Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért fontos a házasság a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos a házasság a mai világban, ha nagyobb biztonságot már nem nyújt?

Figyelt kérdés

Én azon a véleményen vagyok, hogy a mai emberek a házasságból ugyanolyan könnyen lépnek ki, vagy csalják meg a másikat, mintha együttélésről lenne szó. Nem személyes tapasztalat, a környezetemben élőktől látom.


A nő ugyanúgy megadja a takaros, meleg ház biztonságát a férfinak (vagy éppen nem adja meg) házasságban és együttélésben is.

A gyerek ugyanúgy megszületik és fel lesz nevelve, a férfi/nő nem a házasság miatt nem fog lelépni.


Ennek ellenére rengeteg helyen olvasom, hogy ha a férfi mindent megkap a párjától, akkor nem fogja őt elvenni. Szerintem ez badarság, ha valakinek fontos a házasság, és a párjának is az, netalán valahogy megegyeznek, összeházasodnak.

Biztos vagyok benne, hogy nem a házassági anyakönyvi kivonat tartja őket vissza, ha mégis elválnának később. A kényelem visszatarthat, de az mindkét esetben.


Ezek után nekem rosszul esik, ha azt vágják a fejemhez, én miért szeretnék házasság nélkül összeköltözni a szerelmemmel. Ez még nem aktuális, ennek ellenére én ki szeretném próbálni, milyen vele az élet, mielőtt beköti a fejem. Ettől nem hiszem, hogy kevésbé fog majd a házasság felé hajlani.


Akik pedig ennek ellenére, együttélésben "kierőszakolják" a házasságot, véleményem szerint nem érdemlik meg. Különbséget kéne tenni a valódi vágy és a külső késztetés miatti vágy között.



Majd én is szeretnék lánykérést, eljegyzési bulit, kis esküvőt és családot egyszer, de kierőszakolni, mások véleményére hallgatva ezért kútba ugrani...

A mostani (első és egyben utolsó) szerelmemmel el tudom képzelni az életem, esküvővel és esküvő nélkül is.


20/L és 20/F



2016. márc. 30. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
44N vagyok és még nem voltam házas. Nem szerettem annyira senkit, igy utólag. Bár lett 2 gyerekünk az exem sosem gondolt a házasságra én meg nem hoztam szóba. Válásnál házasság nélkül viszont most itt vagyunk totál kisemmizve úgyhogy emiatt hiba volt nem kötni házasságot. Viszont abból a szempontból meg csak örülök ennek hogy jövőre annak mondhatom ki az "igent" először és utoljára akit a legjobban szeretek a gyerekeim mellett,akitől rengeteg szeretetet kapunk és megbecsüli azt amit adni tudok. Ritka tiszta és őszinte szerelem ez és úgy érzem ezzel teljesedik be a kapcsolatunk.
2016. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Mit értesz azon, hogy kisemmizve?

Gyerektartást akkor is fizetnie kell ha nem voltatok házasok. Ha a pasi nevén volt az ingatlan akkor meg semmi közöd nincs hozzá feltéve hogy nem újítottátok fel közös pénzből, mert ha van számla arra is perelheted,

Viszont ilyenkor felmerül a kérdés, hogy az ingtatlant együtt használtátok, amiért nem kért pénzt. Egyik haverom Exe bíróságra vitte az ügyet, de csakis kizárólag akkor tudsz valamit bizonyítani, ha számla van róla és a Te nevedre szól.

38F

2016. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

"Én azon a véleményen vagyok, hogy a mai emberek a házasságból ugyanolyan könnyen lépnek ki, vagy csalják meg a másikat, mintha együttélésről lenne szó."-csak egyre több a surmó úgy férfiban, mint nőben, a "olcsó kínai piac" gondolkodású ember, akik saját magukat sem becsülik, nemhogy a másikat. Rá kell ébredni arra, hogy mi kell neked, tényleg mire van szükséget és ezt vetítsd a másik felé is. Ha az érteni fogja, akkor viszonozza és közben ő is igényelni fogja, hogy adj neki magadból. Ez a kölcsönösség és egyben korrektség a legfontosabb egy kapcsolatban és házasságban is.

Anyagilag a házasság a nőd védi jobban, de a férfinak az az érdeke, hogy biztonságban, jó körülmények közt tudja a gyerekeit. Tehát itt is kölcsönösségről van szó.

Azon csodálkozok, hogy a 20-as fiatalok szülei magasról sz...rnak arra, hogy ezt elmagyarázzák a gyerekeiknek. Nem értem ezt az érdektelenséget még a saját gyerekeinkkel is szemben.

2016. márc. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Majd én is szeretnék lánykérést, eljegyzési bulit, kis esküvőt és családot egyszer, de kierőszakolni, "


Csak nehogy a barátnőd érezze azt, hogy te ki akarod erőszakolni a házasságot, és azt ugye meg kell ám érdemelni, mint írtad. Neked is.

2016. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A házasság egy jogi fogalom.

Mint mondjuk egy munkaszerződés.

Végülis minek szerződés, ha dolgozol anélkül is, illetve megkapod érte a pénzt?

Ugyanúgy kirúghatnak, nem?

A házasság jogilag tiszta helyzetet hoz létre.

Minden ami a szerződés ideje alatt termelődik, közös (kivéve ajándék, örökség, a két fél egymás legközelebbi hozzátartozója lesz.

Pl a férjem teljesíti a végakaratom, miszerint, ha a szerveim alkalmasak donornak, vigyék, ha gépen vegetálok, kapcsoljanak le, a maradékot a tudomány oltárára helyezem. Utána hamvasztás, de temetés nuku.

Mikor a férjem csak a vőlegényem volt, a kórházban nem kaptam tájékoztatást, amikor balesetet szenvedett.

Sőt, továbbmegyek. A szomszéd bácsit pár éve kirakták abból a házból, amiben élt 25 évet, ápolta, gondozta a szerelmét... aki az egyedüli tulaj volt. Nem voltak házasok, mindketten elváltak.

2016. márc. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#2 ha nem voltak házasok, nincs közös pénz. Ez akkor a legkeményebb, ha összekerül a pár, pár év után jön a gyerek, jön a következő, anyuka pedig otthon ül gyeden-gyesen. Az elválásnál meg kérik a számlát.

Ahol gyerek van, ott rettenetesen igazságtalan a jövedelemarányos felosztás, kivéve ha apuka is ugyanúgy otthon ült a gyerekkel.

2016. márc. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, jogi szempontból valóban sokkal jobban megéri. Gondolom, bizonyos szerződésekkel mindent ki lehet kötni, de egy házassági anyakönyvi kivonat ebből a szempontból "romantikusabb" színezetet ad, még egy végrendeletnek is. :)
2016. márc. 30. 21:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálam ez elvi kérdés.
2016. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#3: "Anyagilag a házasság a nőd védi jobban"


Na ne mondd. Ugyanazok a törvények vonatkoznak mindkét félre.

2016. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A mostani (első és egyben utolsó) szerelmemmel "


Ennek 0,1% az esélye.

2016. ápr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!