Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a "normális" veszekedés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a "normális" veszekedés párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már nem vagyok csitri, csak kevés párkapcsolatom volt, és azok sem voltak túl jók. Ezért nem tudom magam teljesen megítélni a helyzetet:

Most benne vagyok egy viszonylag friss, pár hónapos kapcsolatban, és minden jónak tűnik, csak néha van valami rossz hangulat, ami úgymond veszekedés, de igazából én nem érzem, hogy különösebb kiváltó oka lenne. Egyszer csak nagyon elromlik a hangulat. Nem volt eddig olyan sokszor, igazából kétszer öltött nagyobb méreteket. A legutóbbi 2 napja volt. Olyankor úgy érzem, hogy a barátom egyenesen utál. Nagyon rideg lesz, és ez legalább 1-2 órán át tart. Nagyon rossz ilyenkor vele lenni, de eddig mindkét esetben olyan volt a helyzet, hogy nem tudtam elmenni. Nem bánt, nem szid, vagy ilyesmi, csak érzem, hogy utál. Nem törődik velem. Rettenetes ridegséget érzek felőle. Amúgy pedig nagyon szeret, jobban szeret szerintem, mint én őt. A tegnapelőtti eseten egyszerűen nem tudok túllépni, úgy érzem, én elhidegültem tőle emiatt, és hiába próbál pedálozni, próbáltuk többször megbeszélni, én magamban érzek egy gátat, és nem tudom magam ellazítani, nem tudok úgy érezni, mint korábban. Olyan lett, mint egy idegen.

Nem tudom, az ilyen típusú veszekedés mennyire normális? Nekem inkább a hiszti kategória, mert ami kiváltó oka volt, azt max. egy kézlegyintéssel el lehetne intézni. Azt sem tudom, hogy az ilyen utálat-érzés ez természetes dolog, vagy nem.

Mit gondoltok a helyzetről? Minden választ köszönök.



2015. márc. 15. 10:27
1 2
 11/17 anonim válasza:
22%
Csitri vagy
2015. márc. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 mi a fene ***** válasza:
A vita természetes. ha utálat, akkor hagyd a fenébe !
2015. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%
ezt úgy hívják hogy érzelmi zsarolás, ami nagyon gyerekes. mond meg neki hogy ne duzzogjon és zsaroljon, mert te nem szereted, és véget fogsz vetni akapcsolatnak ha ő nem változik meg.
2015. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%

Nem olvastam végig a kommenteket.

Nem, nincs olyan, hogy mindig minden rendben van. Mert van rossz napja mindenkinek, bal lábbal kel fel, beleköt a főnök, beragad a dugóba, satöbbi, satöbbi. Az ilyen jellegűeket mi pl nem töltjük ki egymáson, szóval nem leszek rideg a párommal azért, mert elvitték előlem az utolsó kakaóscsigát a pékségből. Elmesélem neki, és bosszankodok rajta, ő meg megpróbál felvidítani.

Ha vele van bajom, akkor sem éreztetem, hanem nagyon egyszerűen elmondom. Nekem volt néhány kapcsolatom, mindig ment a játszmázás, a "mit mondjak, hogy mondjam, hogy éreztessem" és utáltam. Amikor összejöttünk a párommal, előre szóltam neki, hogy én nem fogok játszmázni, ha bajom lesz, meg fogom mondani úgy ahogy van, és nem az lesz a válasz a mi a baj kérdésre, hogy semmi.

Amikor ilyen rideg volt veled, megkérdezted, hogy mi a baj? Miről beszéltetek előtte, ami kiválthatta ezt belőle? Nem lehet, hogy igazából nem is veled volt baja, csak te vetted magadra?

27N

2015. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Semennyi veszekedés nem normális. Én egyszerűen azért gondolom így, mert nem tartom a veszekedést megoldásnak a felmerülő problémákra.

A megbeszélést, megegyezést, kompromisszumot (egy határig) igen, ha nem arról szól, hogy csak az egyik fél enged, és adja fel magát, vagy a vágyait a másik kedvéért.


Az rendben van, hogyha a párodnak rossz napja volt, nyűgösebb az átlagosnál, de az egyáltalán nem, hogy ridegséget érzel, és azt hogy utál téged. Ha ilyen jeleket közvetít, akkor nem lehet jó a kapcsolatotok.

2015. márc. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egy kiadós veszekedés segít levezetni a feszultséget, de szerintem még ez is normális, persze csak akkor, ha nem fordul elo surun. Talán egészségesebb, mint visszatartani, visszafojtani az érzelmeket. Nem hiszek azoknak a "mintapároknak" akik sohasem veszekednek, szerintem ott szonyeg alá soprik a problémákat, amik felgyulnek idovel, aztán mindenki meglepetésére, a "mintapár" szakít. Ez a néma terjengo utálat érzés viszont nem normális. Kérdezo, barátod családjában is így kezelik a konfliktusokat? Mert lehet, hogy hazulról hozza. Es ha így van, szerintem nagyon nehezen változtat majd rajta - ha egyáltalán képes lesz rá.
2015. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ, mindenkit felpontoztam.
2015. márc. 20. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!