Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Férjemmel épp lakásvásárlás előtt állunk. Sikerült leszűkítenünk a listát 2 ingatlanra. Én egy kicsit felújítandó, családi házat néztem ki a falu szélén; ő azonban egy ikerház egyik felét a falu másik végén. Mindketten ragaszkodunk a saját véleményünkhöz. Én azonban több dolog miatt is szeretném meggyőzni a férjemet: 1) Családi ház, mert ikerháznál az átszűrődő zaj zavaró (ismerősöktől is tudom, itt a GYIK-on is olvastam korábban); 2) Az ikerház mindentől messze van (én munkahelyem, ovi, suli), csak az ő munkahelye lenne közelebb. 3) Amit én választottam sokkal tágasabb.

Árban kb. egyformára jönnénk ki bármelyik vétel esetén.

A kérdésem: Hogyan győzzem meg „kissé” makacs férjem, hogy ő is jól gondolja át a helyzetet, hisz nincs olyan lehetőség, hogy megvesszük, aztán kiköltözünk…

Vagy inkább én engedjek? De társasházban még sosem laktam, de amiket hallottam róla inkább a megszokottnál maradnék. De önző sem szeretnék lenni, hogy a férjem azt érezze, hogy az ő véleménye semmis nekem.

Mi ilyenkor a jó döntés?



2015. márc. 16. 14:56
1 2 3
 11/24 mi a fene ***** válasza:
Ne csodálkozz, a férfiak félnek a felújitással járó gondoktól, de hosszú távon a családi érné meg. Főleg ha a felújitás ideje alatt tudtok hol lakni, és óvoda meg minden közelebb van. Ált. a gyerek az anya gondja, a férjed, pattan és megy a munkahelyre . Ezzel győzd meg,és azzal hogy tágasabb a cs.ház. A szomszédokat illetően osztom az előttem szólók véleményét.
2015. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Örülök a válaszoknak, hálás vagyok, hogy írtatok, mindenkinek zöld kezet küldtem! :)

Néhány kérdésre válaszolva: még nincsenek gyerekeink, de hamarosan szeretnénk. Eddig albérletben laktunk, most viszont úgy alakult, h tudunk venni egy saját házat, ide születne majd a baba.

Férjemmel próbáltam beszélni, de sok-sok ellenérvet gyűjtött össze:

1.) Szerinte azon a környéken is jártak oviba/suliba/dolgozni az emberek, hiába van messzebb

2.) ikerházakat sem azért építették, h szenvedjen benne az ember

3.) túlreagálom, úgy fogom fel, mintha egy lakásba költöznénk a szomszéddal

4.) tulaj szerint semmit sem lehet áthallani, nincsenek zavaró zajok (persze ő sem beszél a saját pénztárcája ellen)

5.) örüljek neki, h kisebb, kevesebb a rezsi, és hamarabb végzek a takarítással…

6.) Iker-és társasházban is nőnek fel gyerekek, akik ugyanolyan vidámak lehetnek, mint társaik.

7.) A harmonikus család lakástól független.


Szóval most sem sikerült meggyőznöm, de még akkor sem szeretném beadni a derekam. Ami viszont zavar, h a barátainak tényként közli, h az ikerbe költözünk. Mondtam a férjemnek, h az én pénzem is benne van ebben, szeretnék én is érvényesülni.

Folyamatosan böngészem a hirdetéseket, hátha találok mást is.

Attól tartok, h a beköltözés után jönne rá, h ez mégsem neki való, ismerem, tudom milyen meggondolatlan tud lenni. Mindenképp szeretném jobb belátásra bírni.

2015. márc. 21. 19:04
 13/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Én társasházban lakom, és megbántam. Ha teheted családiba menj. A legrosszabb, ha a szobák közösek a szomszéddal, ha a mind a két szoba akkor az maga a pokol. Nekünk csak egy szoba közös, de azt nem tudjuk használni. Korábban bulizos szomszéd volt, most kisgyerekesek. Már hiába nem buliznak, de gyereksírás alapzaj az van. Korábbi lakásunkban is az áthallás volt a gond, ott volt, hogy a szomszéd 11 ig dolgozott és utána akár hajnali egyig is tévézet, és akármilyen halkan tette zavaró volt a csendben. Nálatok a néni lesz a gond, mivel idős, sokáig fog tévézni, keveset fog aludni, nem is dolgozik, és rosszul fog hallani, ezért hangosan fogja hallgatnia a tévét. Vagy le akarod délben tenni aludni a gyereket, tuti hogy akkor fog porszívózni. Ezek nálunk mind előfordultak!!

2015. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Fu, a férjed ilyen erőszakosan és téged figyelmen kívül hagyva hirdeti, hogy az ikerházba fogtok költözni? Ez nálam kiverné a biztosítékot. Kompromisszumra képes vagyok, de ha valaki azt veszi készpénznek, amibe nincs szándékomba belemenni, az gáz. Én soha nem költöznék ikerházba, és ezt közölném is életem párjával. Ha az a lakás érdekli, akkor költözzön nélkülem. Két megoldás létezik: vagy a családi ház, és majd én intézem a felújítást (bár szerintem ez ciki lehet egy férfinak, úgyhogy ebbe ugyanúgy nem menne bele), vagy keresünk egy másikat, ami mindkettőnk számára tökéletes. Amikor találunk, akkor költözünk.. Kicsit felhúznám magam azon, hogy az én érdekemre (kevesebb takarítás) próbálja ráfogni azt, hogy neki nincs kedve foglalkozni a felújítással, úgyhogy inkább képes lenne a családot rosszabb helyzetbe kényszeríteni, hogy ne sérüljön a kényelme egy pillanatra sem.
2015. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ikerházba, sorházba akkor szabad menni, ha kerteset akartok, de nincs pénz önálló házra. Inkább válasszátok az önállót. Közös lónak túros a háta, márpedig közös lesz a tető, a kertjükben a szátokban lesznek, ha megy a tuctuc a falad is rázkódik majd. Lehet csak egy, de egy is elég..
2015. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Jó érzéssel tölt el, h ennyien szeretnétek segíteni! :) Bárcsak a férjem is így gondolkodna, ahogyan Ti.

Most is nézegettem a hirdetéseket, de semmi. Az ikerre is többször rákattintottam, jó alaposan megnéztem a képeket, hátha elkerülte korábban vmi a figyelmem, vagy mikor élőben megnéztük.

Férjem szinte „beleszeretett” ebbe a házba, a tulajjal és az ingatlanossal is jól kijönnek, ebből következik, h elfogult. Ráadásul a férjem most elkezdett aggódni, mert mások is megnézték az ikert. Én attól tartok, ha most beadom a derekam, talán kevésbé jó döntést hozunk.

(Tudom, h a férjem milyen meggondolatlan tud lenni, mikor ruhát/cipőt veszünk 3szor is megkérdezem, jó lesz-e, szorít-e, stb. Persze a boltban jó, tetszik neki, aztán 2x felveszi és viszem vissza a boltba, vagy a szekrényben fogja a port). De a lakásvásárlásnál nincs ilyen lehetőség, h visszavisszük a boltba… Ez annál sokkal komolyabb döntés.

Sosem gondolta volna arra, h az éjszakai tv-nézés, v. porszívózás áthallatszik, látszik, h mindig családiban laktam. Akk biztos a mosógépet is lehet odaát hallani? (bár ebben a lakásban a fürdő az udvar felé van).

A tuc-tuc miatt is aggódom, a férjem imádja feltekerni a hangerőt… Kérdeztem tőle, h az ikerben hogy gondolja majd, de csak annyit mondott, h megoldjuk.

Még azt is mondta, h mi 2en úgyis a munkahelyen, a születendő gyerekek meg oviban/suliban töltik majd a nap legtöbb részét, úgyis csak „aludni megyünk haza”, akk meg csendben leszünk… :(

De én azt szeretném, hogy az otthonunk kényelmes legyen, és szeressünk hazamenni, ott élni.

Én mondtam a férjemnek, hogy minek kapkodni, van még időnk bőven… Szerinte pedig én halogatok…

Szóval most itt tartunk. Kicsit kétségbe estem.

Egyre inkább a családi felé hajlok, most inkább azon agyalok, hogy győzzem meg a férjem…

Mit tegyek most?

2015. márc. 29. 12:39
 17/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a férjed meg van gajdulva. Az ilyennél észérvek sajnos nem használnak..
2015. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, kérdező, mondd meg a férjednek, hogy te abba a házba nem fogsz tudni örömmel hazamenni, ezért várjatok ki egy olyan lehetőséget, ami mindkettőtöknek tetszik.

Ha ezt nem érti meg, akkor egy önző dög, s kérdésessé válik, hogy egyáltalán érdemes-e vele maradnod.

2015. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Beszéltem a férjemmel, kicsit nyomatékosabban. Ismét felsorakoztattam az érveimet, elmondtam, hogy tudok egyezkedni, de az mégsem megoldás, ha engem kihagy ebből a döntésből. Elővettem néhány ruhát a szekrényből, amit ő választott, de csak a port fogja. Megkérdeztem, h az ikerházzal is így járunk majd? Bár még most sem mondta ki, h mégsem az ikerbe megyünk, de láttam, h elgondolkodik. Azt viszont megkérdezte tőlem, h akkor most mit mondjunk az ingatlanosnak és a tulajnak.

Egyelőre itt tartunk, de legalább elindultunk a jobb döntés felé.

2015. ápr. 1. 09:59
 20/24 anonim ***** válasza:
Kerdezo! Tortent azota valami?
2015. ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!