Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha valakit annyira kikészít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakit annyira kikészít egy megcsalás, hogy szakemberek segítségére van szüksége, valamint van róla pszichiáter által kiállított szakvéleménye, hogy mi vezetett idáig, akkor perelhető a két tettes az anyagi károk megtérítése okán?

Figyelt kérdés
Tehát a szakemberek költsége (magánklinikán pszichiáter, pszichológus, coach), valamint a munkából kiesett összeg megtérítése miatt.
2021. nov. 4. 23:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Itt Magyaroszágon tuti nem, USA-ban nyernél ezen vagy 1 millió dolcsit
2021. nov. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem

Mert az embereknek joguk van megcsalni barkit. Nem tiltja a tv.


Olyanrol már hallottam hogy vki szomszedja allandoan zongorazott ezert a szomszed kikrszult rs pszichiater papirral karteritest kapott , de azt is csak azert mert vmi erdős részen volt az egész es kornyezetszennyezés vagy zajszennyezésnek be lehetett tudni(ami náluk jogszabalyban van) a folyamatos zongoragyakorlast.


Asszem szinten USA

2021. nov. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

*a szomszéd kikészült és



Csak olyan dologban kaphatsz karteritest ami amugy is jogseŕto lenne

2021. nov. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem, ha gyengék az idegeid, az nem más hibája.
2021. nov. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy lehet.
2021. nov. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Ezért nem tudod perelni, de a szakvéleményt be lehet csatolni majd a válás során az iratok közé hátha elgyengíti a bíró szívét és amikor a vagyonmegosztás megy akkor kicsit vastagabban fog a ceruzája a te javadra (persze a másik fél ügyvédje meg nem lesz rest, hogy felhívja a bíró figyelmét a jogi helyzet megítélése szempontjából a szakvélemény nem releváns, de ugyebár a bíró is ember néha).
2021. nov. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Nem
2021. nov. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Na az kéne még csak, hogy ilyenekért kártérítést lehessen követelni...
2021. nov. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországon ingyenes a pszichiátria, tehát nincs plusz költséged.
2021. nov. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem lehet gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés, és a lelki bántalmazás is büntetendő.

Csak a joggyakorlat nem erős rá Magyarországon.

És ha már kimondta büntetőbíróság, tehát van róla végzés, akkor azzal lehet menni kártérítési perre.

De csak 1 megcsaló van, nem 2, tehát a párodra lehet ezt vonatkoztatni, a külsősre nem.


Mielőtt jönnének az okosok röhögni - a korábbi hozzászólások alapján gondolom - , elmondom, hogy a büntetőjog volt a kedvenc tárgyam és az első diplomamunkámat is ebből írtam, és adtam is be már a témában feljelentéseket, és konzultáltam is jogvédő szervezetekkel, milyen kimenetele van az ilyen ügyeknek.

2021. nov. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!