Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha a kapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha a kapcsolatotokból kiveszne az intimitás, esetleg volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Én az “intimitás kiveszése” alatt nem arra gondolok, hogy már nincsen szex, mert van, de az sem olyan. Az érzékiség hiányzik. Néha egy hosszabb csók, aminek nincsen oka, csak kellemes érzés, hogy főzünk a párunknak egy teát kedvességből. Vagy például mikor a férjem sokáig dolgozik és tudom, hogy éhesen és fáradtan jön haza, csinálok neki egy szendvicset amit letakarva kiteszek az asztalra, így csak a konyharuhát visszaakasztja, a tányér a mosogatóba és ennyi, nem kell szedni, melegíteni, visszapakolni a hűtőbe, hanem rögtön tud aludni. Vagy pl hogy hétvégén reggel csak egy 10 perccel maradunk tovább az ágyban és összebújunk, simogatjuk egymást. Ezek apróságok, amik régen szerves részei voltak a kapcsolatunknak, de mára kikoptak eléggé, nem a férjemet akarom hibáztatni, de ő semmi ilyesmit nem tesz. Anyagilag megengedhetnénk, hogy elmegyünk ketten valahova, egy napra akár és túrázunk várost nézünk, ilyenek. Vagy étterembe elmenni, színházba, vagy bármi ilyesmi, értitek. A gyerekeink már kamaszok, sokszor alig vannak otthon, de ha megbeszéljük, egyedül lehet őket hagyni. Próbáltam vele beszélni, de nem volt sikere, mert szerinte már elég ideje együtt vagyunk, hogy ezek nélkül is szeressük egymást, és igaza van, de ezek akkor is kellemes dolgok. Mit gondoltok?

2022. dec. 20. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Erthetobben kell vele kozolni az igenyeidet. Nagyon sok kapcsolat bukik ezen, hogy a ferfi azt hiszi, minden ok, akkor is, ha te jelzed, hogy nem. Legyel eroszakosabb, mondd meg neki, hogy vettel jegyet x eloadasra es kesz. Neha muszaj valakinek atvennie az iranyitast ilyen helyzetekben, mert a sima beszelgetes nem mindig talal fulekre.
2022. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
A férjed baromi fáradt és ezt te nem érted, mert sose voltál baromi fáradt. Ha fáradt, akkor ne piszkáld, hagyd pihenni. Ha nyugisabb idő jön, akkor majd intimkedtek. Legyél megértő, jó feleség.
2022. dec. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A férjem 24-48-azik, vagyis egy napot végig dolgozik, és kettőt pihen, a második pihenőnapon igazából már nem szokott fáradt lenni, akkor az én munkaidőn után bárhová mehetnénk pl. 2 éve vagyok megértő, és szeretem, de ez már így nagyon nem jó szerintem.
2022. dec. 20. 11:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, hogy nem tetszik, de ő szerintem beleszokott ebbe és nem fog változni, mert már szóltál neki, de elintezte pár szóval.
2022. dec. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Mi csak 2 éve vagyunk együtt, és én nem gondoltam volna, hogy "kiveszett az intimitás a kapcsolatunkból", viszont ahogy olvastam a példáidat, ilyenek nálunk sincsenek. De az én oldalamról sem, szóval én is ugyanúgy hibás vagyok. Köszi, hogy ráébresztettél ezekre, mostantól igyekszem jobban figyelni ezekre. Bár valamennyire szoktam, mert szoktam ilyen apróságokat csinálni, de ezeket pont nem, és hát minél több ilyen van, annál jobb.
2022. dec. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

"szerinte már elég ideje együtt vagyunk, hogy ezek nélkül is szeressük egymást, és igaza van"


Nem, nincs igaza, pont az a kapcsolat lényege, hogy folyamatosan ápoljuk, törődünk vele és egymással is. Mi hét éve vagyunk együtt és bár a szexuális együttlétek megritkultak, de rengeteg intimitás van köztünk, imádunk egymáshoz érni, puszilgatni egymást, este és reggel hosszú percekig ölelkezni az ágyban vagy programokat csinálni kettesben. Az ember érző lélek, amit ápolni kell folyamatosan. Nem kifogás, hogy elég ideje együtt vagytok. Ez olyan, mintha azt mondanád a gyerekednek, hogy elérted a 18 éves kort, mától nem foglalkozom veled, mert enélkül is elvagy.

2022. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"Próbáltam vele beszélni, de nem volt sikere, mert szerinte már elég ideje együtt vagyunk, hogy ezek nélkül is szeressük egymást, és igaza van, de ezek akkor is kellemes dolgok. "

Előtte meg arról írsz, hogy mennyire hiányoznak neked ezek. Most meg igaza van? Miért lenne? Te is tudod, hogy nincs "igaza". Te igényelnéd ezt. Ilyen meg nincs, hogy elég ideje. Mihez?

Mintha a kapcsolat elérne egy bizonyos szintet, ahol nem szükséges törődni a másikkal.

Szerintem ezt próbáld megbeszélni vele. És ne úgy, mint eddig, hogy megerősíted "igaza van".

Mondd el pontosan miket hiányolsz. Ha kell írj listát. Aztán meglátod mit reagál, ha megint ezt vagy úgy látod nem akar változtatni, nem veszi figyelembe az igényeid, akkor nem nagyon tudsz mit tenni. Te kifejezed az igényeid, érzéseid, aztán majd meglátod, hogy tud e változni vagy sem. Ennek függvényében meg el tudsz te is gondolkodni.

2022. dec. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!