Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Válófélben lévő férfi elviszi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válófélben lévő férfi elviszi a családot nyaralni egy hétre?

Figyelt kérdés

Ismerkedem valakivel, aki korábban házas volt és nemrég adták be a válást, viszont most elmentek együtt nyaralni, hogy a gyereküknek meglegyen a nyári élmény és korábban már lefoglalták az utat. Bízom benne, tudom hogy köztük vége, nem ezzel van a gond, csak nekem mégis furcsa, hogy "eljátszák" a családosdit, miközben mi randizunk. Még nem vagyunk együtt, ez részben a folyamatban lévő válás miatt is van, nekem mégis fura a helyzet. Ti hogy reagálnátok? Értem, hogy a gyereket el akarja vinni, nem mondhatom, hogy ne vigye, a feleségével meg nem gyűlölik egymást, szóval szerinte belefér a közös program, de én mégis szarul érzem magam. Nem mondtam neki, nem akartam, hogy rossz érzésekkel menjen el, és sárkány sem akarok lenni, aki elválasztja a régi életétől, de rosszul esik, főleg hogy velem nem csinált ilyen programot, mert a nyári szabadságaink tervezésekor még nem ismertük egymást, én pedig sokszor dolgozom hétvégén.

Egyébként minden rendben lenne, nagyon figyelmes, jól megértjük egymást, órákig tudunk beszélgetni és a kémia is megvan, de erre most nem tudom hogy reagáljak.



2023. aug. 9. 15:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerinte a saját lelkibékéd fontosabb, mint olyan pasival kezdeni, aki nem zárta le a korábbi kapcsolatát, ill. akítvan benne él. Most komolyna, találgatni kell, hogy egy családi nyaraláson mit csinálhatnak együtt? Mi a francnak fizet be valaki nyaralásra, ha közben válófélben van, de közben ismerkedik is? Persze a gyerek szent érdeke, hogy beleélje magát abba, hogy minden rendben van, aztán hazajövetkor anya jobbra, apa balra, és minden szétesik? Mennyire kell naivnak lenni, hogy ezt valaki bekajálja?

Én azt mondom, ha te is ilyen kaotikusan élsz, ok, de ha nincs puttyonyod, hagyd a francba azt, akinek az életében csak pótkerék vagy.

2023. aug. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat, sok érdekes és tanulságos dokgot mondtatok. Át fogom gondolni ezt az egészet, de az biztos, hogy elbeszélgetek vele, amint lehet.
2023. aug. 10. 09:34
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is érdekes volt egyébként, lehet, hogy tényleg naiv vagyok én is. :-) Talán ha maradsz jóhiszemű, akkor legalább is az ismétlődések, vagy egy irányba mutató dolgok esetén azért kezdj el gyanakodni. #4 voltam.
2023. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
37%
Tiszteletben kell tartani, hogy még tart a szálak elvarrása. Én ezt nem tartom annyira ördögtől valónak. Érzésem szerint az önmagukban bizonytalan, ám birtoklásmániás emberek írnak olyat, hogy ez nem fér bele, felejtős, megszakítanám a kapcsolatot stb stb. Ha intelligens felnőtt módon gondolkodunk akkor rájövünk hogy bár szokatlan, de egyben ártalmatlan is a dolog.
2023. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Ártalmatlan...? Erről azért nem vagyok meggyőződve.
2023. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

24:

A legtöbb esetben mire a felek eljutnak a válásig, már magukban elvarrták azokat a szálakat, különben nem mennének a bíróságra!

Aki még ott tart hogy nem "varrta el a szálakat", az meg ne kezdjen bele egy harmadik személlyel egy kapcsolatba.

K*rvára nem tisztességes a harmadik féllel szemben az, hogy ő még fél lábbal az exével foglalkozik!

Ha a gyerekkel törődik az teljesen más! Az kell is!

De ha már válik akkor mit akar az exétől?

És aki még "varrogatja a szálakat" az még bőven összefekhet az exével.

Miért kell hülyíteni egy harmadik felet?

Miért kell bevonni őt érzelmileg egy még le nem zárt házasságba?

Ha az ex visszaédesgeti, akkor a harmadik fél fog érzelmileg sérülni!

Volt részem ilyen évekig tartó hitegetésben.

Mindig porondon volt a válás, de valahogy sosem lett belőle semmi (az asszony is tudott róla). Hol az egyik gyereknek volt születésnapja, hol a másik került kórházba, aztán érettségi, államvizsga, édesanyja betegsége, férjhez ment a lánya stb, sosem szabadott a válással megzavarni a családi idillt, sosem volt alkalmas az idő a válásra.

Persze mert sosem történt meg az érzelmi leválás.

Hosszú évek óta csalta a nejét, de agyilag képtelen volt kilépni a házasságból, ahol időközben felnőttek lettek a gyerekek. Ilyenkor az illetőnek van dolga a saját pszichéjével, mert panaszkodik hogy rossz a házassága, de csak kifogásokat gyárt amiért nem adja be a válási papírokat.

Úgyhogy ez a "szálak elvarrása" az ex felé már rég megtörténhetett volna, úgy hogy közben természetesen törődhet a gyerekével. Az nem azt jelenti hogy nem is kommunikálhatnak egymással, mert a gyerek érdekében kell is, csak nem kell együtt nyaralgatni, mert akkor végül is minden maradna a régiben csak papíron lennének elválva.

Így csak a harmadik fél lesz megszívatva, aki komolyan gondolja a kapcsolatot és esetleg hosszú távra tervezne.

2023. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt tudni kell, hogy bizonyos embereknek teljesen oké, hogy "itt is vagyok egy kicsit, meg ott is", egyszerűen nem tarja elítélendőnek, megcsalásnak, hiszen a neje volt előbb, a gyermeke anyja és hát veled tervez akkor meg mi a "baj"? És igen, simán benne van a pakliban, hogy összefekszenek nyaralás alatt, még ha előre nem is tervezik.Ettől még lehet hogy elválnak.
2023. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy családot, ahol a gyerek kiskorában váltak el a szülők, de továbbra is jó viszonyban voltak a szülők és például együtt jártak nyaralni. Semmi baja nem lett ettől a gyereknek, ezt szokta meg.
2023. aug. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

28-nak

Nem is lesz így új kapcsolata egyik szülőnek sem. Ami nem gond, csak akkor a kérdezőt miért is hitegetik...?

2023. aug. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
#29 Így igaz, ezt senki nem fogja eltűrni.
2023. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!