Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok arról a felfogás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról a felfogásról, hogy a megcsalás megbocsátása a házasság erejének mércéje?

Figyelt kérdés

Néhány embertől hallottam ezt a véleményt. Szerintük ha valaki nem képes megbocsátani a félrelépést akkor nem is szereti igazán a párját és ha valaki egy több évig tartó szerető tartást is megbocsát az az igazán odaadó és nagyszerű házastárs.

Nektek mi a véleményetek erről? Én személy szerint hülyeségnek tartom, mert ez alapján bárki aki félrelép azt mondhatná, hogy csak azért tette, hogy letesztelje a párja szeretetének erejét. De ez az én véleményem.



2015. márc. 22. 18:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Az nem szereti a párját, aki képes félrelépni. Innentől kezdve nincs értelme erről tovább beszélni.
2015. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem aki megbocsát egy több évig tartó viszonyt, az egyszerűen balek vagy gyáva. De ez meg csak az én véleményem.
2015. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a megcsalás annyit jelent, hogy vége a kapcsolatnak. A megbocsátás rendben van, de utána nem tudnék együttélni vele a továbbiakban.
2015. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is hülyeség. Egy házasság addig jó házasság, amíg mindkét fél szereti a másikat. Ha az egyik megcsalja, akkor már ő nem szereti igazán, ha ezt meg tudta tenni. Az már másik kérdés, hogy félni fog a biztos társ elveszítésétől, és inkább maradna vele. A másik fél meg ezt csak akkor tudja megbocsátani, ha mindennél jobbab szereti a párját. Ilyenkor kell okosnak lenni mindkét félnek, hogy mi értelme is van úgy a kapcsolatnak, ha nem egymást kívánják. Nehéz lépés, de nem a változástól, hanem az állandóságtól kell félni.
2015. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
a szeretőtartást nem bírnám megbocsáJtani.egyszeri félrelépést talán.idővel.még nem volt ilyenben részem szerencsére.
2015. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%
Egy botlást, egy egyszeri alkalmat meg lehet bocsájtani.
2015. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
37%
Nekem az a furcsa csak, hogy amikor Bill Clinton lebukott és a felesége, nem fordult el tőle, hanem kiállt mellette, akkor szinte az egész világ csodálta, hogy igen, milyen remek nő. Akkor ők más megítélés alá estek?
2015. márc. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok benne biztos, hogy ez tényleg az odaadáson múlik, tényleg a házasság erejének mércéje, és valóban őszintén megbocsátják-e a csalást azok, akik együtt maradnak utána a párjukkal. Azokban az esetekben, amiket láttam, leginkább azért nem borult a házasság, mert gyerekek voltak, a feleségnek fontos volt, hogy teljes családban nőjenek fel, esetleg félt egyedülálló szülőnek lenni, vagy anyagi okok. Pasinál hiúsági kérdést láttam, nehogy rajta röhögjön mindenki, igyekezett eltitkolni a történteket. Mindegyikben ott volt a tüske évekkel később is, próbálta elfojtani az emléket, aztán vagy sikerült, vagy nem - klasszikus "homokba dugom a fejemet" megoldás. Ennek nem sok köze van a szeretethez, persze nem lehet néhány esetből általánosítani.
2015. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Megbocsatas nagyon szep de utana tudnal benne bizni mert en nem,es ez nagyon sok veszekedest fog szitani.
2015. márc. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%
Pròbáld ki!Csald meg a fèrjed ès ha szeret megbocsát.
2015. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!