Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kihallgattam a barátom beszélg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihallgattam a barátom beszélgetését a családjával, és teljesen összetörtem. Leírom lenn, mint hallottam. Miért jó az, ha valaki bunkó és harsány? Miért rossz az, ha valaki csendes és kedves?

Figyelt kérdés
Én egy csendes, visszahúzódó lány vagyok. És egyszer, mikor átmentük 2 éjszakára a barátom családjához, elmentem aludni, és mikor felébredtem, a barátom nem volt ágyban. Kimentem, hogy pisiljek, és hogy megnézzem, mit csinál. És akkor észleltem, hogy a konyhában van, és ott volt az anyja, az apja, és a 2 testvére is, és én voltam a téma. Összefoglalva arról beszéltek, hogy miért vagyok ilyen csendes és visszahúzódó, de olyan csúnyán fogalmaztak. Ilyeneket mondtak: meg se szólal, mindig csak kussol, mindenre bólogat, nincs véleménye, bólogatós kutya, szobanövény. Nagyon, nagyon fájt. Sírva hallgattam, összeszorult szívvel. De a legrosszabb még csak ez után jött. Felemlegették azt a női nevet, amit sose akarnék hallani, a barátom exét. Hogy ő ugyan néha túl nagy szájú volt, néha túl harsány volt, sőt, néha konfliktusba keveredett a barátom unokatesóival, de neki legalább volt véleménye, volt egyénisége, nem volt unalmas, színes volt, nem bólogatott mindenre, nem csak csöndben ült a sarokban. Nem bírtam tovább hallgatni, visszamentem a szobába, és csak sírtam. A barátom másfél óra múlva feküdt vissza mellém, azt hitte alszom. Másnap eljöttem, egy kitalált indokkal, hogy anyám hívott feltétlen haza kell mennem, azóta itthon vagyok. Úgy érzem, ez a kapcsolatunk vége. Hogy lehetne ezt folytatni? Pedig szeretem. Amúgy a barátom kicsit próbált megvédeni a családtagjai előtt, de nem igazán... Volt amire ő is mondta, hogy igaz. Meg hogy tényleg megszólalhatnék néha. De ez nem igaz, és ha kettesben vagyunk, akkor szoktam beszélgetni vele. Amúgy elmondtam pár bizalmas embernek, mi történt, és mind azt mondta, hogy miért nem rontottam be a konyhába, hogy kapják be? És belegondolva, lehet ezt kellett volna tennem, és az a legdurvább, hogy ezt tettem volna, nem is utálnának annyira, hisz végre én is nagyszájú lennék...
2021. aug. 6. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem összességében az életben is meg kell tanulnod kiállni magadért és hangot adni a véleményednek. Ha fejlődni akarsz ezen a téren akkor itt az ideje elkezdeni gyakorolni a barátoddal. Legyél kicsit rámenősebb, nyisd ki a szád hogy mit akarsz aztán majd meggondolják magukat.


Szexben is nyugodtan szólj hogy mit szeretnél mert egy "szobanövény" tényleg kiábrándító lehet ezen a téren.

2021. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Ne másoknak akarj megfelelni hanem légy önmagad.

Ha te szereted így magadat és jól érzed magad a bőrödben akkor soha ne változz meg.

Az emberek mindig elégedetlenek, mert nem jó nekik semmi.

Ha nagyszájú lennél akkor azt beszélték volna ki hogy beképzelt vagy és öntörvényű.

Élj úgy ahogy neked tetszik és ne foglalkozz másokkal :)

2021. aug. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Engem is gyakran piszkálnak, főleg a munkahelyemen, mert nem vagyok egy szószátyár. Én már annyira megszoktam, hogy lepereg az ilyesmi. Egyik fülemen be, a másikon ki. Nem kell velük foglalkozni. Ha látják rajtad, hogy idegesít, annál inkább csinálni fogják. Ha csak megvonod a vállad, hamarabb szabadulsz.


A kérdésre válaszolva. Ha szereted a párod, akkor tedd túl magad ezen. Ha nem megy, akkor lépj tovább. A fejjel a falnak módszer csak akkor jó, ha utána állod a sarat, amit kapsz.

2021. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Életszerű, hogy éjszaka közepén felkel és összeül a család, hogy kibeszéljék a kölök aktuális csaját...
2021. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
"Életszerű, hogy éjszaka közepén felkel és összeül a család, hogy kibeszéljék a kölök aktuális csaját..." Nekem is ez jutott eszembe, olyan az egész mint egy fogalmazás, amit kiadtak "sírás az éjben" vagy hasonló feladatként.
2021. aug. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én pacsirta típus vagyok, a barátom és a családja bagoly. Azért voltak ébren, nekik ez a normális. Hajnali 4 előtt nem mennek aludni... Csak azért jött velem aludni, mert na. Kitalálhatjátok miért jött ágyba korán...
2021. aug. 6. 19:50
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is sántít a sztori. Éjnek évadján biztosan összeül a családi kupaktanács, csak hogy leszedjék a keresztvizet a kérdezőről.
2021. aug. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 FoxtrotLidérc ***** válasza:
92%

Azért maradjunk annyiban: Ha ez igaz, akkor az egész család nagy büdös bunkó. Ilyen gusztustalan módon valaki mögé beszélni, azért ahhoz kell pofa. Mert nem a kérdezőnek mondják, hanem szépen a háta mögött pocskondiázzák. A másik fele, hogy az őszinteség és bunkóság között a nagy különbség, hogy az őszinteség lehet konstruktív. A bunkóság szimplán destruktív. És a kérdezőhöz szól a következő kérdésem:

Destruktív emberek között jól érzed magad? Ha a válasz nem, akkor javaslom: Hívd fel a párodat, és mondj neki annyit: "Szia. Mindent hallottam." A reakciójában benne lesz minden további.

2021. aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Sántít a sztori? El tudom képzelni azt, hogy aki soha nem volt ilyen helyzetben elképzelni sem tudja ezt. Velem viszont kezetfoghat.

Engem is utál a család.

Mert rossz hatással vagyok, nem szolgalom ki az "uram" 🤣 nem főzök, nem vasalok, nem takarítok, és nem látpm el jól a gyereket.

Meg persze, irányitok, meg manipulalok.

Eleinte m8ndig probaltam magam elfogadtatni, alkalmazkodni.

De mindig oszinte voltam.

A párommal a kapcsolatunk elejen voltak "vitak" mert azt érezte két tűz között van.

Én meg mondtamhogy oke, legyen ahogy akarod én nem megyek oda ahol nem szeretnel vagy legalabb nem fogadnak el.

Es csak vartam, hogy el9bb utobb ki fog derulni az igazsag.

Allati genyosagokat csonalt az anyukaja, aztan a párom is tisztan latta.

Nem duruzsoltam a fulebe, nem m9ndtam, hogy nekem van igazam, vagy hogy en megmondtam.

Nem akartam hogy nekem legyen igazam es azt se vartam el hohy nekem adjon igazat.

Csak nem mentem oda.

Mondtam a páromnak hogy akkor megy amikor akar meg annyi idot tolt ott amenbyit akar.

A szulei mindent megtettek es tesznek a mai napig hogy ellenem forditsak.

Pont a multkor borultam ki magamra megint, hogy mivel teremtem meg ezt állandóan??

Párom azota nem beszel a szuleivel, csak emailba.

Nem orulok.

De ez van.


En a helyedben teljesennyugodtan elm9ndanam a parodnak mit hallottál.


Hozz dontest hogy hogyan akarsz hozzajuk allni. En nem mennek oda tpbbet.

Elm9ndanam a parodnak hogx nem akarod ot bantani nem akarod hogy ket tuz koze keruljon igy lejossz errol a temarol. Nem szerethet m8ndenki.

Es senki kedveert semfogsz megvaltozni.

Ot szereted vele akarsz elni, elfogadpd hogy a csaladja nem fogad el teged.

Es ennyi.

Nincs ertelme harcolni a beke sokkal jobb.


agyon sok fius anyuka vegtelenul feltekeny a fia baratnoire.

Oidipusz szindroma "tudatalatt" szerelmes a gyerekebe.

Igy mindenkit utal aki a fia kozelebe megy mert tudat alatt a fiaval el parkapcsolatban.

Anya futtyent a fiu ugrik. Es persze az apa meg csak egy luzer, akit anya a fia elott is mindig degradal.

Anya elvarja hogy a fia csak ot szeresse.

Szuloi roghoz kotesnek is hivjak.

Mentalis "betegseg". Es amig anya nem engefi el a felnott gyermeket, orok harcra ban itelve az uj parkapcsolat.


Ilyen esetben a teljes elengedes, lezaras javasolt a reszedrol.

Hogy a parod milyen kapcsolatot tart fenn a szuleivel az meg az o szabad akarata.


Ha gondolod írj üzenetet, támogassuk egymást.


23/L

2021. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Valoban teljesen, de teljesen eletszerutlen. De ha olyan pasim lenne, akinek a csaladja egy klan, ez a csalad meg dicserve is taszitana. Keresztapas elegge.
2021. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!