Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Idősebb feleség és fiatalabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idősebb feleség és fiatalabb férj (illetve élettársak) - él valaki ilyen, jól működő házasságban (élettársi kapcsolatban)? Voltak-e aggályok, amelyeket sikerült legyőzni?

Figyelt kérdés
Mennyi a korkülönbség, mióta vagytok együtt? Ha ilyen házasságban, kapcsolatban élsz - voltak-e részetekről, különösen a környezet részéről olyan kétségek, amelyek nem bizonyultak valósnak? Ha jól működik a kapcsolat, figyelemmel arra, hogy azért nem ez a korkülönbség általános, mire kell esetleg másképp odafigyelni?

2015. aug. 26. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én élettársam(jövő nyáron férjem) 7 évvel fiatalabb mint én.Amikor megismerkedtünk,én egyedűl neveltem a két gyerekemet,kb 1 év után költöztünk össze.Úgy oldottuk meg,hogy ne halljunk pletykákat,hogy elköltöztünk 350 km-t.Itt senki nem ismert minket,vagyis ,de mert itt lakik egy nagyon régi barátnőm is.Szóval nem tudom milyen az,ha marad valaki az eredeti lakóhelyén,hogy mennyire szurkálják,pletykálnak róla.Nekem édesanyám aggódott ezen,voltak veszekedések is,aztán mikor bemutattam,és beszélgettek is jó nagyot megváltozott a véleménye.Drukkol nekünk,örül,hogy boldogok vagyunk,és,hogy a gyerekek is elfogadták őt,és szeretik.A másik probléma a nővéremmel,és férjével volt,azok talán még most sem fogadták el teljesen ezt a dolgot,de igyekeznek jó pofát vágni hozzá.Azért ők okoztak jó pár nehéz napot az életemben.Nem tudom,hogy kell-e valamire kiemelten odafigyelni,sztem nem többre mint minden kapcsolatban.
2015. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztalatom, hogy a környezet rosszallásán, előítéletein kívül túl sok probléma nincs, legalábbis nem több, mint bármelyik másik kapcsolatban. Éppen ezért nem is igazán valósak általában ezek az előítéletek.

Felnőtt emberek el tudják dönteni, hogy mi jó nekik.


Nekem annyival könnyebb a helyzetem, hogy a családomban és a baráti körömben is van hasonló - jól működő - felállású kapcsolat, ezért az én környezetem abból indult ki, hogy ha náluk működik, akkor nálam miért ne működne?! Szóval elfogadták, sőt, biztattak.


Szerintem ami probléma adódhat, annak nem, vagy nem elsősorban a korkülönbséghez van köze.

2015. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Költőnő? ***** válasza:
mi még csak egy éve vagyunk együtt, de nekünk is kellett küzdeni. A környezetünk folyamatosan beszólogat ma is előszeretettel. Remélem, hogy az idő mellettünk van. Nálunk azért néha kijönnek a tapasztalatbeli különbségek, de szerencsére eddig mindent meg tudtunk beszélni.
2015. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Mi már 5 és fél éve együtt vagyunk, nem igazán volt probléma.


A szüleim az első 1-2 hónapban miután elmondtuk (akkor már másfél éve együtt voltunk) nem vették túl jól, de azután már tovább is léptek, és nagyon örültek nekünk.


Lassan 4 éve együtt élünk.


Tavaly decemberben összeházasodtunk.


Idén áprilisban megszületett a kislányunk.


Én: 17/F; Párom: 29/N

2015. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az előző - más hasonló kérdésekre már előadott - történet nyilvánvalóan kirívó kivétel, de az adott helyeken már átbeszélték.


Visszatérve az eredeti kérdéshez: a mi esetünkben - 9 és fél év korkülönbség - kezdetben mindenki: párom szülei, az én szüleim és testvérem - ellenezte a kapcsolatot, csak amikor már több éve együtt voltunk, és megismerték a hozzátartozójuk párját, és látták, hogy egymással vagyunk boldogak, állt helyre minden. A legnehezebb dió azonban az anyósom megbékítése volt - mint ma már anyuka, valahol megértem, hogy a fiának nem egy ennyivel idősebb feleséget képzelt el -, de mintegy három év alatt sikerült, és ma már nagyon jóban vagyunk.

2015. aug. 26. 16:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Köztünk a férjemmel kevesebb a korkülönbség, 3 év 5 hónap. Amúgy 5 éve vagyunk együtt. A munkahelyén azért voltak megdöbbenések, hogy 22 évesen házasodott:) Poénból kaptuk persze, hogy liliomtipró vagyok és hasonló, de ez tényleg nem rosszindulatú dolog volt barátoktól. A baráti körben sem mi vagyunk az egyetlen idősebb nő, fiatalabb pasi pár. Bár házasok csak mi vagyunk, 3,5 éve.

Anyósom soha nem mondott semmi rosszat erre. Azt mondta hogy ennyi idő nem is korkülönbség. Érdekes lett volna, ha pont ő akad ki 3,5 éven, amikor ő 22 évvel idősebb férfihoz ment hozzá. Sajnos az eredménye is meglett:( 4 évig voltak csak együtt, aztán megözvegyült. A sógornőm is, már amelyikkel beszélő viszonyban vagyok, azt mondta, hogy akik igazán szeretik egymást, azoknak nem számít:)


Igazi probléma vagy beszólás emiatt sosem volt senki részéről. Aki ezen problémázott volna komolyan, az nem lett volna sokáig a barátunk. A családból pedig van akinek baja van velünk, inkább velem, de nem a korkülönbség, vele nem tartjuk a kapcsolatot igazság szerint. Én vagy 2 éve nem láttam, a férjem is nagyon ritkán beszél vele. Nem beszélünk, és jó ez így.


Én úgy vagyok vele, hogy alapvetően ha 2 ember megérti egymást, összepasszolnak, akkor az hogy ki az idősebb, nem számít. Csak akkor lehet probléma kifejezetten a kor miatt, ha házasságról, gyerekvállalásról van szó, mert ugye a nők nem tudnak már egy idő után szülni. Ha pedig a férfi a fiatalabb, ő nem biztos, hogy olyan hamar akar a házassághoz hasonló komoly kapcsolatot.

2015. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van egy baráti pár, 3 hónapja házasodtak. 5 évet adunk a dolognak.. Nem mintha bajunk lenne azzal, hogy a nő 10 évvel idősebb, sokkal inkább érezzük elhamarkodottnak a dolgot. 1 év ismerettség után házasodtak, a srác 25. Nem szóltunk bele a kapcsolatukba, úgy tudom más sem. A szülők elmondták a srácnak, hogy korainak érzik a házasságot, de ennyi.
2015. aug. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egymásra kell odafigyelni,törődni és ki kell várni,hogy elfogadjanak bennünket.Csak az idő az ami bebizonyítja,hogy nem volt igazuk.
2015. aug. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a ferjem 1 evvel fiatalabb mint en.

38 eve vagyunk hazasok, eppen ma;-))))

2015. aug. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem idősebb a férjem de nem szeret, úgyhogy sztem egy fiatal pasit keresek én is, a rosszabb jobb alapon meg fog becsülni:)
2015. okt. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!