Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak az emberek párkapcsolatban/házasságban, ha egyszerűen nem megy?

Figyelt kérdés
Mindenfelé olyan embereket látok, akik alapvetően kicsit sem illenek össze, van egy olyan kapcsolatuk, amiben több a szenvedés, mint az öröm. Nyilván, kivételek mindig vannak. De komolyan szüksége van erre az embernek? Társas lények vagyunk, rendben van. Akkor a vágyainkat egy olyan kapcsolatban is megélhetjük, ahol mondjuk hetente-kéthetente találkozunk, majd mindenki megy a dolgára. Stresszmentes élet.
febr. 27. 10:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Ennek nagyon sok oka van, nem lehet egy mondatban megválaszolni. Családi minták, társadalmi elvárás, érzelmi és testi szükségletek, a saját életével kapcsolatos vágyak megélése, aztán a gyerekek, amik összetartanak, és a piszkos anyagiak, ami miatt nem válnak el sokan.
febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
#1 és megint kilyukadtál ott, hogy tulajdonképpen sz*r a kapcsolat.
febr. 27. 10:56
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
2- az a kapcsolat, ami szar, az szar. De sokan vannak boldog párkapcsolatban. Tőlük kérdezd inkább, hogy mi a jó benne. Egy jó kapcsolat, házasság nagyon sokat ad érzelmileg.
febr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként így átgondolva, valójában a gyerekek miatt. Gyereket nevelni családban ideális.
febr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#3 egyszerűen ilyennel még nem találkoztam, ezért is tettem fel a kérdést. Nem, nem csak itthon ülök, ha tehetem megyek minden felé, ezért is látom, amit látok.

Egy tegnapi házibuli alkalmával gondolkodtam el igazából, tökéletesnek tűnő pár (még én is irigykedtem rájuk), az udvaron nekiálltak veszekedni, hogy az egyik semmirekellőbb, mint a másik. Komolyan, én éreztem hatalmas csalódást.

febr. 27. 11:01
 6/22 A kérdező kommentje:
Voltam már házas, van egy kislányom is. Én is azt gondoltam, hogy megtaláltam a társamat, de átvert ês nem jött össze. Ezen már túlléptem.
febr. 27. 11:02
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

4, legalábbis az első pár évben mindenképp. A gyerekes válások többsége első osztály előtt megesik, jellemzően óvodában. Mikor a szülők vissza tudtak menni dolgozni, a gyereket egy intézmény ellátja, úgyhogy szabad a pálya. Persze, ez se ilyen egyszerű, ha a pszichológiai hàtteret nézzük, de ez történik a felszínen.

Az alap kérdésben felvetett miértre mindig egyénileg tudnának a felek valós választ adni. De, nagyon sok oka lehet.

febr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a társfüggőség az oka. Nagyon sokan benne maradnak a langyos szrban, hogy ne legyenek egyedül. Férfiak és nők is egyaránt. A férjem csinálta ezt az előző kapcsolatában. Évekig tűrte, hogy a nő csalta. Aztán mindig újra és újra visszakönyörögte magát, ő meg volt olyan hülye és minden alkalommal visszafogadta. Egyszerűen függött tőle, pedig a férjem nem az a típus, aki egyedül maradna. Ha megerőlteti magát 5 perc alatt be tud csajozni. De valahogy anno annyira ragaszkodott ahhoz a nőhöz. Mai napig nem értem, hogy miért. Pedig a végén egyáltalán nem szerették már egymást, mégis el tudott volna lenni még mellette, ha engem nem ismer meg. A nő egyébként külföldön élt és néha haza jött üríteni a férjem pénztárcáját, meg 1-2 kefélős menetre, de ennyi. Csak én közöltem a férjemmel, hogy zárja le, mert rohadtul nem leszek a második nő az életében. Akkor 4 hónapot külön voltunk, mert annyi idő volt mire rendezte magában a dolgokat. Mai napig nem értem, hogy miért volt mellette éveket úgy, hogy a nőnek fix kapcsolata volt külföldön és ezt ő is tudta.
febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Jó, azért tegyük hozzá, hogy az ember érzelmes lény, szeretetre vágyik. Alapvető igény, hogy társra leljünk. Ez sosem volt egyszerű, nemcsak ma nem az. Csak korábban vallási, társadalmi, vagyoni dolgokkal kényszerítették ki az élethosszig tartó házasságokat. De férfi és nő együttélése sosem volt egyszerű. A kevés szerencséseknek adatik meg, hogy valódi szeretetben és harmóniában éljenek együtt.
febr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
#9 én is erre vágyom egyébként, lehet túl sokat akarok. Bár én konkrétan tudok elviselhetetlen lenni egy kapcsolatban.
febr. 27. 11:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!