Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Férjemmel épp lakásvásárlás előtt állunk. Sikerült leszűkítenünk a listát 2 ingatlanra. Én egy kicsit felújítandó, családi házat néztem ki a falu szélén; ő azonban egy ikerház egyik felét a falu másik végén. Mindketten ragaszkodunk a saját véleményünkhöz. Én azonban több dolog miatt is szeretném meggyőzni a férjemet: 1) Családi ház, mert ikerháznál az átszűrődő zaj zavaró (ismerősöktől is tudom, itt a GYIK-on is olvastam korábban); 2) Az ikerház mindentől messze van (én munkahelyem, ovi, suli), csak az ő munkahelye lenne közelebb. 3) Amit én választottam sokkal tágasabb.

Árban kb. egyformára jönnénk ki bármelyik vétel esetén.

A kérdésem: Hogyan győzzem meg „kissé” makacs férjem, hogy ő is jól gondolja át a helyzetet, hisz nincs olyan lehetőség, hogy megvesszük, aztán kiköltözünk…

Vagy inkább én engedjek? De társasházban még sosem laktam, de amiket hallottam róla inkább a megszokottnál maradnék. De önző sem szeretnék lenni, hogy a férjem azt érezze, hogy az ő véleménye semmis nekem.

Mi ilyenkor a jó döntés?



2015. márc. 16. 14:56
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Végülis a férjem letett az ikerházról, látom is, hogy szomorkodik is egy kicsit miatta. Kicsit engem is furdal a lelkiismeret, hogy miattam szomorkodik a férjem. Tényleg gyönyörű lakás lett volna, de ha tényleg ennyi hátránya van, akkor inkább mégsem választjuk.

A férjemmel úgy egyeztünk, hogy keresünk egy másik lakást. Ő lemondott az ikerről, ezért én lemondok a felújítandó családiról. Az ingatlanossal és a tulajjal még bátortalanok voltunk beszélni, szégyelljük a dolgot… Még fogalmam sincs, hogy fogjuk bejelenteni, hogy visszaléptünk…

2015. ápr. 5. 10:42
 22/24 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült megegyezni. Az ingatlanos előtt pedig nem kell szégyenkezned. Ez egy üzlet. Természetes dolog, hogy a pénzedért a lehető legjobbat akarod kapni. Ő csak ajánlhat ingatlant, nem tukmálhatja rád, ha neked mások az igényeid.
2015. ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Hát nem kell egyik sem és kész. Nincs ebben semmi különös. Ez nem egy nadrág vagy ilyesmi, az ingatlanosnak is természetes, ha az emberek többször átgondolják és utána mást döntést hoznak, mit amilyennek tűnt. Egyúttal már ki is lehet kötni, hogy a továbbiakban ikerbe ne is vigyen.
2015. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést! Mihamarabb szeretnénk majd beszélni az ingatlanossal, és elmondani neki az érveinket, milyen lakást szeretnénk. Remélem tényleg nyugodt marad és semmiféle súrlódás sem lesz közöttünk. Emellett folyamatosan böngészünk is. Remélem minden rendben lesz, és megtaláljuk azt a házat, amire mindketten vágyunk… De elkapkodni semmiféleképp!
2015. ápr. 8. 09:50
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!