Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem nem képes megérteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem képes megérteni a helyzetemet. Mit mondhatnék még?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz év van mögöttünk, mindketten ki vagyunk merülve, hozzá jön hogy nekem borzasztó repülési fóbiám van. Az elmúlt években nyaranta sikerült rávenni magamat, de a repülés előtti hetekben borzasztóan éreztem magam. Pánikbeteg voltam sokáig, manapság már csak a repülőben jön elő. Egy pokol számomra, nem kívánom senkinek.

Férjem mindenképp egy adott helyre akart menni nyaralni a nehéz év után, ahová 3 óra a repülőút. Elmondtam az elején hogy nálam az idén ki van lőve, képtelen vagyok rá, nem bírom. Ő ezt nem vette komolyan (majd begyógyszerezed magad vagy iszol, akkor nem leszel rosszul). Lefoglalta önkényesen az utat, ki is van fizetve.


Mostanára sikerült neki felfogni hogy komolyan nem fog ez menni nekem. Most meg pszichoterrort csinál, hogy ő ki fog készülni ha nem pihenhet, ő ezt várta, most meg "miattam" meghiúsul az utazás. Autóval közelebbi helyre nem volt hajlandó menni. Mondtam neki, hogy menjen el helyettem az apukájával, ez se tetszik neki.


Természetesen ő soha nem élt át egy pánikrohamot sem. Mit nem lehet ezen megérteni? Ti hogy reagálnátok a helyedben?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2023. aug. 19. 16:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerezze be magát vagy igyon a férjed (ahogy neked ajánlotta), aztán nyugodjon meg. Nem értem, hogy miért kell valakit erőszakosan kimozdítani a komfortzónájából önös érdekek miatt. Ha ő nem foglalkozik a te jóléteddel, neked sem kell az övével. Ha annyira menne, menjen, téged nem kényszeríthet, tud menni egyedül is.
2023. aug. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%
A statisztikák szerint az autózás a veszélyesebb, nem a repülés. Mindig csak a számokat kell nézni és logikus gondolkodásra törekedni ilyen esetben.
2023. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

#12

Nem azt mondta, hogy veszélyes, hanem hogy fél tőle. Ez nem ugyanaz.

2023. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindegyikőtöknek a választ! Jó volt olvasni, hogy kívülállók hogy látják a helyzetet.

Hogy mit tettem, hogy javuljon a helyzet: egy légitársaság fóbiakezelő kurzusán vettem részt, barátkoztam a témával. Az elmúlt években mindig repültünk, akkor is, ha számomra az azt megelőző hetek szörnyűek voltak és a nyaralás második fele szintén a szorongás jegyében telt el a visszaút miatt. Repültem 1, 2, 4 órát, rávettem magam. Idén fordult elő először, hogy nem megy. Padlón vagyok, ki vagyok merülve, egyszerűen nem vagyok képes ezt a tortúrát a fóbiámmal végig csinálni.

Írtátok a gyógyszert, a legerősebbeket írattam fel próbaként, Diazepam, Lorazepam, bromazepan. Nem érték el a kellő hatást.

A férjem úgy fogta fel ezt az egészet, hogy ha eddig ment, akkor most is menni fog. Hiába mondtam el értelmesen, hogy NEM. Most én vagyok a rossz, aki a kikapcsolódást meghiúsítja mert "hisztizik". Azt kívántam neki, hogy élje át csak egyszer a rohamot, majd utána meglátom mit mondana. Pedig nem kívánom ellenségemnek sem.

2023. aug. 20. 11:15
 15/22 A kérdező kommentje:
Még valami, nem attól félek, hogy a repülő lezuhan. Tudom hogy mennyire biztonságos és profi szerkezet, bízom benne. Ami kikészít az az, hogy be vagyok zárva és nem hagyhatom el akkor amikor akarom. Illetve a tériszony. Kilátóra se megyek fel, fent a levegőben a magasság elviselhetetlen számomra.
2023. aug. 20. 11:17
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj sehova repülőgéppel,hadd menjen mással.

Istenem miért hagyod, hogy parancsolgasson? Helyedben elválnék, ha nem érti meg, hogy fóbiád van.

Ez nagyon komoly "betegség"/ helyzet meg lazán kezeli.

Nekem is térisszonyom fajta micsodám van, nem olyan mértékben, de ha magasabban vagyok azonnal szédülök, fáj a hasam még akkor is hogyha tudom hogy semmi bajom nem lenne.

2023. aug. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok mondani, h ha az én férjem közölné a pánikrohamomra, hogy "majd begyógyszerezed magad vagy iszol, akkor nem leszel rosszul", már nem lenne a férjem.
2023. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Elég köcsög egy férjed van
2023. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%

En mondjuk valszeg eljarnek terapiara, mert egy csomo dolog kimarad az eletedbol igy.

Viszont ha o onkenyesen dontott igy, akkor egye meg amit fozott. Nem csinalnek belole nagy ugyet. Kb ignoralnam a hisztijet, ahogy o is a te erzeseid.

2023. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt nem érti meg, nincs nagyon mit mondani. Én is sok mindenben "korlátozva" vagyok, de az én családom ezt elfogadja és mivel ők sem akarnak nekem rosszat, ezért nem is helyeznek nyomás alá. Hiszen elvileg szeretjük egymást és nem akarjuk egymást bántani.

40X évesen pedig alapból úgy vagyok vele, hogy nem fogok olyat csinálni, ami nekem nem jó.

Tudom, hogy ezt kívülállóként baromi nehéz megérteni és aki nem élt át ilyet, az el se tudja képzelni, meg igazából nem is kívánom senkinek.

2023. aug. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!