Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságkötés utáni névváltozt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötés utáni névváltoztatás esetén mely iratokat szükséges (gondolok itt: személyi igazolvány? útlevél? TAJ kártya? Adókártya? Stb. ) megváltoztatni? Hol kell még jelezni?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm! :)

2015. dec. 13. 10:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő anyósom mondta, hogy ne csináltassak új TAJ kártyát, mert ő is elfogadja a körzetében az anyukáknak a régit, mert a szám ugyan az, lánykor nevét nem változtatja. Nem lesz belőle baj.


Két hónapja nem mehettem be a nőgyógyászati szűrésre, mert a betegfelvételen lepattantam az ajtóról, hogy nem fogadják el a TAJ kártyát, mert nem az új nevem van rajta... Pech, mehettem megcsináltatni.


Lehet, hogy az ismerős elfogadja, de fuss bele egy olyan helyzetbe, ahol nem fogadják el...


Kérdésre: Bármelyik kormányablakban megcsinálják szinte az összeset, max nem egy ügyintézőnél.

Az összes plasztik kártyát cserélni kell (bank kártya, jogsi, stb), illetve ha van bármilyen szerződésed (közüzemi szolgáltató, megtakarítás, hitel, stb) ott is jelezned kell a névváltozást. Közmű szolgáltatóknál elég elektronikusan bejelenteni (legalább is én az összeset mailben jeleztem). Ha van a neveden ingatlan, autó, motor, bármi, azt is módosítani kell.

2015. dec. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én sem vitázok. Csak leírtam, hogy nem kell, nem feltétlenül..

Sőt, még a TB kártyám is a régi, egek... :)

2015. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

TAJ, na :)

-utsó voltam-

2015. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A hivatalban nincs ismerősöm, aki igazoltatott, az sem ismerősöm volt. Te jó ég, mennyire rosszindulatúak vagytok. "Fuss bele..."

Leírtam a tapasztalataimat. Kár volt. Sziasztok!

2015. dec. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És mi van akkor ha a házasságkötést követő harminc napból kicsúszok? Akkortól már kell fizetnem?

2015. dec. 14. 19:00
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem. Nincs semmi hatarido, vagy buntetes.
2015. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mi csak a személyit cseréltettük. Jogsit, bankkártyát csak amikor lejárt. Adókártya, TAJ kártya azóta is mindkettőnknek a születési nevünkön van (10 éve), sose volt belőle probléma.

Amin én paráztam az az útlevél, mert ugye az esküvő után megy az ember nászútra, de ha lecserélteted sürgősségi eljárásban ami egy vagyon, akkor meg ott vagy hogy a repjegyet is át kell íratni.... mi végül a régi útlevéllel mentünk.

2015. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, én úgy tudom, van egy türelmi idő a házasságkötés után(talán 14 nap, nem emlékszem pontosan), amikor még minden régi iratot mindenhol el KELL fogadniuk.
2015. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Pont két héttel az esküvő után utaztunk, és két hétig voltunk el. Amúgy nyilván senki nem fogja a repülőtéren kiszúrni hogy ez az útlevél még a régi néven van hiszen honnan is tudná hogy van új.

Szerintem az új személyinket nem is kaptuk meg csak miután hazaértünk.

2015. dec. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!