Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Melyik álláspont érthető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik álláspont érthető jobban szerintetek ebben a helyzetben? Menjen az apa vagy ne?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a véleményekre egy dologgal kapcsolatban.

Adott egy férj és egy feleség, éppen az első gyereküket várják. A gyerek július közepén születik. Most derült ki a pár számára, hogy augusztus közepén koncertezik egy zenekar Magyarországon, amit mindketten nagyon szeretnek (konkrétan a feleségnek a kedvence, de a férj is szívesen hallgatja).


Nos, az evidens, hogy a feleség nem tud elmenni a koncertre gyermekágyi vérzés, szoptatás stb. miatt, plusz egyhónapos gyereket azért ennyi időre nem lehet még lepasszolni (kora délután kéne elindulni és kb. éjfélre sikerülne hazaérni). Kérdés, hogy ilyen helyzetben a férj "elmehet-e"?


Mindkét oldalon vannak persze érvek/ellenérvek. Egyrészt, a férjnek nem lesz semmi baja, ami miatt ne mehetne el, miért kéne neki is otthon ülnie, csak mert a felesége nem mehet? A gyerek ugye anyával otthon lenne. Attól még, hogy az anyának rossz, nem feltétlenül kéne, hogy az apának is rossz legyen.

Másrészt viszont a gyerekvállalás nem csak az anyának kell , hogy lemondással járjon, az apának ugyanúgy van pici gyereke. Igaz, nem ő szoptatja, de nem szemétség ezen az alapon elmenni egyedül, ha a másik semmiképp nem mehet, pedig nagyon szeretne? Az anyának ugye nincs választása, apának pedig egyébként is több kikapcsolódás jut, mert hetente próbál a zenekarával, ami egyben haverozás/sörözés is, tehát neki azért a "kimenője" megvan, nem arról van szó, hogy minden percben otthon kell ülnie.


Szerintetek melyik oldal érthető meg jobban ebben a helyzetben? Papucs a férj, ha így ő sem megy a koncertre, illetve szemétség a részéről, ha igen? A nő balek, ha azt mondja a férjének, hogy menjen nyugodtan, vagy szemét, ha nem?


2015. ápr. 2. 21:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
79%

Én "elengedném" a párom, de szerintem ő maga mondaná azt, hogy nem megy.


Ez csak kettőtökre tartozik, bárki beszól érte, építsétek le.

2015. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
70%
Vagy mind a ketten mennek egy nagymama segítsége folytán vagy nem megy egyik se és akkor nincs vita! Bármelyik is megy külön, abból semmi jó nem származhat!
2015. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
82%

Szerintem maradjon otthon az apa is. Erre vártatok 9 hónapot és ezek a pillanatok a legértékesebbek! 4 hónapos múlt a fiam és bizony sokszor érzem én is úgy magam, hogy a másik fél kevesebbet vesz ki a részéből/több szabadidő jut neki. De ez a szép ebben és ha tetszik, ha nem ott kell lenni mellette :)

Na nem azt mondom, hogy az anyának nem jár semmi, de mondjuk én 4 hónap alatt kb. 2 és fél órára tudtam elszakadni tőle, amit szórakozásra szántam, utána már hiányzott :)


Szerintem a nő fejezze ki magát úgy, hogy ketten vállaltuk, ketten neveljük.

2015. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
47%
Egy hónapos gyerek mellett örül majd anyuka,hogy luk van a senekén,nemhogy végigálljon,vagy ugráljon egy valószínűleg baromi hangos koncertet,ami után két napig süket!Apuka meg ha zenész akkor ne vállalt volna családot,ha nem tud lemondani egy csak szívesen hallgatott együttes koncertjéről!
2015. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
33%

Na, ők is nagyon várhatják ezt a babát, ha azon agyalnak, hogy miután megszületett, milyen rossz lesz az anyukának, ha nem mehet miatta a koncertre és legyen-e ugyanilyen rossz az apukának, hogy otthon maradjon velük. :D


Elmehet az apuka szerintem, ha annyira szeretne, nem egy hetes programról van szó, hanem egy fél naposról.

2015. ápr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
81%

Én tuti nem mennék, már van két gyerekem, örültem, ha aludhattam akkor :D

Mai eszemmel a férjem elengedném arra az egy alkalomra, nem találnék benne kivetnivalót, ha amúgy odaadó férj és apa, akkor menjen, és hozzon anyukának egy pólót, kitűzőt, akármit :)

én osztálytalira engedtem el a gyerekágy alatt, egy este volt, amúgy pedig mindig velünk volt vagy melózott, szóval járt neki.

2015. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

"Na, ők is nagyon várhatják ezt a babát, ha azon agyalnak, hogy miután megszületett, milyen rossz lesz az anyukának, ha nem mehet miatta a koncertre és legyen-e ugyanilyen rossz az apukának, hogy otthon maradjon velük. :D"


Hihetetlen, hogy itt tényleg mindent ki tudnak forgatni :D Senki nem mondta, hogy bármelyik fél is tragédiaként élné meg a dolgot, alap, hogy az anya nem megy, nyilván nem dől kardjába miatta. Nem hiszem, hogy attól, hogy valaki sajnálja, hogy nem tud elmenni egy koncertre, kevésbé szeretné/várná a gyerekét, egyértelmű, hogy a baba a fontosabb.

2015. ápr. 2. 22:01
 8/37 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem menjen. Semmit sem használ, ha neki is le kell mondania a koncertről. Éppen elég lesz, ha a férj akkor hoz "áldozatot", amikor valóban szükség lesz rá - lesz elég alkalom.
2015. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
92%
Ez nekem kicsit olyan, mintha eltörnéd az egyik gyerek játékát azért, mert a másiké is eltört. Talán nem fair, hogy az anyának valamivel nagyobb nyűg a szülés, mint a férfinak, de szerintem nem válik attól balekká, hogy elengedi a férjét szórakozni egy talán soha vissza nem térő alkalomra, inkább jóindulatossá.
2015. ápr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem normális esetben a férj lenne annyira tapintatos, hogy nem megy, ha a felesége, az igazi rajongó, nem tud vele menni.
2015. ápr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!