg hiszik, hogy a feleségük tudatában van annak, hogy szeretik őt.

2015. márc. 11. 11:39
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

Nehéz dolog ám ez.

Sok házasságban csak az egyik fél " teper" azért,hogy a kapcsolat ne laposodjon és a gépezet működjön,ebbe is el lehet ám fáradni,-bármennyire is szereted és ragaszkodsz a másikhoz. /Tizenöt -húsz évekről beszélek,nem öt-hat évről./


Úgy gondolom passzív fél csak akkor eszmél rá a hibáira ha már elvesztette a társát.

(Ha kirakós játékban élnénk összeválogatnám a házasságukban aktív feleket,kapjanak megfelelő társat és örüljenek egymásnak, - a passzív felek nem is tudom mit kezdenének egymással hirtelen:)

2015. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De, oda-vissza kell működnie. A visszakérdezés azért történhetett, mert sokan csak elvárják a törődést a másiktól, de vissza már nem adnak belőle. (tisztelet a kivételnek nyilván)


Jól csak akkor működhet, ha közösen rendbe hozzák a dolgot a felek. Az nem megy, hogy az egyik teper, a másik meg leszarja. Mert mint írták fentebb, bele lehet fáradni.


Én is szoktam "te választottad" választ adni, de csak akkor, ha valaki azzal kapcsolatban tesz fel kérdést, hogy megcsalta a férje, de már korábban is megtette, mit csináljon?

Ha egyszer már megtörtént, és benne maradt a házasságban az adott kérdező így is, akkor arra mit lehet írni? Azt, hogy ő választotta. Nem?

Nem akkor kell panaszkodni, hogy másodszor, vagy huszonhatodszor megcsalt, hanem az első után kell megálljt mondani. Ha pedig nem teszi, nem kell csodálkozni azon, hogy újra megtörténik. Hisz a megbocsátó fél elnézte a dolgot, vagyis neki ez belefér. Ha nem férne bele, véget vetett volna a kapcsolatnak/házasságnak, az első eset után.

2015. márc. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tortenetek ott kezdodnek, hogy nagy a szerelem, es vagy mar az elejen, vagy kesobb a kapcsolat elkezd az egyik felrol szolni. Csak nem veszik eszre, vagy ha a korulugralt fel igen, akkor termeszetesnek veszi, es igy elhetnek evekig. De amikor az elhanyagolt fel felebred, borul a bili. Aztan vagy kepesek ujraepiteni a kapcsolatot, vagy nem. Pl. ha a korulugralt "passziv" fel nem akarja latni a problemat, akkor tok felesleges kinlodni, valni kell, mert orok verszivas, vagy balhe lesz a tovabbi egyuttelesbol. Es a verszivasba bele lehet rokkanni mentalisan. Mielott barki leoltana, magam is megeltem a helyzetet, evek utan "ebredtem", most a labda nem nalam pattog, van is mit veszteni mindkettonknek, de a jelenlegi allapot nem tarthato.
2015. márc. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van,a férjem tojk rám,szex havonta 1-2x és azt is nekem kell kb kikönyörögni.Átnéz rajtam,teljesen gépfüggő lett.Próbáltam vele megbeszélni többször,de csak veszekedés van belőle,ő megsértődik,szerinte nekem vannak teljesíthetelen igényeim,mert csak az amerikai fimekben rózsaszín a házasság...És különben is ő sokat dolgozik ez fáradt(éjjelig netezni/Tv-zni nem fáradt...).Én is dolgozom,de ettől függetlenül még élni is szeretnék...
2015. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!