Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire zavaró, ha a párotokk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire zavaró, ha a párotokkal nem egyezik a szeretetnyelvetek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a párod attól érzi magát szeretve, hogy néha-néha megleped kisebb ajándékokkal. Te nem vagy ajándékozós típus, alapvetően nagyon máshogy mutatod ki a szereteted, de a kedvéért odafigyelsz erre. (Ez csak egy példa, lehet bármilyen más szeretetnyelv, vagy szeretetkifejezési módszer is)


Mennyire nehéz egy ilyen helyzet a felek számára? Én valahogy kicsit úgy érzem, hogy rosszul érezném magam, ha olyat kérnék a páromtól, ami a számára nem természetes, úgy érezném, hogy én "idomítom" őt valamilyenné, de lehet, hogy csak én fújom fel. Nálatok ez hogy működik?


2023. márc. 8. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Hatalmas szerencse de egyezik a szeretetnyelvünk :-)
2023. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Eléggé zavaró tud lenni. Nekem az összebújás, intimitás a szeretetnyelvem (szeretek szexelni is, de nem mindig a közösülés a cél). Volt olyan párom aki ezt annyira nem szerette, szakítás lett a vége.
2023. márc. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen nem jó dolog, ha nem értitek meg egymás szeretetét, vagy törődését, mert másképp mutatjátok ki.

Az rendben van szerintem, hogy próbáltok érthetőbben kifejezni magatokat, de ha nem jár sikerrel, vagy úgy érzed, hogy áldozatot hozol a semmiért, akkor bizony nem lesz jó vége.

2023. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Problémás.

Volt olyan kapcsolatom ahol nem egyezett, szakítás lett a vége. Nem direktben emiatt, de ez is feszültséget okozott. És a feszkó sose vezet jóra, hamar eszkalálódik.


Én bújós-simogatós vagyok, ő meg ajándékozós volt. Nem szerette a testi kontaktust, mindig elhúzódott, én meg ezt úgy érzékeltem, hogy baja van velem.

Viszont elvárta volna az apró ajándékokat ami nekem eszembe se jutott volna. Cserébe az ő apróságainak (amikre nem volt igényem) nem tudtam őszintén örülni, és ezt úgy fogta föl, hogy nekem semmi se jó.

2023. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
A legtöbb férfi 1 szeretetnyelvet akar. A párja nyelvecskéjét a heréinél.
2023. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
"Én valahogy kicsit úgy érzem, hogy rosszul érezném magam, ha olyat kérnék a páromtól, ami a számára nem természetes" Szerintem ezt nem kérni kell, mármint ha a másik érdeklődik az iránt, hogy mitől boldog a párja - akkor kérdezi, kipuhatolja és csinálja, mert figyel a másikra, és keresi az örömét. Azzal van a baj, ha nem törődnek egymással a felek, nem egymás boldogságára törekednek. Attól, hogy valaki valamit nem Szokott csinálni, az nem egy végleges dolog, ami nem lehet "szokás" idővel - mert elkezdi, mert ezzel okoz örömöt.
2023. márc. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Baràtom a tetteivel fejezi ki: pl főz, takarít, megcsinál sok dolgot a ház körül, megértő ha baj van és egyből ugrik segíteni. Mindennap reggel megcsinálja a kedvenc teám, reggelit, stb.

Az én szeretetnyelven a folyamatos tipitapi, összebújás, szex.

Hát, megkellett szoknom de kicsit már ráneveltem arra hogy hiányozzon a testi kontaktus ha én tőlem nem jön. Pl elmélyedek valamiben és akkor ő jön oda hozzám…

Szóval menedzselhető, de persze jó lenne ha összeegyeznének, de így sem panaszkodom. A lényeg hogy valami valamilyen formában jöjjön tőle. Ha ez megvan, nagy baj nem lehet.

2023. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2023. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem egyforma a szeretetnyelvünk a férjemmel, de ez nem okoz gondot közöttünk. Eleinte okozott, amíg rá nem jöttünk, hogy tulajdonképpen ez a bajunk. Neki a testi érintés a szeretet nyelve és az elismerő szavak, nekem egyértelműen a minőségi idő. Sosem dícsértem és nekem az apró érintések sem olyan nagyon fontosak, ő meg sosem értette miért akarok én programozni vele állandóan, vagy csak úgy lenni csendben és beszélgetni kettesben. Ha már programozunk, akkor állandóan meghívott még 16 másik embert is, mert hát a program így program. Aztán megvilágosodtunk és innentől kezdve csak odafigyelés kérdése az egész. Ha én tudom, hogy ő mire vágyik és szeretem, akkor kérés nélkül teszek érte és ez így van fordítva is. Nincs elvárás, ezek maguktól jönnek. Szerintem az a fontos, hogy ezzel mindkét fél tisztában legyen, befogadja és legyen aktív a másik szeretetnyelvében, ennyi.
2023. márc. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Aki smucig, arrol en is azt gondolom h csak kihasznál nem szeret. Engedd el nem vagy hozzá valo.
2023. márc. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!