Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 15-20 év házasság után elmúlik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15-20 év házasság után elmúlik a szerelem? Vagy átalakul valami mássá? Kevesebb lesz vagy több annál?

Figyelt kérdés

2016. febr. 13. 19:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit definialunk szerelem alatt?A pillangokat a hasadban erzest? Mert az elmulik viszonylag gyorsan sztem. Viszont a kozos elet,az egyutt toltott evek emlekei hatasara- mely szeretet es bizalom lesz belole. Es sokszor azert elojon a de jo hogy vagy nekem erzes;) .Neha pedig a "kellett ez a hazassag nekem?" erzes is.;)) Tehat osszesegeben inkabb masnak jellemeznem.
2016. febr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%
inkább 15-20 honap után. aki mást mond, tévedésben él, magának hazudik vagy a külvilágnak.
2016. febr. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
De szeretem azokat akik tudják, hogy valójában az összes házasság kamu, és mindenki boldogtalan..
2016. febr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Egy szoval nem mondtam ilyet, a kérdés a szerelem időtartamára vonatkozott. lehet meg fog lepni, de én elég mélyen és hosszan élem meg a szerelmet, ennek ellenére tisztában vagyok azzal, hogy minden az életben mulando. A házasság vagy kapcsolat időtartamának és minőségének nincs ehhez köze, ez egy része, alapja annak. De ha már a témánál vagyunk, végülis a házasságok kétharmada válással végződik és valo igaz, ha körbenézek az ismerőseim házasságai közt, elég sok rosszat, sok tengődős-közepeset látok és egy kezemen megszámolhato, hány az, ami pár év után is jo. Abba nem is merek belegonodlni, ezekkel a jokkal is vajon mi lesz pár évtized után..ja, pár évtizedesből ami még mindig egész jo, olyat egyet tudok, de nem abban sem lehetek biztos, hogy belülről is olyan, mint amilyennek feltételezem.
2016. febr. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ mit hívunk szerelemnek.


Bár nincs 15 évnyi tapasztalatom, mivel még nem vagyok olyan korban, és nem tiniként találtam meg az igazi szerelmet, de a kettes válaszoló által írt 15-20 hónapnál azért több...

Nem mindegy, hogy valakik valóban szerelmesek, vagy csak fellángolást éreznek. Akik az utóbbit, azoknál elmúlik a dolog 1-2 év után. Én legalábbis nem a rózsaszín ködös első pár hónapot tartom igazi szerelemnek, hanem azt ami utána jön. Amikor már fél szavakból is megértitek egymást, befejezitek egymás mondatát, néha a másik gondolatát is kitalálod, annyira ismered már és szereted. Ez az igazi szerelem, ami nem múlik el.

2016. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

2-es válaszolo vagyok. Van olyan ember az éltemben, aki 18 év után is feledhetetlen számomra. Rola el tudnám képzelni, hogy egy életet vagy egy fél életet boldogan éljek vele. Az ismerőeim is megállapitották már rolam és magamrol is tudom ,hogy az átlagtol joval intenzivebben, erősebben és meg fog lepni, de hosszabban is élem meg a szerelmet... ezzel együtt 4 szerelemmel a hátam mögött , amiből 2 hatalmas volt , mondom , amit mondok.. szoval nem azért irtam, mert nem voltam még igazán szerelmes . és kimondottan ragaszkodom is a szerelmeimhez, sokáig.. a 15-20 év az teljesen irreális, annak az időintervallumnak a töredéke a szerelem- persze aki ritka szerencsés és egy kivételes ember van mellette, akivel kivételeesn jol működik a kapcsolatuk is, azzal lehet boldogan élni 20 évet. De az már pár év után sem szerelem. Amiről te irsz, az egy elmélyült kötődés, szeretet, és egy emlék, ami összeköt, hogy az illetővel egy nagy szerelmed volt, ami átalakult különleges szeretetté. Van ilyen, de ez is ritka. Egyébként nem is a szerelem hossza számit, sokan élnek együtt évekig, évtizedekig mással ugy, hogy valaki más volt a legnagyobb szerelmük, akivel ehet, hogy csak honapokig vagy pár évig voltak együtt. Az együtt töltött idő hossza és a szerelem intenzitása nem állnak párhuzamban.. Olyat is olvastam már itt a gyakorin, hogy valaki 10 éve van a msotani párjával, de a legnagyobb szerelem érzés egy olyan emberhez köti, akivel pár hetet voltak csak együtt és elköltözött külföldre..

tudod, van a mondás, hogy az igazi az, aki nélkül nem tudnál élni , nem az, akivel együtt tudsz élni.

az együttélés, családalapitás, házasság egy más dimenzio, mint a szerelem. a szerelemnek már akkor vége van, ha gyereket vállaltok, abban a pillanatban megszűnik a csak te- csak én felállás , a szerelem megszúnik, miközben egy család megszületik..

aztán az együttélés megint csak egy olyan dolog, ami teljesen ellentétes folyamatokat indit el, mint amilyen a szerelem. nem csoda, hogy a házasságok kétharmada válással végződik, a fennmarado házasságok nagy része pedig pocsék. le lehet huzni persze egy életet is együtt, de nem biztos, hogy megéri. lehet, hogy a belefeccolt 20 év helyett más 6 év után el kellett volna válni egymástol a két félnek és másokkal is megtapasztalni, megélni a szerelmet, a párkapcsolatot, egy másfajta boldogságot. az életben minden mulando. tudsz olyan dolgot mondani, ami nem mulik el, most őszintén ? ha valakik mondjuk 10 éve vannak együtt, komolyan szerintetek a 10. év is ugyanolyan csodálatos, mint az első volt ? nem jön el a másik megunása, a szürke hétköznapok, a társas magány időszaka ? rosszabb esetben a veszekedések, összférhetetlenség, egyéb problémák fázisa ? dehogynem.

a mindennapok mokuskereke, a gyereknevelés, a munkahelyi gondok, az anyagi problémák, a közös hitel, az öregedés, a másik kiismerése, amikor már alig tudsz benne ujat találni, mert ismered mint a tenyered és már a tiéd, nem kell érte küzdeni ...stb. - ezek mind mind megölik a szerelmet.

a kérdés a szerelemre vonatkozott, nem a párkapcsoaltban élő felek közti szeretetre, a békés együttélésre. ilyen is van és ez is egy ajándék az élettől, ha ilyen társad van.


de a valoság nem ezt mutatja. az emberek több, mnit negyede ugy él valakivel párkapcsolatban, hogy közben másba szerelmes. 10-ből 9 embernek párkapcsolati problémája van. 100 házasságra 60 válás jut (de volt már az elmult évekbe,n hogy 64 meg 67 jutott), ráadásul a 100 házasságba már beleszámolják az ujraházasodottakat is, sokan köztük nem első házasok. ...stb.akik nem válnak, azoknál sokkal gyakrabban valamilyen kényszer tartja össze a kapcsolatot, pl. a gyerek, a hitel, a lakás, hogy nincs hova menni, vagy a függés, ragaszkodás, megszokás, hogy olyan régota vagy a másikkal, hogy tulságosan megszoktad ahhoz, hogy elengedd, hiába unalmas és szürke szinte minden nap és hiába ismered már, mint a tenyered.


akkor miről beszélünk ???


Ha nekem nem fogadod ezt el, akkor itt egy szakértői vélemény : https://www.youtube.com/watch?v=cF141e7Sh4s&hd=1

2016. febr. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Hát a lángoló szerelem nem tart örökké.

De a szeretet tarthat.

Ez nagyon egyén- pár- társfüggő.

2016. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Aechmea válasza:
56%
Hmmm... én életemben egyetlen embert ismertem, aki 21 év után is rajon a feleségéért; ez pedig az én Férjem. :) Büszke vagyok rá. Sokan mondták már, hogy ilyen nincs és biztos, hogy már félrelépett, mert mindenki azt teszi, de ezt határozottan megcáfolom. Alig volt pár olyan nap ezen idő alatt, hogy ne mondta volna el mennyire szeret és milyen szép vagyok. Tényleg ritka az ilyen "példány", de létezik. Mindenkinek ilyet kívánok. :)
2016. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

6

Látod? Ez a különbség köztünk. Én azt hívom igazi szerelemnek amit leírtam. Te ezt már nem tartod annak, én viszont igen. Szerintem inkább ez a szerelem, mint amikor még alig ismeret a párodat, de izgulsz a találkozás előtt....(pillangók). Az is szerelem, de az csak olyan felszínes érzés, nem mélyről jön. Nincs mögötte elég idő, és egymás megismerése.

2016. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat és hogy ennyire komolyan vettétek a kérdésem!

Én is valahogy úgy képzelem, hogy a szerelem eltűnik, és átalakul egy nagyon mély kötődéssé, szeretetté.

Manapság az a divat, és azt sulykolják hogy a szerelem az elérendő cél, és mindenki az örökké tartó szerelemért küzd, és ha ez elmúlik akkor veszített, és elmúlik mindenfajta kötődés. És a nagy kérdés, hogy hogyan lehet életben tartani a szerelmet és a lángot.

De nincs szó arról, hogy mi történik a szerelem után. Mennyivel lesz több annál. Ahogy írtad is, hogy a gyerekkel megszűnik a szerelem és megszületik a család. Nem kevesebb lesz, hanem több. Tisztelet, megbecsülés, szeretet, kötődés, elköteleződés.

A szerelem végével nincs semminek sem vége, én valahogy így képzelek egy érett párkapcsolatot.

Nem elmúlik valami, hanem továbbfejlődik.

De erről annyira nem beszél senki. Minden film is csak a szerelemről szól, vagy akiket ismerek arról beszélnek hogy elmúlik a szerelem a láng, és akkor vége... De nem kell hogy vége legyen. Túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a lángoló szerelemnek.

Szerintem.

(Én legalábbis most így gondolom, így képzelem és így látom, bár nekem nem volt még hosszabb kapcsolatom 1 évnél, szóval én nem tudom ezt tapasztalatból.)

2016. febr. 18. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!