Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen egy átlagos, normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy átlagos, normális párkapcsolat ahol mindkét fél boldog lehet?

Figyelt kérdés

Milyen egy párkapcsolat? Mik azok a családi szerepek amiknek a férfiaknak és a nőknek megkell felelni? Mik azok az elvárások amik egy párkapcsolatban normálisnak számítanak? Milyen az a viselkedés amit a párok mutatnak? Mivel éreztetik a szeretetet? Mennyire fontos egy kapcsolatban az intimitás? Igaz hogy a férfiak nem képesek gyengéd érzelmeket kimutatni?

Milyennek kéne lennie egy 22 éves ember párkapcsolatának (ha jó)

Ezeket a kérdéseket szükséges lenne letisztázni, mivel megkavarodtak a fejemben. Már nem tudom hogy mennyit várható el, sok e az elvárásom és hogy mire számítsak a jövőben. Jelenleg nem vagyok valami jól lelkileg ezért értékelném ha segítő kommenteket kapnék. A kérdéseim 4 év alatt gyűltek össze viszont mára kilátástalannak látom a dolgokat és a jövőt is.



2022. júl. 8. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a dolgok csak és kizárólag azon múlnak, hogy a két fél miben egyezik meg
2022. júl. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szememben egy jó párkapcsolat a közös tiszteleten, egymás segítésén és persze bizalmon alapul.


Nemhiszem hogy bármilyen családi szerepnek megkéne felelni. Az életben semmi sem "kell". Mindenki a saját boldogságának a kovácsa. Ha ez párban sikerül és kombinálható még jobb.


Elvárások olyanok vannak hogy azonkívűl hogy persze néha te mosogass el, vidd le a szemetet, wc ülőke, stb, hogy -ne csalj meg, –ne hazudj, –ha megváltoznak az érzéseid szólj, –legyél őszinte, –legyenek tiszták az érzéseid, stb.


Szeretet éreztetése személyiségtől függ. Attól hogy kinek milyen a "szerelemnyelve" sok minden függ. Én pl nagyon bújós vagyok, meg meg kell érintenem a párom, stb. Meg sokkal verbálisabb vagyok a szeretetem kifejezésében. Párom ő nem bújós de hagyja magát :), és ő inkább a tetteivel fejezi ki mint szóban: főz nekem teát, elvisz szüleimhez éjjel 3kor, stb.

2022. júl. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek egyetemleges válaszok! Egy kapcsolat akkor jó, ha a pár mindkét tagja jól érzi magát.

-Családi szerepek? Semminek nem kell társadalmilag megfelelni, a 2 embernek kell 1-et gondolni a szerepvállalásról.

-Normális elvárások kapcsolatban? Nincs ilyen, mindenki azt vár el, amit akar, érdemes a sarokpontokban megegyezni, mint hűség, törődés, közösen töltött idő stb.

-Milyen viselkedést kell mutatni? Kifelé semmilyet, mindenkinek magánügye, az, hogy hogy éli meg a kapcsolatát, nyilván az alap, hogy felvállalja, de nagy nyilvánosság előtt fogdosni, körbenyalni nem kell.

-Mivel éreztetik a szeretetet? Mindenki mással, más a szeretet nyelvünk, van aki érint, más beszél róla, van aki etet stb.

-Intimitás? Van akinek alapvető, hiszen ez a szeretet nyelve, másnak nem fontos.

-Igaz -e, hogy a férfiak nem képesek szeretetet kimutatni. Nem! Az más kérdés, hogy úgy mutatják -e ki, ahogy szeretnéd, de ha megérted őket, akkor ez nem gond.

Mesélj, mi/ki borított ki! 22 évesen felesleges temetned magad, ez a tanulási folyamat kezdete. Minden azért van, hogy tudd, hogy mi az, amiben legközelebb nem alkuszol, ha már az elején probléma, akkor felesleges várni, hogy jobb lesz, egyszer szólsz, másodszor nem kell, századszor minek.

2022. júl. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges párkapcsolat:


- jelen van az intimitás és a bizalom (pl. elmondhatom a páromnak, hogy mi bánt és a hibáztatás helyett megpróbálja megérteni)

- a konfliktuskezelés nem agresszióban nyilvánul meg

- odafigyelnek egymás igényeire (ha fáradt vagyok, akkor nem fog erőszakoskodni)

- nincs erőszak, opciók vannak

- elfogadják, ha a másiknak rossz napja van

- megvédik egymást (pl. ha az anyós vagy valamelyik rokon belém köt, akkor meg fog védeni)

- nincsenek tabuk (ez így nem teljesen igaz, mert fontos, hogy legyenek személyes határok, de nem titkolóznak és igyekeznek empatikusak lenni)

- egymástól függetlenül is életképesek, nem kiszolgáltatottak egymásnak

- feltétel nélküli szeretet


Egészségtelen párkapcsolat:

- nincsenek határok, bizalmatlanság jellemzi a kapcsolatot (nem enged el a barátokkal, mert fél, hogy megcsalom)

- hatalmi játszmák (az egyik mindig okosabb, szebb, jobb, ügyesebb, szerethetőbb)

- hiányzik az intimitás, rajongás van (a rajongás egészséges, amennyiben nem lép át idealizálásba és nem helyettesíti az intimitást)

- nagyon sok a tabu és gyakran hazudnak egymásnak (egy ilyen kapcsolatban nem lehet őszintének lenni, különben büntetés jár érte)

- passzív agresszió (nyílt kommunikáció helyett, pl. "nem akarok ma este szexelni/moziba menni/kirándulni/anyósékhoz menni" helyett belemegy a dologba, de később csenddel büntet)

- egymás elfogadása helyett kritizálják egymást

- nincsenek opciók, erőszak van

- az egyik fél (esetleg mindketten) érzelmileg nem képes függetlenedni és mindent megtesz annak érdekében, hogy ne hagyják el

- nincs feltétel nélküli szeretet

2022. júl. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!