Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért nem akar a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar a férjem elválni, ha zöld utat kapott a szeretőjéhez?

Figyelt kérdés

A férjemmel nem jövünk ki jól, klasszikus "már a szagától is rosszul vagyok" nem működő párkapcsolat. Több alkalommal mondtam neki, hogy látom neki ez az egész kapcsolat nem fontos, egész nap dolgozik, hozzám se szól otthon, nem érdekli az én mondandóm. Nem vonzódunk egymáshoz. Még enni se együtt eszünk, nincsenek közös programjaink csak nagyon ritkán. Közös gyerek van, de részemről nem elvárás, hogy emiatt együtt kelljen, ebben a nihilben élnünk.

Úgy három hónapja egyértelművé vált, hogy valakivel biztos van valami (egész éjjel csetelgetés, hirtelen mindennapos túlóra és még későbbi hazaérkezések). Mondogattam is neki, hogy hallom valaki rajongva keresi, de ment a mellébeszélés, hogy a főnökei azok.

Aztán kiderült egy hölgy az, aki egyedülálló, és viszont rajongja.

Szembesítettem vele a férjem, hogy ez nem annyira a főnökeinek az egyike és váljunk, nekem az jó megoldás és ők legyenek boldogok.

Ezek után ahelyett, hogy intézné a válást, azzal jön, hogy vége, abból úgyse lesz semmi és szakítottak.


Tudom, tudom nem szakítottak (mennek továbbra is a csetelések, csak hirtelen megszűntek a túlórák), de miért nem akar válni? A vagyonnal se lenne gond csak a lakás közös, de eladható.


2023. okt. 9. 08:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Mégsem alakult jól az új nővel a dolog emiatt nem lèp. Nálunk ez volt az oka… mèg fèl évig húztuk de utána én léptem le, nem másik férfi miatt egyszerűen akkor volt lehetőségem. Nem jött össze azóta sem senkivel, ami meglep, de az ő dolga.
2023. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Eddig ment a lelki zsarolás. Ha (és a hölgy nélkül) beadom a válókeresetet, akkor nincs értelme az életének, akkor inkább meghal, akkor ő a kisujját se mozdítja, öngyilkos lesz, én vagyok a leggonoszabb feleség és hasonlók. Most látom csak, hogy annyira azért nem is akarhat meghalni, ha ennyi plusz energiája van másra mashol.

Az én adjam be a papírt az meg kicsit olyan, hogy akkor még nekem kellene azt is biztosítani, hogy ő dolgozik, szórakozik, nőkkel romantikázik, és én futkossak ügyvédhez, én fizessek az ügyvédnek, én hirdessem meg az ingatlant, én találjam ki a gyermekelhelyezést, én pakoljam össze a csomagját és akkor ő elégedetten kényelmesen vár a végéig? Vagy ilyenkor összekapják magukat?



Nem 2 luk. Mi nem érünk egymáshoz se elég rég.

1-es :-D

2023. okt. 9. 10:13
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ügyvéd nem kell egy váláshoz.

A gyerekelhelyezésben, gyerektartásban meg a vagyonmegosztásban pedig az a jó, ha megegyeztek, különben nagy szívás a gyereknek (ha a gyerekelhelyezésben nem tudtok megegyezni) és mindkettőtöknek, ha a vagyoni részben nem tudtok.

2023. okt. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédnek megéri fizetni egy egyszeri jogi szaktanácsért, ahol elmondja hogy milyen jogaid vannak a vagyonmegosztással kapcsolatban, speciálisan a ti esetetekre vonatkozóan. Ugyanígy a gyermekelhelyezés, gyerektartás várható összege és egyéb témákban is sokat tud segíteni, mert az emberek nagy része nincs is tisztában vele, hogy mi járna neki vagy a gyereknek.

De ha megnézed te is csak vársz kényelmesen ugyanúgy mint ő.

Amúgy senki nem veszi ezt az egészet komolyan amíg nincs beadva ténylegesen a papír.

2023. okt. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, de mondjuk meg őszintén, ha mindegyikük a másikra vár, akkor olyan nagyon egyik sem akar elválni. Ha meg nem akarnak, hát miért akarnánk mi rábeszélni őket?
2023. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz 16-os! Dehogy akarom én rábeszélni! :)

Egyébként ezért is van nagyon sok rossz házasság, mert az emberek szeretnek a meleg sz@rban ülni. Macerás elmenni ügyvédhez, kényelmetlen lenne új környékre költözni, lakást keresni, nem a megszokott bútorok vennének körül, egy fizetésből élni stb.

Az emberek nagy része egyszerűen lusta változtatni, mert akkor ki kell mozdulni a megszokott komfortzónájából. Igaz gyerekkel jóval nehezebb ha nincs családi segítség. Ezért is maradnak benne sokan a rossz kapcsolatukban/házasságukban, pl. van aki napi szinten szeretőt tart.

Tenni valamit, lépni valamerre, tényleg sok munkával és ügyintézéssel jár. De azért sokan vannak akiknek sikerül ezt végigcsinálni (szülői, baráti segítséggel) és utólag a többség általában úgy nyilatkozik hogy megérte......

2023. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Több olyan vqn aki azt mondja nem èrte meg. Főleg elvált barátnők egy vagy több gyerekkel mondjàk…. Sajnos a valóság ez. Egyedül küszködni rosszabb mèg annak is nehéz aki anyagilag nem szenved hiànyt.
2023. okt. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

18:

Nem mindegy hogy milyen környezetből jön el aki válik!

Van aki bántalmazó kapcsolatból menekül, vagy csalta össze vissza a házastársa, hitelt hitelre halmozott a másik stb. Van az a szint amikor jobb elválni még ha anyagilag nehéz is utána.

Az más tészta hogy sokan azért válnak mert nagyravágyók és egyre nagyobbak az igényeik mert a szomszédoknak, rokonoknak még több, még jobb van. Van aki fene jó dolgában nem tudja megbecsülni a meglévő javait, párját hanem egyre több kell neki. Az ilyen embereknek sosem lesz semmi/senki elég jó, mindig másikat/többet akar.

2023. okt. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
88%

"Az én adjam be a papírt az meg kicsit olyan, hogy akkor még nekem kellene azt is biztosítani, hogy ő dolgozik, szórakozik, nőkkel romantikázik, és én futkossak ügyvédhez, én fizessek az ügyvédnek, én hirdessem meg az ingatlant, én találjam ki a gyermekelhelyezést, én pakoljam össze a csomagját és akkor ő elégedetten kényelmesen vár a végéig?"

Ez pontosan így zajlik.

2023. okt. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
40%
13: Kié a lakás? Ha a tied, akkor csak fel kell szólítani válás beadása utáni nap, hogy menjen el.
2023. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!