Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan értessem meg a férjemme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy spórolnunk kell, ha be akarjuk fejezni az építkezést?

Figyelt kérdés

A férjem soha nem tudott bánni a pénzzel, mindig kifolyt a keze közül, ezért én kezelem a pénzünket. Néhány hónapja egy jobban fizető munkahelyre ment és meg van róla győződve, hogy ennyi pénzből már gond nélkül meg fogunk élni. Igaza is lenne, ha nem lenne hitele, nem építkeznénk stb.

Most mindig az lesz a beszélgetéseink vége, hogy én sajnálom tőle a pénzt. Mégis hogyan értessem meg vele, hogy nem erről van szó?


2015. nov. 6. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

és ha leírod neki tételesen? akkor csak látja, hogy mire megy el.

vagy egy hónapra add a kezébe a pénzügyeket, mond meg neki, hogy akkor ott a $ abból hozza ki a rezsit, étkezést, meg amire szoktatok költeni

2015. nov. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy...Erre magától kellene rájönnie. Azt teheted, hogy leírod neki, hogy tételesen mire kell a pénz. Akkor talán jobban átlátja.
2015. nov. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

mi lenne ha levezetnéd neki?

tehát felírod, hogy mik a lehetőségek, hogy ha X-et tesztek félre akkor Y idő az építkezés, ha Z-t akkor N idő...

felírod milyen kiadások vannak havonta, aztán a maradékot levezeted mire menne el, mennyit kéne mire félretenni...

úgy mond el neki, hogy megértse!


22F

2015. nov. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem adnám át egy ilyennek a hivatalos ügyeket, abból könnyen baj lehet, az meg szerintem nem cél. Egy ismerősöm a rokkant szüleivel él, akik ugyancsak nem tudnak bánni a pénzzel, és adósságba keveredett emiatt a család, az ismerősöm jobban oda tud figyelni, így ezeket kivette a szülei kezéből.


Próbáld levezetni neki rendszeresen tételesen, írjatok fel mindent, az utolsó papírzsebkendőig. Legyen erre rendszeresítve pl. egy füzet.

Én igazából gyerekként így kezeltem a zsebpénzemet, és egész jól megtanultam bánni a pénzzel, bár nekem senki nem mutatta meg, minden esetre nekem jó módszer volt.

2015. nov. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Használjátok:


[link]

2015. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mi a fene ***** válasza:
A férfiak többsége ilyen. Az enyém is, nekem kell kézben tartani a dolgokat, mert nem gondolja át, ha kölcsön kérnek tőle gondolkodás nélkül ad, aztán várhatjuk, de általában megadják, de miért mi gondolkozzunk más helyett.Abban azért igaza van a férjednek, hogy több pénzből csak könnyebb kijönni,attól függ mire mondja, hogy sajnálod tőle.
2015. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!