Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Borderline személyiségzavar?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borderline személyiségzavar?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 3 éve kezelnek borderline személyiség zavarral. Lett egy párom, aki hasonló viselkedésük mint én, ő róla nincs megállapítva bár szerintem van hozzá köze. A múltam miatt vasutat folyton. És nem egy fél óráról van szó hanem napokról. Nagyon türelmes vagyok, de a betegségembol kifolyólag agresszív megnyilvánulásaim vannak. Amikor vasutat mindig könyörgök neki, elmondom mennyire szeretem de mindig eszébe jut valami ami nem tetszik neki. 2szer megütött sajnos a viselkedésem miatt. Most kezdek egy magán terápiát, de ez önmagában nem lesz elég. Mit tegyek?

2022. máj. 29. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Neked egy nő kell, aki beadja a nyugtatót.
2022. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a vasutat? Már ebben az esetben.
2022. máj. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Napokig vasutas? Próbáld átnevelni buszsofőrré!
2022. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért nincs megállapítva, mert nem vagy borderes, hanem csak egy elkapatott kiscsaj, akinek az egoja a Földet körbeéri. Azaz elkényeztettek és fogalmad sincs...
2022. máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Kezdd felismerni, hogy nem csak te létezel a világban, hanem porszem vagy, akit egy könnyű szellő elfúj a francba. Ez segít.
2022. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy te a férfi vagy a nő vagy, mert ez nem derült ki, de a bordi a nők körében van általában.

Én három évig éltem egy bordival. Hát szörnyű volt így utólag azt kell, hogy mondjam. Én is elkezdtem úgy viselkedni, mint ő. Agresszív lettem és ordibáltunk egymással. Semmelyik korábbi kapcsolatomban nem volt ilyen, én sem viselkedtem így.

Azóta több könyvet is olvastam a témában, meg videókat is néztem, és sajnos aki ilyen pszichopata személlyel kerül kapcsolatba az gyakran elkezdi másolni a másik viselkedését.

Ez is lehet egy válasz, de lehet, hogy ő is alapból beteg csak nem tudja. Lehet nárci is, meg még van egy pár ilyen betegség.


Minden esetre semmi jó nem sül ki abból, hogyha két ilyen ember találkozik.


Neked javaslom a Ha fáj szeretni című könyvet, azt egy német vagy osztrák terapeuta írta aki bordikat kezel. Hátha segítenek neked az abban leírtak.


43F

2022. máj. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Megállapított border vagyok, nem véletlen írtam hogy azzal kezelnek. Csak egy apró kis részletet emeltem ki a kapcsolatból, tudnám még fokozni. Egyébként nő vagyok. A vasutas=veszekedés. Bocsi gyorsan kellett írnom hogy ne lássa.
2022. máj. 29. 21:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez nem lesz jobb.


Borderlineként tudom, hogy a legfélelmetesebb számodra az elhagyatás és egyedüllét gondolata, de írod, hogy félned kell tőle (hiszen előtte nem mered kiírni a kérdést), valamint már megütött. Na, ebből jó nem sülhet ki.


Tisztában vagyok vele, hogy nehéz egy személyiségzavarral élő emberrel is, DE az ütésre semmiképp sincs mentség. Semmiképp.

2022. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Valami beugrik neki és azon kattog órák hosszát jó esetben. Hiába könyörgök hogy fejezze be,nem tudja. Ez általában addig fajul amíg előjön az agresszív énem és török zúzok. Persze engem hibáztat hogy én vagyok a rossz, kezeltessem magam. De hát könyörgöm, kezeltetem magam. De ha így viselkedik soha nem fogok meggyógyulni.
2022. máj. 30. 14:44
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"De ha így viselkedik soha nem fogok meggyógyulni."

Hát nem. A pszichiáter is szélmalomharcot vív, ha nem szakadsz ki a mérgező környezetből, kapcsolatokból. Bármennyire is szorgalmasan eljársz a terápiára, ez csak a megoldás fele. A másik fele, hogy ne legyél olyan emberekkel, akik kikészítenek.

2022. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!