Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Le lehet választani valakit a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le lehet választani valakit a mérgező szüleiről? És ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

Kerlek bántó dolgokat ne írjatok. Én is Tudom, hogy rossz a helyzet.


Nos a szülei lehúzzák az utolsó pénzt is róla ….mérgezőek szinte.

Ha volt plusz munkája és abból vett magának divatos ruhát akkor mindennek elhordták. Bűntudatot keltenek benne. Ő meg tiszteli őket meg csak az anyàmék azt mondja.

Pedig nem érdemlik meg a segítséget. A jogosítványt is így csinálta meg nem adtak neki semmit bele de most furikázratni jó magukat…..


2022. jan. 5. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Mi közöd hozzá? Mi az, hogy “furikáztatni”?!

Ha a szüleimnek szükségük van segítségre, akkor ott vagyok mellettük.

Fenőtt, kereső vagyok, nyilván én fizettem a jogosítványomat.

Ha még otthon lakik, az a minimum, hogy rezsihez, étkezéshez hozzájárul.

Mi a kérdés?

2022. jan. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Leválasztani nem lehet senkit. Neki kell felismernie, hogy a helyzet mérgező (már ha ő is így érzi, nem csak te), neki kell akarnia leválni. Te maximum támogathatod benne, de semmiképp sem erőszakolhatod rá.
2022. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1 Ha a közös dolgokra ezután nem marad , vagy eppen ha ő odaadja minden pénzét ezek után neki én vegyek meg valamit ami kell?!! Akkor csak érint engem is.


Iskolás tanulóként csinálta meg a jogosítványt , amikor kert benne segítséget nem kapott. Ennek ellenére mégis sikerült neki , most már jó ugráltatni.


Nem ott él tehát kvázi semmi koze az ottani rezsihez. Nem lenne köteles eltartani őket. ( nem idősek és nem betegek)

2022. jan. 5. 12:00
 4/13 A kérdező kommentje:

2 ő is így érzi ezeket a dolgokat mind ő a saját szavaival mondja el.

Nem én a kisujjamból szívtam ki.

Csak sajnálja őket és ők a sajnálatára rájátszanak.

2022. jan. 5. 12:01
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem kell támogatnod, megmentened a hapsit, aki hagyja, hogy hülyét csináljanak belőle.

Nem, nem kell a közös dolgaidat finanszírozni. Nem kell vele kapcsolatot tartani. Mert így az egész család hülyéje te leszel.

2022. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nehéz. Tesómék vannak így, pontosabban a párja. Nem élnek meg együtt, de így nem is tudom, hogy fognak.


Tesóm párja, nem keres túl jól (még a szüleivel él, akik ugyan dolgoznak, de egy számlat nem tudnak v épp nem akarnak befizetni szóval a párja csinálja ezeket a "bonyolult" dolgokat). Ha kap valami fizetésemelést, bonuszt, túlórapénzt stb a nagy részét odaadja. Nem arról van szó, hogy semmit nem kéne, mert de hát adjon bele valamennyit otthon a közösbe, felnőtt, dolgozik, érthető.


De itt nem erről van szó, hanem hogy a fizetése NAGY részét odaadja, olyanokra amikre nem is kéne. A tesóm párjának a testvérét nyomják a szülők (aki nem tanul, nem dolgozik, nem tudom miből élnek), a párt aki meg dolgozik ÉS mellette tanul meg alig támogatják és még ő ad pénzt.


Így, hogy a kevés fizetése nagyrészét meg odaadja, nem lehet közös életet tervezni.

Itt a szülő is hibás, mert nem egyenlően kezeli a testvéreket, az egyiket aki vinné valamire az életben, lehúzzák és a párja is hibás, mert nem áll a sarkára, nem húz egy határt és hagyja hogy kihasználják.

2022. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6 Hasonló a helyzet itt is nem teljesen de hasonló …. És nem volt cipője én vettem neki ( tornacipő mínuszokban amit hordott ) de persze az anyjának adott fodrász ra pénzt … és akkor ne robbannak fel?!
2022. jan. 5. 12:12
 8/13 A kérdező kommentje:
Én nem azt várom hogy rám költse! Én magamat eltartom! De így ennek amit csinál semmi értelme…
2022. jan. 5. 12:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 igen kb tesóméknál is ez a helyzet:D

Ő vesz neki csizmát, kabátot ami jobb minőségű, mert az amit keres, a szülőkre megy sok esetben, akik meg nem egyenlően segítik a két gyereket.

Így meg hosszútavon nem lehet közös eletben gondolkodni, mert az sem járja, hogy az egyik a fizetése 80%-át odaadja. Szép és rendes dolog tamogatni a szülőket, de szerintem pont hogy fordítva kéne, a szülőknek támogatni a gyereküket, hogy elkezdhesse a felnőtt életét. És ha már 2 gyerek van, akkor legalább egyenlően.


Viszont tudni kell meghúzni egy határt és nemet mondani.

2022. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9 😧 együttérzek sajnos én sem látom a kiutat tudom mocskos dolog de ha az anyjaek nem lennének ilyenek àlomszeru lenne a kapcsolat ..
2022. jan. 5. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!