Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megismerkedtem valakivel, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megismerkedtem valakivel, aki együtt él a súlyos beteg barátnőjével. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Egy munkahelyen dolgozunk. Egyedülálló voltam, de nem férfi-női vonalon ismerkedtem vele. Elég hamar baráti viszony alakult ki köztünk, mesélt a bnőjéről, akivel 1,5 éve nincs közük egymáshoz párkapcsolati szinten, szexuálisan sem, de ez sosem lett kimondva. A lánynak olyan betegsége van, amiből nem gyógyul fel. Nincs senkije, a srác nem akarja magára hagyni, gondoskodni szeretne róla, bele is törődött, h nincs norm. szinten magánélete. De közben többek lettünk egymásnak, mint barátok. Nem történt semmi, nem érzem tisztességesnek, és nem szeretném azt sem, hogy kitegye a lányt, csak hogy együtt lehessünk. De ez így szar. Neki méginkább, két irányba van bűntudata érzelmileg. Engedjem el inkább?


24/L



2020. ápr. 29. 19:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
94%

Vajon a csaja is tud róla hogy gyógyíthatatlan beteg és éppen a párja más lányt fűzöget szexért szeretőnek?! 🤔


Én a helyedben hagynám ezt a kamu disznót és azért együtt érzően szólnék annak a baratnőnek, hogy mennyire sajnálod, hogy a barátjától hallod hogy mennyire súlyos beteg és hogy ez végett már másfél éve nincs köztük semmi a szánalmon kívül.


Kíváncsi lennék a reakciójára. Biztos hogy meglepő válasz érkezne!

2020. ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
56%

11-es szerintem nem a legjobb megoldás ha szól a barátnőnek, pláne, mivel senki nem olvasta a kulcsszavakat, és mindenki csak a betegségét akarja tudni.


Egy szerelmes férfi mindent megtesz a barátnője gyógyulásában, és vannak csodák is, de ez a pasi nagyon necc, pláne ha a barátnő tünemény. Egy szerelmes férfi vagy egy szerelmes férj a legapróbb nehézségtől, és stressztől is óvná, a szóban forgó úriember a kérdésed alapján nem ezt teszi, azzal óvná, ha szakítana vele, ha nem működik, és nem terhelné a kötelesség érzetével a beteg lányt.


Ha igaz, annak a szerencsétlen lánynak stresszmentes légkör kéne, és nem felizgatni meg nem történt dolgokkal.


Minek van vele a pasi? Hogy tönkre tegye?


Ha nincs családja a lánynak akkor is van szociális munkás, én ilyen helyzetbe külső segítséget kérnék. Nem kéne a szar! Nem kéne az, hogy titkon már a virágot meg a koszorút készítenék, nagy ívben hánynám le és dobnám ki az ilyen embert. Mert mindenkinek joga van az élethez, a súlyos betegnek is.


Arról nem is beszélve ha te összejössz a pasijával ide a 70-es garast, és már a barátnője halálára várna, és ezt látványosan fogja csinálni, ami lehet jól jön a beteg lánynak, mert akkor kidobhatja, hogy minél előbb nálad landolhasson, és ha van rejtett agressziója vagy dühkezelési problémája ami lappang, akkor a jelenlegi barátnőn fogja levezetni, aki beteg ugye, és nem kéne neki semmi stressz, és később ha neked most szar, később még szarabb lesz. Ráadásul egy beteg embernek elejtett fél mondatok amit nem ért, még jobban tönkretennék, mert a drágalátos barátja mondjuk beléd szeret, necc!!!!


Én írtam, én az ilyen pasit két lábbal rúgnám ki betegen is és a helyedben is. Sajnálod? Szegény? Gondolkozott volna akkor mikor valószínűleg a lány elengedte volna, de most is lenne lehetősége szakítania vele, ha nem működik már a kapcsolatuk, egy ilyen beteg ember mérlegelte már magában megelőzve a másikat évekkel, hogy később meggondolhatja magát a társ, így lenne a fer, és így óvná meg a legjobban ha szakítana vele. Ezért írtam, hogy undorító!


Amikor te azt írod, hogy de ez így szar, akkor kezdj el gondolkozni, hogy ha egy jó lányról beszélünk, aki kedves, megértő, aranyos, segítőkész, és betegsége előtt mindent megtett a környezetéért, neki milyen szar lehetett azzal a gondolattal megküzdenie, és ezek még csak a gondolatainak egy része, nem tud segíteni, a kedvenc dolgairól lemondani, bizonyos időszakokban a szobában élni, csak mondok egy betegséget: cisztás fibrózis, nézd meg a két lépés távolság című filmet, ők egymással nem is érintkezhetnek, és két ilyen beteg szeretett egymásba a filmbe, csak nekik szervezett rendezvényeken szoktak a valóságban találkozni, videochat-en tartják egymással a kapcsolatot, és van mikor találkozhatnak is de nagyon oda kell figyelniük, mert nekik veszélyes, ezért találták ki nekik ezeket a rendezvényeket, hogy akik szeretik egymást jó barátok, de ugyanaz a betegségük akkor is tudjanak személyesen találkozni és csak egészségessel alakíthat ki párkapcsolatot, de itt is az egészségesnek nagyon szerelmesnek kell lennie. Soroljam még? Ha látnád a gondolatait, az érzéseit, és a betegsége cuccait menekülnél ijedtedben, ha tényleg nagyon súlyos beteg.


Képzeld el ha gyerekkora óta van egy nagy vágya, hogy ilyen vagy olyan szakmabeli lesz, és a betegsége miatt nem lehet.


Ha neked ez lemondás, és szar, akkor neki szerinted mi?

2020. ápr. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
mi lett végül?
2021. jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!