Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom 11 éves kisfia gyakran...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom 11 éves kisfia gyakran szúr nekem összehasonlítást velem és az apjával kapcsolatosan. Kezdek elbizonytalanodni a kapcsolatunkat illetően. Jól érzem, vagy csak bebeszélem magamba a hülyeségeket? (hosszú)

Figyelt kérdés

Párommal két éve vagyunk együtt, szeretjük egymást, legalábbis én őt nagyon szeretem és nem is tudnám nélküle elképzelni az életem.

Van egy 11 éves kisfia az előző kapcsolatából, akit szintén nagyon szeretek, úgy tekintek rá, mintha a saját fiam lenne. Sok időt töltünk együtt hármasban, viszont még nem költöztünk össze. A párom az anyukájával lakik, én meg egyedül egy másfél szobás lakásban.

Szóval a kisfiú mostanában egyre gyakrabban kér számon rajtam olyanokat, amik nekem nincsenek, vagy legalábbis nem olyan nívóban, mint amilyen tényezőkkel, körülményekkel az édesapja rendelkezik. Az apjának hatalmas terepjárója van és mondhatni szinte fényűző körülmények között élnek az új családjával.

Nekem egy kis autóm van, mert itt a megyeszékhelyen jó vele közlekedni, keveset fogyaszt, elférünk benne, tök jó vele parkolni is, szeretem :D Másfél szobás lakásban élek, itt sajnos korlátozottak a lehetőségek. Úgy vettem észre a fiún, hogy nem szeret nálam lenni, pedig tisztán tartom a lakást, mindig van minden, amit enni szeretne, ilyenek.

Ma a számítógépemre tett egy megjegyzést, hogy ez lassú és apáé sokkal gyorsabb, meg ott van PS4 is. Nem vagyok konzolos, nem szeretem, nekem bőven elég az alap programokra a kis régi gépem.

De több paraméter is aggaszt az utóbbi időben, amire eddig fel se figyeltem. Amikor a páromat a gyerek miatt felhívja az ex pasija, a Halott Pénz Amikor feladnád c. száma csendül fel. Eddig nem is foglalkoztam vele, de meghallgattam a teljes dalszöveget ma este és teljesen összetörtem.........

Meg amikor meghozza a gyereket a volt párja, akkor olyan szépen, kedvesen beszél vele.

Kezdek elbizonytalanodni, h én csak egy silány pótlék vagyok a párom életében...... Úgy érzem szeret, de szerintem ő még mindig a volt párjába szerelmes...... Nemhiába szúr oda nekem a kisfiú néha olyanokat, h hirtelen köpni nyelni se tudok.

Jók a megérzéseim?? Mit gondoltok??



2021. okt. 10. 23:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%

5

A cigány családoknál kb így van. Vesznek egy 25 éves mercit és játszàk a menőt.

2021. okt. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Az apuka valszeg olyan balfaszsagokkal tömi a gyerek fejét, mint az #5.

Valszeg nem bírja megemészteni, hogy a volt neje egy kevésbé tehetős férfit szeret, és nem minden felett van hatalma a pénzének.

2021. okt. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok! Hogy vagyok? - Akár ezt is kérdezhetném, mert mióta válaszoltam, azóta mindenki nekem üzenget :D


#10


Teljes mértékben egyet értek veled alapesetben. Csakhogy ez a gyerek ebben az esetben se nem pofátlan, és még csak nem is nyavalyog feleslegesen és pont hogy tud viselkedni. Ha nem PS-el vagy TV-vel, mégis mivel kötöd le egy 11 éves fiu figyelmet h ne teged fárasszon? Ne szórakozzal már :D és ne gyertek azzal h fociztak vele meg ilyesmi, munka után én is faradt vagyok, örülök ha hazaerek, megiszom a söröm, nem hogy még.. Nem kell Ps, ez csak egy példa, de igen is kell normalis gép, amivel le tudod kotni a gyereket vagy tv vagy valami néhány ilyen dolog. A kérdező szerintem egy ősrégi geped adott a gyereknek ami folyton lasssu,, felmelegszik, kishijjan felrobban ha be indítok rajta valami játékot, és akkor most komolyan szegény szerencsetlen gyerek a pofátlan? Meg nyavalyog? Ne vicceljel már? Még apuka a muterral foglalkozik jó h nem erdekli mi megy a tv Ben meg milyen lassú a gép! De szegény gyereknek szinte csak ez van , szóval nem kell h 1 millas gamer gép legyen, de azért egy közép felso kategóriát illene megütni! Szerintem ez jogos a gyerek részéről!

Mercis kommentemmel sem provokálni szerettem volna senkit, csupán annyit akartam éreztetni, hogy kicsi kocsinak megvan az előnye, de azért a hátránya is! Így lehet a gyerek is erre gondolt,hogy nem fér be ez az, amikor mentek valahova. Amikor VW polom volt, nekem ezt a lányok szóvá tettek, a gyerekek erre írtam h néha kell a nagyobb. De ha nektek ez megfelel akkor oké kérdező. És nem 25 éves a Mercedes :D csak 6 meg egyelőre :D

Szerintem a kérdező jobban a. Gyerek kedvébe járhatna, nem kell pazarolni a penzt de azért na! Legyen normalis gép meg olyan közép felso kategóriás dolgok amit a gyerek hasznal, remelem nem régi nagy 30 éves tv-D van kérdező!

És nem bunko akartam lenni, de egy 11 éves gyereknek azt látni, hogy anyám összeállt egy balekkal, egy lúzerrel, aki még sóher is ráadásul, és feleannyira sem menő mint az apukam szted milyen lehet? Persze majd túl lesz rajta, de ne akarj az apja lenni, inkább igyekezz h jó időket toltsetek együtt ha már így alakult! Vidd el vadaszni, vagy menjetek le a konditerembe, Meg te edzel addig ok szaunáznak, medencéznek stb nekem lányoknál ez bejött anno élveztek a gyerekek. Szóval. Szerintem ez egy fertő , te egy kis lyukban laksz ahova a kissrac jó h nem vágyik vissza , alig fér el + gondolom vekonyak a falak!! És meg van pofad kiirni ezt a kérdést... na mindegy, anyuka azaz gyerek anyja az anyja nyakán lakik nem csak h nem egeszseges de ez nagyon gaz így erre írtam h koltozzetek össze! Két fizuból igen is konnyebb lenne! S gyereknek is jobb lenne a kedve nalad, szivesebben lenne nalad!

És de szerintem hatalmas nagy lúzer a kérdező. Mit vársz egy 11 éves gyerektől? Hogy vegye eszre h szivbol szereted a mutert, mert mást nem igazán tudsz felmutatni? Vagy mit vársz tőle? gyerek! Nem kell elkényesztetni sem, de biztosíthatnal jobb körülményeket! Tényleg nem ertelek kérdező!

Ez a kommentem sem lesz népszerű gondolom, bár én is vallom, hogy pénzel sokmindent el lehet intézni, de nem mindent ezzel oldok meg én sem pénz hiányában pedig kreativitás a haverod kérdező!


Akinek mindidaig nem esett volna le az 5. Voltam!


Sok sikert kívánok kérdező, de lépj vmit a jó iranyba!

2021. okt. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
42%

Minek reagál ide olyan, akinek köze sincs gyerekekhez? A kissrác 11 éves, kiskamasz, a tapintat és a belátás nem az erőssége. Nem kakaskodni kell és határokat szabni, vagy elényomni a drága PSt hogy addig se kelljen vele foglalkozni, hanem elmondani neki, hogy tudod nekem csak ennyi pénzem van, minden ember más. Én inkább veled, és anyukáddal töltök időt, minthogy túlórázzak, szívesebben vagyok veletek, szívesebben foglalkozom a hobbimmal meg ilyenek. Szeretek a nyugodt, kiegyensúlyozott életet, amikor mindenre van időm és nem kell rohanni, ezért vagyok kevesebbet ideges, mint a legtöbben. Nekem csak ilyen gépem van, mert nincs igényem másra. De látod, a konyhámban a vanília a legjobb minőségű(vagy mittudomén te mire költesz szívesen), mert nekem az a fontos. Megbántottál, mikor ezt mondtad, tudod egyik ember sem értékesebb a másiknál azért, mert más dolgokat szeret. Rosszul esett. Tudod, hogy szeretném, ha jól éreznéd magad itt. PSre ezért nem fogok költeni, már költöttem erre meg erre meg erre, hogy jól érezd magad. Fontos vagy nekem, de nekem anyukád igényei és a sajátjaim is számítanak.


Gyere, találjunk ki valami mást a PS4 helyett, nézzünk videót valami kémiai kísérletről, mikrózzunk szappant vagy honfoglalózzunk egymás ellen vagy bármi más, amit szeretnél.


Kb ezt kell lenyomni neki, kistini korban ami a szívükön, a szájukon. Ez egy áldott jó gyerek, ha csak annyi jön ki belőle, hogy lassú a géped, szerencsétlent csak bosszantja a dolog. Én sem örülnék ha 30 forintos csokit ennék, mikor lindthez vagyok szokva, szépen megköszönném és elutasítanám, esetleg leerőltetnék egy darabot hálálkodva, tapintatból, de én felnőtt vagyok, azért vagyok képes erre. Sokan az én koromban sem képesek rá, pedig csak 30 vagyok, ráadásul nekem sem megy mindig.


Ráadásul a másfél szobás lakásban nem unom magam, amit biztosan megértesz. Találtál ki neki programot? Találj ki neki programot, amivel szórakozhat. Ország város tétre? Gyorsasági vagy logikai társas tétre?


A gyerek miatt már biztosítottál dolgokat(kedvenc nasik amiket amúgy nem vennél meg), nem kell az egész életszínvonaladon változtatni. Én a múltkor azt játszottam a gyerekkel(8 éves), hogy eldugdostam postiteket a szobában és időre meg kellett találnia őket. Nem azért, mert nincs ott a 8 ezer forintos varázsdzsin meg a 10ezres geomag(xbox is van), hanem mert szórakoztató volt.


Én a kissráccal kémiai kísérleteket csinálnék youtube videók alapján. Rakjatok be szappant a mikróba! Tedd össze a kólát és a mentost! Építsetek, kísérletezzetek, fúrjatok faragjatok.. bármit, amiben jó vagy, vagy ami érdekel, mutasd meg neki. Nem kell ugyanabban versengned az apjával. Ő abban győzött, aztán majd főhet a feje, mikor lenyomná a gyereket a PS elé, a gyerek meg nyüstöli, hogy te bezzeg megengedted neki, hogy fúrjon a falba egy lyukat egyedül vagy bármi ilyesmi. Majd apuka idegbajt kap, hogy munka után foglalkozzon is a gyerekkel, szépen lenyomja neki a dumát, hogy én dolgozom, nincs időm veled szórakozni, fáradt vagyok, játsz psen, aztán meg is van a sikered. A legtöbb gyereknél ez van amúgy. Olyan 15-16tól jön be a pénz iránti lelkesedés, mikor a szülő helyét szinte teljesen a haverok és kapcsolatok töltik ki. Addig még tarolhatsz pénz nélkül náluk.


Egyébként de, csengőhangot direkt azért állít be valaki.. szerintem az anyja sajnálja, hogy szétmentek az apjával.

2021. okt. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem veled van baja, hanem az apjával. Új családja van, és nekik megvesz mindent: nagy autó, nagy ház, drága cuccok, teljesen más életszínvonal, és ebből ő mindből kimarad. Irigy, féltékeny, stb. Ezért teszi a megjegyzést neked, mert azt még nem fogja fel, hogy nem mindenki olyan életszínvonalon él, amin szeretne.

Ő meg egy teljesen másik személy, nem az anyja meghosszabbítása. Mindegy, hogy mit mond vagy tesz, abból semmilyen következtetést ne akarj levonni arra, hogy a párod mit érez. Ezt vele beszéld meg, személyesen. Mondjuk, hogy mik a hosszú távú tervei, mit szeretnétek, lesz-e ebből közös élet, egy család, stb. Érintheted az anyagiakat is, hogy te ennyit tudsz nyújtani, és ez valószínűleg hosszú távon így is marad.

Aztán kiderül.

2021. okt. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
51%
Egy 11 éves gyerek magától nem tesz ilyen összehasonlításokat. Itt vagy az apja, vagy az ex felől fúj a szél. Ha úgy érzed, pótlék vagy és a párod még mindig szereti a volt feleségét, mi a tosznak vagytok együtt? És kérlek ne mondd, hogy Te szereted, mert ez nem indok. Mintha vasmarokkal akarnád a tenyeredben tartani a levegőt...
2021. okt. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
89%

Azt hiszem, én vagyok az egyetlen, aki szerint a fiú anyukája is hibás.

Nekem innen úgy tűnik, hogy ez a gyerek a tipikus pénzzel szeretett fajta. Arra kicsi korától kellett volna tanítani, hogy az ember értékeit nem az anyagi helyzete határozza meg, mert az pillanatok alatt megváltozhat mindkét irányba.

És azt, hogy egy 11 éves gyerek magától nem tesz ilyen összehasonlítást, én bizony cáfolom. Az én lányom is tett ilyeneket, pedig még 11 sem volt, hanem csak 9. (engem hasonlított össze a legjobb barátnője anyukájával anyagi alapon)


Kérdező, neked nagyon drukkolok, mert elég normális pasinak tűnsz. Elsősorban a pároddal kell erről beszélned (a csengőhangról is, bár nem ismerem a számot, de nekem fura). A kisfiúval neki kell elbeszélgetnie, tőled nem hiszem, hogy jó néven venné, csak rontana a helyzeten.


38N

2021. okt. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám hogy a gyerek viselkedése az anya érzelmei között ez esetben összefüggés lenne.


A zenének ne tulajdoníts nagy jelentőséget. Van 2 ismerősöm, 2 pasi, régóta legjobb barátok (nem, nem melegek) szeretik ezt a számot és így a barátságuk miatt is szokták hallgatni. Afféle himnusz ez nekik:D


A gyerek: lehet látja azt h ott több van. Lehet az apja is tómi a fejét de ez se biztos. Ne feledd el hogy a gyerekek azt mondják ami a szivükön. Lehet nem sértésnek szanja, ő csak azt látja ki van ott és mi van itt és észreveszi a különbséget es kimondja. Szerintem ezt szépen le lehet állítani. Felesleges versenyezni, meg ilyesmi. Szépen ertelmesen elmondod 1x hogy ja neked ez és ez van es kész. Ezután meg nem reagálsz erre.


A parod: na itt jön a nehéz eset. Nem tudhatjuk mit érez. Azt neked kell tudnod/látnod hogy veled milyen. Meg azt h az exszel. De ha jóban maradtak, akkor a kedvesség sem meglepő.


Ezt nektek kell tisztázni. Beszélgetni.

2021. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
28%

a gyerek egy elkenyeztetett, neveletlen kis majom. 11 evesen mar kellene annyi eszenek es jolneveltsegenek lennie, hogy ilyeneket nem mond. nem egy 5 evesrol beszelunk, akinek kicsuszik a szajan. valoszinu amugy, hogy hallja valahol es nem magatol szedi, azert a gyerekek konnyen befolyasolhatok, de akkoris neveletlen.


de nagyobb problema, hogy gyerektol fuggetlenul ugy erzed, valami nem oke es a parod meg nem zarta le az exevel a dolgokat.

2021. okt. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg te kezdted el hasonlitgatni magad az exxel és irigykedsz is. Az ex jó körülmények kőzt nagy házba új nővel van, te meg a gazdag ex kidobott, levetett cipőjét hordod. A kusfiú pár ártatlan mondtata csal felerősiti az irigyseget es kissebbrendusegi erzesed, kulonben meg se hallanad.
2021. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!