Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme megbeszélni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme megbeszélni a párommal, hogy én szeretném, ha érezném, hogy tart valahova a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Fejlődött az utóbbi időben, de nekem nagyon úgy tűnik fél év után, hogy semmit sem akar beszélni a jövőről, magától nem jön ilyesmi. Azt mondta már, hogy ráér, előtte az egész élet, 1,5 éve egyedül él és ennek nagyon örül. A probléma ezzel csak az, hogy nem nagyon lehet fejleszteni egy kapcsolaton számomra, ha az összeköltözés nem opció...

Én meg akarok szabadulni a lakótársamtól, egy kicsit én is egyedül akarok élni végre, mert erre egyelőre nem volt sanszom.


Párom is tudja ezt, de szeretném tudatni vele, hogy ettől még az összeköltözés egy fontos pontja kell legyen majd a kapcsolatnak, de ha ő elképzelni sem tudja ezt, mondjuk 1 év múlva egy 1,5 éves kapcsolatba, akkor semmi értelme folytatni részemről, mert nekem több kell annál, hogy heti 2-3 alkalommal jól érezzük magunkat.


Jogos ezt elmondani neki?



febr. 29. 02:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nekem sincs sokkal több tapasztalatom sajnos. 1,5 éve teheti meg párom hogy ne legyen lakótársa, ezen nem tudom mit kell félreérteni. :O Én is megtehetem amúgy, hogy ne legyen, csak erre a tanévre ideköltözött egy lány. Keresek egy olyan helyet, ahova a tulaj biztos nem rakhat be senkit, ugyanis ez a lány tulaj rokona, akit az eredeti megbeszélésünk ellenére idehozott. Sajnos ezzel nem lehet mit tenni, feketén kiadott lakás, a tulaj nem engedte meg, hogy egyedül fizessem, mert kellett a rokonnak szállás. 3 hónapot laktam itt egyedül amikor ezt tényként közölte velem. Azóta nyilván felezzük az albit, csak hát szívás, mert nem erről volt szó.


A párom akar gyereket, ezt a legelején tisztáztuk, mostanában kezdte pedzegetni, hogy ő nagyon ráér mindenre. Pl: 2 év múlva lesz 30, szerinte az ő élete nem lesz más, mint most. Azért eléggé elbizonytalanít ez a rébuszokban beszélés...

febr. 29. 09:57
 12/13 anonim ***** válasza:
De miért nem költöztök össze? Akkor már évek óta együtt vagytok, a csávó 28 és meg nem koltoztetek össze? Ez nagyon komolytalan így. És hova akar gyereket, ha még együtt sem laktok?
febr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Az első sorban írtam, hogy fél év után nem merültek fel ezek a dolgok, azt hittem ebből világos, hogy fél éve vagyunk együtt. En tudom, erről megoszlanak a vélemények de én csak a kiegyensúlyozott kapcsolatban élő barátaimhoz tudom mérni a miénket, ők nem ott tartottak fél év után mint mi, hanem egyértelmű volt hogy kinek, mi a szándéka. A rossz tapasztalataik meg fél év után egyértelműek voltak, egy baràtnőm példája alapján tudom azt mondani, hogy ő bent maradt 1-1,5 évig olyan kapcsolatokban, ahol pár hónap után se volt miben reménykedni, mert annyira passzívak voltak a pasik... a párom nem annyira passzív, mint amiket baràtnőm mesélt de a másik barátnőm, aki házas, neki tényleg irigylésre méltó megélései voltak, abszolut partner volt a fèrje a közős jövő építésben. Ő is 28 éves volt, de neki volt már 2 kapcsolata előtte, pontosan tudta, hogy megtalálta a baràtnőmnek a feleségét, azt az embert, akit keresett.


Sajnos anyukám szerint értelmetlen túlgondolni ezt a kapcsolatot, ha a 28 eves páromnak egy komoly kapcsolata se volt. A férfiak általában csak ugródeszkának használják az első baràtnőjüket. :/ De ettől meg anyukám full optimista, szerinte hagyjam tartani amíg tart és cserebe én is tanulok belőle... ő 4 ill. 30 évet vesztegetett az első két házasságára, de szeretne egy harmadikat...


Annyira más megélések vannak körülöttem, de mégis azt érzem, ha ő fél év után nem érzi, hogy komoly dolgokat is át kene beszélni, akkor x idő után se fogja...

febr. 29. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!