Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Lenne kedves valaki, őszintén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lenne kedves valaki, őszintén válaszolni egy kérdésemre?

Figyelt kérdés

Kicsit, hosszú lesz, de, aki elolvassa és őszintén válaszol, annak köszönöm előre is! Aki nem, annak is köszönöm és szép napot! :)


Először is, leszögezném, hogy nem szeretnék senkit sem provokálni. Nem szeretnék „erkölcscsősz” sem lenni. Szerintem, mindenkinek megvan a saját értékrendje, és mindenki úgy él, ahogyan szeretne. Pont. Csupán kíváncsi vagyok.


Sokat olvasgattam mostanában itt, az oldalon, és kíváncsi voltam, hogy manapság, hogy állnak az emberek a párkapcsolatokhoz, az őszinteséghez, a megcsaláshoz.


Sok helyen, azok az emberek, akik még úgy gondolják, hogy nekik fontos a monogámia, hisznek a párkapcsolatokban és a hűségben, ne adj, isten még esetleg szüzek is, vagy nem hívei a manapság, nagy divat, „barátság extrákkal” és a csupán szexkapcsolat-féle dolgokban, el vannak ítélve, legyen az férfi vagy nő.


Ha valaki, azt mondja, hogy ő nem csalná meg a párját és nem is csalta még meg, és hisz a párkapcsolatokban, az őszinte kommunikációban, hűségben, például itt a GYK-n, le van pontozva, el van ítélve, biztos csak hazudik, és nem csak itt van ez, hanem más közösségi oldalakon, és a való életben is. Annyira, hogy még néha, meg is „alázzák” ezeket az embereket, szinte butának vagy, naivnak nézik, és még a „hitét” is szeretnék megtörni, ezzel kapcsolatban.


Nem vagyok naiv, én is szét tudok nézni a világban, tudom, hogy sok megcsalt fél/házastárs van, én is ismerek, ilyen embereket. Olyanokat is, akik azt „vallották”, hogy ők nem csalnák meg a párjukat, de az idő/ a hiány/az ital/ a körülmények/vagy a pillanatnyi gyengeség még is belesodorta őket, persze van ilyen. Most nem ez a kérdés.

De, én ismerek olyanokat is, akik valóban hűségesek a párjukhoz, lehet, hogy nem tartott addig a kapcsolatuk, mint szerették volna, vagy, vannak olyanok, akiknek máig tart, de nem volt megcsalás egyik esetben sem.


Viszont! Sok megcsalás tartalmú kérdésben olvasom, hogy hú, akkor el kell hagyni, meg nem kell megbocsátani, meg keresni egy hűséges ember, amikor megcsaltak valakit. Akkor igazából, még is sokan vágynak, olyan kapcsolatra, ahol nem csalják meg őket, és bízhatnak a partnerben, nem? Ezért fogalmazódott meg bennem az alábbi kérdés.


Miért kell azokat az embereket elítélni, akik, azt mondják, hogy ők nem csalták/ nem csalnák meg a párjukat?


Akik az ehhez hasonló kérdésekben elítélik/lepontozzák/lehurrogják az embert, azok miért teszik?

- Trollkodásból?

- Ennyire, hihetetlen a számukra, hogy van még, ilyen értékrenddel rendelkező ember?

- Tapasztalat?

- Vagy ilyen a világ szerintük, és már, nincs, olyan, hogy hűség?

- Esetlegn sérti az önérzetüket, akik, így gondolkodnak, mert ők már csaltak meg valakit, vagy őket csalták meg?

- Vagy szerintük „ciki” bevallani manapság, hogy van, aki így áll egy kapcsolathoz?

- „Biztonsági” okokból?


Tehát olyanoktól kérdezem, akik elítélik, ezeket az embereket, azok miért teszik, vagy te, ha már te is lepontoztál/leoltottál azért valakit, mert azt mondta, hogy ő nem csalná meg a párját, miért teszed? Őszintén?


Most nem a troll válaszokra vagyok kíváncsi, olyat már olvastam eleget, most is olvashatnék, vagy hallgathatnék ilyen hozzászólást, hanem valódi válaszokra lennék most kíváncsi! Miért van ez?


Akik, hajlandók voltak végig olvasni, azoknak köszönöm és a hasznos, őszinte válaszokat is!


Legyen kellemes napotok!



2017. jan. 23. 09:30
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
20 akkor te erdekbol es/vagy szamitasbol vagy /illetve lennel a pasiddal/ Vagy te is felrekefelsz, igy szeretnel hasonlo elbanasban reszesulni
2017. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

#21


Szerintem a #20-as arra célzott, hogy akad olyan kapcsolat, amit érdemes megmenteni, ha történt is megcsalás. Vagy, esetében, esetleg nyitott kapcsolatra is hajlandó lenne a szeretett fél kedvéért.


Bárhogy is legyen, szerintem semelyik nem elítélendő. Ha, csak nem "kapcsolatfüggő" az illető, mert azzal csak magát csapná be szerintem.


De, mindkettőtöknek köszönöm a választ!

2017. jan. 23. 11:35
 23/43 anonim ***** válasza:

22 a nyitott kapcsolat nem kapcsolat, hanem haversag.

Aki meg 'elnezi' az csakis erdekbol teszi. Egy kapcsolatban elvileg szereted a masikat. Elvarod hogy o is szeressen. Ha az egyik fel felrekefel, maris megkerdojelezodik a 2 legfontosabb epitoeleme a kapcsolatnak, 1 a testi intimitas, 2 az erzelmi/lelki intimitas. Innentol maximum a kozos lakas lebeg a felek szeme elott /illetve egyeb vagyontargyak/

2017. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

#23


Értem, amit mondasz és valamilyen szinten egyet is értek veled. Nem biztos, hogy én bele tudnék ilyenbe menni. Sőt, talán inkább azt kell mondjam, hogy nem.


De manapság már sok ilyen kapcsolatra van példa, de jól is működik és nem feltétlenül csak az érdek tartja őket össze.


De teszem azt, lehet olyan eset is, ahol egy 15-25 éves kapcsolatban/házasságban, ahol a felek kötődnek egymáshoz, már csak az évek miatt is, gyerekek miatt, a közösen felépített élet miatt, hogy az egyik fél "elnézi", ahogy Te fogalmazol, ha még mindig szereti a párját, hogy mással "élje ki" magát, mert esetleg ő már egészségügyi vagy egyéb okok miatt nem tudná neki megadni, azt, amit kíván. Ezt csak arra az esetben tudnám elképzelni, ha ezt a felek megbeszélnék és a másik belemenne, bár ilyen nem sok lehet...

2017. jan. 23. 11:57
 25/43 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul vagyok összerakva,de nekem jobban fájna a megcsalás egy tizenéves kapcsolatban, mint egy néhány hónapos/évesben.
2017. jan. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak a másik oldalról tudok megszólalni.

Több éve boldog párkapcsolatban élek (7 éve), eszünk ágában sem volt soha megcsalni egymást. Nálunk is voltak mélypontok az évek alatt, de nem azonnal lecseréltük a másikat, hanem megoldottuk együtt.. és tudjátok mit? Teljesen megérte, mert az akkori mélypont így, hogy együtt megoldottuk csak még közelebb hozott egymáshoz bennünket. Komolyan tervezünk egymással, nagyon hasonló az értékrendünk, a gondolkodásunk, jó a kommunikációnk. Azt én is ,,aláírom,, hogy szerencsém is van azzal, hogy így megtalálhattam a másik felem, de ettől még létezhet ilyen is nem?

De ha nem működne a kapcsolat és nem is tudnánk megmenteni, akkor is van bennem annyi gerinc, hogy nem megcsalom a másikat, hanem véget vetek a kapcsolatnak és utána esetleg majd jöhet más..

Itt viszont én is megkaptam már pár évvel ezelőttről is, hogy úgy is vége lesz, úgy is megcsaljátok egymást, úgy is ez, úgy is az.. Sőt olyan is volt, hogy még én lettem leszólva maradi gondolkodásúnak, mert szerintem a párkapcsolat két emberből áll és nem háromból vagy négyből meg stb.:)

2017. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
24 vagom en,hogy mit mondasz, de attol az meg erdek alapu lesz. Raadasul onzo erdek motivalja. Abban az esetben, ha nincs kiskoru gyerek a tortenetben /mert akkor az o erdeket szem elott tartva erdemes osszetartani a csaladot/ erkolcsileg nem vedheto az, hogy oke pista/vagy gizi, elnezem h felrebszol, mert nincs kedvem kulon lakast venni/berelni, bebutorozni, egyedul megelni stb...
2017. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

Értem 27-es, és köszönöm a válaszodat.


Az a helyzet, hogy én ismerek ilyet is olyat, így valamilyen szinten megértem, azokat akik ilyen kapcsolatban maradtak.


Nem feltétlenül értek velük egyet, de nem is ítélem el őket ezért.


A megcsalás nálam is, Páromnál is válóok lenne, nekünk fontos a bizalom. Én személy szerint, nem tudnék újra megbízni benne és nem is könnyen bízok meg emberekben.


De megértem azokat is, akik másként gondolkodnak.


De, sajnos, mint az első néhány válaszoló közül mondta valaki, olyanoktól valóban nem kaptam érdemleges választ, akitől vártam, pedig ez egy anonim oldal.


Minden válaszadónak köszönöm, hogy válaszolt és érdekes nézőpontokkal "gazdagodtam", köszönöm :)


Ettől függetlenül, jöhet még válasz...

2017. jan. 23. 12:31
 29/43 anonim ***** válasza:

14-es vagyok és csak egyet kérdeznék a 20-től. Ha minden flottul megy a párkapcsolatodban, miért lenne egy éjszakára más fontosabb a piált párodnak? Amikor én rúgtam be, még a saját barátnőm is eltoltam egy percre, hogy megbizonyosodjak arról, hogy jót nőt készülök lecsókolni. Tudom - vicces :D


Viszont ha egyszer megcsal a párod feljogosít téged, hogy ezzel sakkban tartsd, visszaadd a kölcsönt, esetleg további megcsalásokra vetemedjen. Nyilván ez is rugalmasság kérdése és ahány ember, annyi féle, de nekem ez nem járható út.


Bizonyára nem csak a hitelek miatt vannak a válások és valószínű az is, hogy a legtöbben nem is igazán ismerik önmagukat és a párjukat, amikor oltár elé állnak. (mert bizony önismeret nélkül, hogy ismerhetnéd meg és alkalmazkodhatnál máshoz?)

2017. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Köszi 26-os, remélem egyszer nekem is lesz alkalmam átélni, hogy milyen egy hozzám hasonlóval a nehézségeket megoldani. A boldogságban bárki partnered lehet, de a problémákat együtt megoldani és kijönni a gödörből, na az a valami!!!

Sok boldogságot kívánok nektek és egy kicsit sem irigykedem, mert az ilyen emberektől csak pozitív leszek és kicsit hinni is merek abban, hogy megtalálhatom a másik felem. (14-es)

2017. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!