Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha egy feleség nem veszi fel a férj nevét, sőt a férj veszi fel a feleségéét? És fordítva?

Figyelt kérdés

PLUSZ (+):

Mi a véleményetek arról, ha a feleség teljesen eltünteti a saját nevét, és például ezen a néven működik tovább: Kovács Jánosné?


Ezek közül melyik jó/rossz, melyiket ellenzitek vagy támogatjátok és miért?



2015. szept. 8. 18:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Azt támogatom, hogy egy felnőtt, házasodni készülő ember legyen már annyira önálló, hogy képes legyen ezt a kérdést egyedül, saját ízlése szerint eldonteni
2015. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%

En csak a férjem vezetéknevét vettem fel és megmaradt az utónevem.

Nekem egy kicsit furcsa,ha a férfi veszi fel a feleség nevét,ugyanis,ha gyerekek születnek,akkor mégis kinek a nevét hordják az anyáét?

2015. szept. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1. Én nem házasodni készülő ember vagyok, hanem Endre (felhasználónévből kiderül).

2. Ezt nem azért kérdezem, hogy bárkire ráerőltessek bármit, csak jó lenne, ha itt kialakulna nekem egy "érvlista", vagyis mindenkinek, aki egy álláspontot képvisel, kíváncsi vagyok a meggyőződésére, hogy melyik jó szerinte vagy melyik rossz és miért.

2015. szept. 8. 18:39
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

"Mi a véleményetek arról, ha egy feleség nem veszi fel a férj nevét"


Jól teszi, van neki is saját neve. Manapság egyre kevesebben veszik fel a másik nevét, egyértelműen ez a "jövő".


"sőt a férj veszi fel a feleségéét?"


Magánügy, ha nekik így tetszik. Szerintem mindegy, ki veszi fel ki nevét vagy ki nem, amíg EGYETÉRTENEK a kérdésben, és nem erőszak.


"Mi a véleményetek arról, ha a feleség teljesen eltünteti a saját nevét, és például ezen a néven működik tovább: Kovács Jánosné? "


Ezt viszont teljes mértékben ellenzem. Valamilyen szinten oké, az ő döntésük, de ez rengeteg szociális helyzetben irritációkat okoz, nevetségesen hangzik.

2015. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Endre!

1, Ha nem házasodni készülő ember vagy, miért erdekel?

2, Ha valaki ilyen kérdésben nem úgy dönt, ahogy neki tetszik, hanem ahogy a Joskanak /Marinak/akarkinek, akkor ne házasodjon.

3, Teljesen értelmetlen megindokolni azt, hogy kinek kiért tetszik egy nevviselesi forma.

2015. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

2-es! Igen, az is előfordul, hogy a gyerek az anyja vezetéknevét kapja, nem lehetetlen. Valaki ellenzi a hagyományokkal szembemenő reformokat, valaki támogatja. Ki minek a híve?

4-es, köszönöm a választ!

2015. szept. 8. 18:46
 7/21 anonim válasza:
53%
Csatlakozom a #4-eshez.
2015. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%
Ha valaki így veszi fel a nevét,hogy Kovács Jánosné,azt én sem szeretem,nem tudom,valahogy nem tetszik,hogy teljesen eltűnik,ráadásul utálom amikor valaki így mutatkozik be,és nem teszi mondjuk hozzá,hogy Rózsika,gy lövésem nincs ,hogyan is szólítsam.Kedves Kovácsné?? Pfff.A legideálisabbnak tartom,a Kovácsné Szép Rózsika formátumot mondjuk.Vagy amikor a férj vezetéknevéhez kapcsolódik a lánykori utónév,Kovács Rózsika mondjuk.
2015. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Quasar07 ***** válasza:
20%
Van nekem is olyan ismerosom, aki nem vette fel a ferje vezeteknevet.Furcsanak tartom, de hat az o dontese. Azt nem tartom esszerunek ha a ferj veszi fel a felesegeet.
2015. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Felmerült bennem a kérdés, hogy az miért nem lehet ésszerű, ha a férj veszi fel a feleségéét. Csak a hagyományok miatt? Vagy más oka is van?


(Én nem foglalok állást, ez csak kérdés.)

2015. szept. 8. 19:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!