Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Lenne kedves valaki, őszintén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lenne kedves valaki, őszintén válaszolni egy kérdésemre?

Figyelt kérdés

Kicsit, hosszú lesz, de, aki elolvassa és őszintén válaszol, annak köszönöm előre is! Aki nem, annak is köszönöm és szép napot! :)


Először is, leszögezném, hogy nem szeretnék senkit sem provokálni. Nem szeretnék „erkölcscsősz” sem lenni. Szerintem, mindenkinek megvan a saját értékrendje, és mindenki úgy él, ahogyan szeretne. Pont. Csupán kíváncsi vagyok.


Sokat olvasgattam mostanában itt, az oldalon, és kíváncsi voltam, hogy manapság, hogy állnak az emberek a párkapcsolatokhoz, az őszinteséghez, a megcsaláshoz.


Sok helyen, azok az emberek, akik még úgy gondolják, hogy nekik fontos a monogámia, hisznek a párkapcsolatokban és a hűségben, ne adj, isten még esetleg szüzek is, vagy nem hívei a manapság, nagy divat, „barátság extrákkal” és a csupán szexkapcsolat-féle dolgokban, el vannak ítélve, legyen az férfi vagy nő.


Ha valaki, azt mondja, hogy ő nem csalná meg a párját és nem is csalta még meg, és hisz a párkapcsolatokban, az őszinte kommunikációban, hűségben, például itt a GYK-n, le van pontozva, el van ítélve, biztos csak hazudik, és nem csak itt van ez, hanem más közösségi oldalakon, és a való életben is. Annyira, hogy még néha, meg is „alázzák” ezeket az embereket, szinte butának vagy, naivnak nézik, és még a „hitét” is szeretnék megtörni, ezzel kapcsolatban.


Nem vagyok naiv, én is szét tudok nézni a világban, tudom, hogy sok megcsalt fél/házastárs van, én is ismerek, ilyen embereket. Olyanokat is, akik azt „vallották”, hogy ők nem csalnák meg a párjukat, de az idő/ a hiány/az ital/ a körülmények/vagy a pillanatnyi gyengeség még is belesodorta őket, persze van ilyen. Most nem ez a kérdés.

De, én ismerek olyanokat is, akik valóban hűségesek a párjukhoz, lehet, hogy nem tartott addig a kapcsolatuk, mint szerették volna, vagy, vannak olyanok, akiknek máig tart, de nem volt megcsalás egyik esetben sem.


Viszont! Sok megcsalás tartalmú kérdésben olvasom, hogy hú, akkor el kell hagyni, meg nem kell megbocsátani, meg keresni egy hűséges ember, amikor megcsaltak valakit. Akkor igazából, még is sokan vágynak, olyan kapcsolatra, ahol nem csalják meg őket, és bízhatnak a partnerben, nem? Ezért fogalmazódott meg bennem az alábbi kérdés.


Miért kell azokat az embereket elítélni, akik, azt mondják, hogy ők nem csalták/ nem csalnák meg a párjukat?


Akik az ehhez hasonló kérdésekben elítélik/lepontozzák/lehurrogják az embert, azok miért teszik?

- Trollkodásból?

- Ennyire, hihetetlen a számukra, hogy van még, ilyen értékrenddel rendelkező ember?

- Tapasztalat?

- Vagy ilyen a világ szerintük, és már, nincs, olyan, hogy hűség?

- Esetlegn sérti az önérzetüket, akik, így gondolkodnak, mert ők már csaltak meg valakit, vagy őket csalták meg?

- Vagy szerintük „ciki” bevallani manapság, hogy van, aki így áll egy kapcsolathoz?

- „Biztonsági” okokból?


Tehát olyanoktól kérdezem, akik elítélik, ezeket az embereket, azok miért teszik, vagy te, ha már te is lepontoztál/leoltottál azért valakit, mert azt mondta, hogy ő nem csalná meg a párját, miért teszed? Őszintén?


Most nem a troll válaszokra vagyok kíváncsi, olyat már olvastam eleget, most is olvashatnék, vagy hallgathatnék ilyen hozzászólást, hanem valódi válaszokra lennék most kíváncsi! Miért van ez?


Akik, hajlandók voltak végig olvasni, azoknak köszönöm és a hasznos, őszinte válaszokat is!


Legyen kellemes napotok!



2017. jan. 23. 09:30
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Az új témához hozzászólva:


Ha a megcsaló fél is azt szeretné, hogy megbocsássanak neki és együtt maradjanak, akkor nem mindegy, hogy önző okokból bocsátok meg neki? :D Ha ugyanazt szeretnénk, és ez is történik, akkor már csak szőrszálhasogatás felhozni, hogy biztos az anyagiak meg a magánytól való félelem miatt bocsát meg az ember.


Egyébként, többtíz éves kapcsolatban egy-két kósza, ártatlan éjszakát meg tudnék bocsátani (szerintem). Mert szeretem a párom és vele szeretném leélni az életem. Ha ő is ezt szeretné, de mondjuk egyszer egy céges buli jól sikerül- hogy ellopjam az egyik korábbi válaszoló teljesen valószerű esetét-, nem dobnám el az egyébként boldog életünket sértettségemben. Ha szeretői viszonyról lenne szó, vagy nem kalandvágyból, inkább mert tényleg hiányzik valami a kapcsolatból, amit nem hajlandó velem megbeszélni, akkor más lenne a helyzet, de emberek vagyunk, hibázunk, ha egyszer elcsábul 50 boldog együtt töltött év alatt, akkor én azt még el tudom neki nézni. Önzőség vagy sem.

2017. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Valaki magyarazza mar el, hogy miert erdek kapcsolat, ha valakivel boldog vagy, es egyutt maradsz egy megcsalas utan is?

Kedves kerdezo, ebbol is latszik, hogy ismet az erkolcscsoszok itelkeznek masok felett. Nem tudjak megerteni, hogy letezik valodi megbocsajtas, es hogy valaki boldog lehet a parjaval akkor is, ha az lefekudt mar mas novel/pasival is.

2017. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
31. 1. Ha a hapsid megcsal, sosem fogja elmondani. Ha meg elo is adtad neki ezt a fszsagot, amit fentebb, akkor biztos lehetsz benne hogy minden adando alkalommal felre fog kefelni. Azt meg kizart dolognak tartom, hogy te ilyen huvos szamito modon tudnad mondani, hogy elnezned h megcsal, mert szereted. Aki szeret valakit, annak kicsit sem tetszik az a gondolat, hogy a parja massal kerul egy agyba. Az egesz egyszeruen kizart dolog. Tuti biztosra veszem, hogy szamodra is inkabb a 'biztonsag' /ugye a kero, meg egyebek/ az ami nyom a latba amikor ilyeneket gondolsz. Vagy egesz egyszeruen valamilyen komplexusod van, mert csak egy serult ember maradna benne egy ennyire asszimetrikus kapcsolatban.
2017. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
32. Te attol maradektalanul boldog leszel, hogy a ferjed/pasid felrekefel? Azert erdek kapcsolat, mert kizart dolog hogy erzelmekkel rendelkezo ember ilyesmit csettintesre megbocsajtson.
2017. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

33: igen, ha most, 3 év után lépne félre, akkor nem maradnék benne. De ha 50 év múlva megtudom, hogy amúgy félredugott, akkor nem borítanék egy teljes, boldog életet csak azért, mert anno egyszer jól érezte magát. Ugyanígy, ha esetleg már iskolás korú gyerekeink lennének, és akkor lépne félre, de közben boldog és kiegyensúlyozott életünk van, akkor sem borítanék mindent simán sértettségre hivatkozva.


Amúgy, a párom hűsége nem függ attól, hogy én mit mondok vagy nem mondok neki. Jellemes emberek esetében ez nem is kérdés.

2017. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

12:44

Köszönjük és kitartást, remélem megfogod találni.:)

Nem lesz könnyű, az biztos, hazudnék ha azt mondanám, hogy mindig könnyű volt. Amikor előjött a bizonyos mélypont, akkor mindketten lezuhantunk és nagyon nehéz volt az egész, valszin sokan úgy reagálnak az ilyen helyzetekre, hogy inkább lecserélik az adott személyt egy újra.. Mi inkább kitartottunk, kommunikáltunk, megbeszéltük ami nem jó és igyekeztünk változtatni és hittünk benne, hogy hamarosan jobb lesz. Életem legjobb döntése volt, mert miután megoldódik a probléma, amit EGYÜTT oldottatok meg, az a probléma, amire először azt hitted szétfog választani benneteket sokkal közelebb hoz és most 7 év után is van egy annyira stabil és erős kapcsolatunk, hogy azt hiszem már tényleg semmi nem választhatja szét és ugyanannyira szeretem, mint 7 évvel ezelőtt, folyamatosan újra és újra beleszeretek.. Eszünkbe sem jutna még másra ránézni sem, nem hogy megcsalni vagy bármi ilyesmi.

Persze elfogadom, ha valaki más, azt is, ha feladja, ha más a felfogása és ő boldog egy olyan kapcsolatban amiben többen is vannak. De ne én legyek már a hülye, ha ezzel nem értek egyet és ne az én kapcsolatom szólják már le, mert én bizony átélem ezt a csodát.:)

2017. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

35. Ha te tenyleg azt mondtad neki, hogy teged nem zavarna, ha neha 'jol erezne magat' akkor mar most feltennek ra komoly osszegeket, hogy felre fog kefelni. Te felmentest adtal neki huseg alol. 50ev? Ugyan,elso korben huzzad ki az 7-8at vele.

Mindenesetre tovabbra is azt mondom, hogy a kapcsolat egyik alapveto eleme a huseg. Ha az nem resze a kapcsolatnak, akkor tulajdonkeppen pusztan ket tini okorkodeserol beszelunk, akik felnotteset probalnak jatszani.

2017. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Elég csak megnézni a válaszolók írásképét, fogalmazási stílusát és megérted, miért oltják le. Azért kérlek szépen, mert az itteni emberek 70-80%-nak annyi esze sincs, mint egy döglött hintalónak.
2017. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Sajnos igazat kell, hogy adjak neked...


Főleg azon kérdések után, amiket ma olvastam...


Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát és a különböző szemszögekbe engedett betekintést...

2017. jan. 23. 21:59
 40/43 anonim ***** válasza:

"Elég csak megnézni a válaszolók írásképét..."


Nem akarok kekeckedni, de az írásképet KÉZÍRÁS alapján van érleme (bár szerintem az is álokoskodás) elemezni. Ha gépelt szövegeket olvasol, akkor semmi mást nem tudsz figyelembe venni, mint ESETLEG a helyesírást, mondatszerkesztést, és azt, hogy a tartalmi elemei logikailag összefüggenek-e . Arról nem is beszélve, hogy ez pusztán egy online fórum, nem pedig az Élet és Irodalom napi publicisztikája.

A gykn a pontozások alapján számomra az látszik, hogy a logika, illetve a valóság nem zavarja meg azokat, akik ide firkálgatnak, illetve pontozásra adják a fejüket Pl irtál egy nettó hülyeséget, és 100%-ot ér. Itt nem a válasz hasznosságát mérleglik. Annak van kiemelt szerepe hogy "bele lehet e rúgni" különböző embercsoportokba. Ha azokba rúgsz bele akiket az itt lébecoló többség lenéz, felpontoznak, ha nem azokba, akkor lehúznak. A politika témakörben ugyanez megy.

A kérdés alatti első hozzászólásom pl konkrétan kimoderáltatta az egyik csaj, mert azt merészeltem írni az első 3 válasszal ellentétben, hogy nem kizárólag férfiak azok, akik szemétkednek, illetve lehurrognak egyeseket.

2017. jan. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!