Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Amíg te a feleségedért gürizté...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amíg te a feleségedért güriztél az meg semmibe vett. Tényleg ennyi egy házasság?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdésben olvasok olyat, hogy amíg a férj éjjelt nappallá téve dolgozik a családjáért, addig a feleség félrelép. És hogy milyen áldozat ez a férj részéről és mekkora szemét a feleség...

A megcsalás szerintem is szemétség... Ha valakinek valami baja van, beszélje meg, ha nem lehet változtatni zárja le, aztán kezdjen bele egy új kapcsolatba. Mondom én...persze ott van a kísértés is, ha épp rossz a házasság.

De mondjátok már meg nekem: egy házasság megtartásához, mi több, boldoggá tételéhez - szerintetek valóban elég hogy törlesztjük a részletet, lehetőleg minél hamarabb? Vannak szükséges anyagi dolgok, de szerintetek ezek miatt háttérbe kell szorítani a párotokkal való kapcsolatot? Miért vannak azok az anyák elítélve akiknek nem jut a csecsemő mellett annyi idejük a párjukra amennyire igény lenne, de a férjek ha a munkájuk miatt elhanyagolják a feleségüket (és itt nem a szexről beszélek) - miért hősök, vagy ártatlan áldozatok?



2015. márc. 27. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Felvazolnad tomorebben, hogy mi a problema, es mi a kerdes?
2015. márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Na ezt én sem értettem sosem,meg azt sem,miért mondják,hogy a feleségéért gürizik,hisz ugyanannyira gürizik saját magárt is,vagy a gyerekeiért ha vannak.Az emberek szeretik eltúlozni a dolgokat.
2015. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem sem érné meg az olyan élet, ahol a férjem csak söpörné haza a pénzt, de egyedül lennék.
2015. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Girgoy ***** válasza:
100%

Az ember leginkább a családjáért dolgozik (bár azért társadalmi hasznossága is van általában a munkáknak :) ), de az egyes ember szempontjából a fontosabb közösség. Éppen ezért nem szabad átbillennie ennek a fontossági sorrendnek, vagyis én is amallett vagyok, hoyg annyit érdemes gürizni, amit a család még képes elviselni, többet nem. Ugyanis nem a legfontosabb ténylező a családban a pénz, hanem a családi kapcsolatok ápolása, biztonsága, örömtelivé tétele. A családra fordított energia sosem kidobott energia, míg a munkára fordított energia időnként egyértelműen fölösleges, meg ha ezt nem is látjuk egyből.


Meg kell találni tehát mindenkinek a normális arányt. Itt nem hősök meg áldozatok vannak, hanem olyanok, akik képesek normális értékrend szerint élni vagy nem. A túl sok melózásnak sem a megcsaláshoz kell vezetni a másik fél részéről (miért jobb egy hülye helyett kettő?), hanem a harmónia közös helyreállításához. Elintézni, hogy jobbak legyenek az arányok, a meló visszaszorításával (mindenhol vissza lehet valamennyire venni, a munkamániások már nem reálisan ítélik meg a helyzetet) és a családra fordított több minőségi idővel. Aki nem normális értékrend szerint éli az életét, az előbb-utóbb minden téren, magán és hivatás terén is csődöt fog mondani.

2015. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szar ez mindenhogy, kevés ahol jól mennek a dolgok sajnos, többnyire a szülőnek és a gyereknek is nyűg és rossz az egész.
2015. márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, nálunk ez most pont aktuális. Ő is mindig mondja, hogy de ő megtesz mindent értünk, csak értünk dolgozik stb. Ez a mindent megtesz értünk ez azt jelenti, hogy napi 8 órát dolgozik egy nem megerőltető munkahelyen, hazajön holt fáradtan. ilyenkor általában lefekszik aludni, mert úgy elfáradt a hajnali kelésben. Ha szabadnapos egész nap azt hallgatom, hogy milyen gyorsan telik a nap és, hogy másnap meló. Nem élvezi ki a velünk töltött időt. ja és havi 80.000-et hoz haza 4-ünkre, mert a fennmaradóból fizeti a volt felesége hitelét. Én volt, hogy 16 órában dolgoztam vendéglátásban és simán volt időm rá is, szóval nem...nem gondolnám, hogy hős:)
2015. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát épp erről van szó...

Általában szerelemből akar mindenki házasodni. Aztán pedig sok férfi elvárja, hogy "csak a pénzéért" szeressük. De akkor miért nem vesznek el olyasvalakit akinek csak a pénzük kell? Akkor a nő eleve adott feltételeket fogad el: a pénzéért hozzámegy és a pénzéért hűséges marad hozzá.

2015. márc. 27. 18:21
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy csalad " uzemeltetesehez" penz is kell, nem is keves. Es egyre nehezebb eloteremteni manapsag. Ezert apanak es anyanak is sajnos aldozatot kell hoznia, vannak olyan idoszakok, amikor tobbet is, mint amennyi huzamosabb ideig elviselheto egy kapcsolatban. Ha viszont mindketten torekednek a kozos teherviselesre, akkor nem all fenn ez az apa-aldozat dolog. Sokszor tenyleg konnyu takarozni a "sok" munkaval a ferjeknek, amikor otthon varjak a nemszeretem feladatok, de a felesegeketbsek kell am felteni, gyakran talalkozom azzal, hogy olyan igenyeket tudnak szamonkerni, aminek keptelenseg megfelelni egy ilyen nehezebb idoszakban.
2015. márc. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amíg te a férjedértgüriztél az meg semmibe vett. Tényleg ennyi egy házasság?


Nagyon sok kérdésben olvasok olyat, hogy amíg a feleség éjjelt nappallá téve dolgozik a családjáért, addig a férj félrelép. És hogy milyen áldozat ez a nő részéről és mekkora szemét a férfi...

2015. márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Örülök ennek a kérdésnek, mert általában itt gykn az megy, hogy a férfi sokat dolgozik, neki milyen rossz, a nő meg otthon van, neki milyen jó. és micsoda szemét a nő, ha mer panaszkodni, hisz ,,el van tartva'', ha gyereket szülsz, és otthon vagy, kuss a neved.. Stb.


Azzal senki nem kalkulál, hogy egy férfi nem csak a családjának dolgozik, hanem magának is. Mert a saját karrierjét építi, a saját szakmai tapasztalatait gazdagítja. És mennyivel kényelmesebb még egy órát bennmaradni a melóhelyen és mondjuk csinositani a másnapi prezentációt , mint sietni haza segíteni etetni, fürdetni, ringatni..

2015. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!