Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 12 éves párkakpcsolatból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

12 éves párkakpcsolatból kilépni, vagy várni még?

Figyelt kérdés

Párommal még kamaszként jöttünk össze, gyerekek voltunk.

Egyezik az értékrendünk is, nem akarunk gyereket sem, és sok minden másban is ugyanazt valljuk. (Én vagyok a nő a történetben)


Megpróbálom tömören az elejétől felvázolni, miken mentünk eddig keresztül:

- amikor összejöttünk, én beteg voltam, ennek ellenére kitartott mellettem, és támaszt, támogatást nyújtott a gyógyulásomig.

- amíg ő egyetemen tanult, én dolgoztam, segítettem neki anyagilag, támogattam. Most jelenleg én tanulok egyetemen, ő pedig már dolgozik, és ő támogat mindenben + anyagilag

- megkérte a kezem, de összeházosodni nem akar (elfogadtam).

- aki annak idején bemutatott minket egymásnak, sajnos elhunyt. Nagyon jó közös barátunk volt. Ezt is együtt vészeltük át.

- két kezünkkel, önerőből felhúztunk egy kis házat, ahol elkezdtük az együttélést. Jó érzés volt egy olyan otthonban együtt lenni, ami 100% a mi közös sikerünk volt.

- 2 éve elköltöztünk egy nagyobb házba. Falura, családi ház, hatalmas telek, kertet gondozunk, gyümölcsöt-zöldséget termesztünk, tyúkok tartása is tervben van. Örökbefogadtunk egy kutyát is, aki kb mintha a gyerekünk lenne, szeretjük, imádjuk, rengeteget foglalkozunk vele, kutyasuliba jár, tréningezzük, kirándulunk vele.

Szeretjük a falusi létet, nagyon jó itt lakni. De hitelt kellett felvennünk a házhoz.

- Anyósom egy mesebeli tündér, jobban szeretem, mint a saját anyámat.

- 10 év alatt nyilván sokat változik az ember. Felnőttünk egymás mellett. Nagyon sokat változott ő is, és én is. Lettek jó szokásaink, rossz szokásaink, de ezeket is egymás mellett alakítottuk ki, tehát ami változásunk lett, az végülis a másik változása is. (Ha értitek, hogy értem)



Szóval felmerül bennetek, hogy ez arany élet, mégis mi nem tetszik nekem?!


Hát, az, hogy megszürkült valami. Megszoktuk egymást 12 év alatt.

Ő gyakran mondja, hogy szeret, imád, ölel, puszil, de már nem ugyanaz, mint régen.

Nyilván ilyen sok év után nem tudunk már újat mutatni egymásnak.

Nekem olyan érzésem van, mintha ennyi jó dolog mellett mégis hiányozna valami. A szerelem? A szenvedély? (Most nem a szexre gondolok, mert az részemről sajnos nincs. Havi kb. 2 alkalom. Amit párom jobb híján csak elfogadni tud, mert én a kezdetektől ilyen vagyok, sosem érdekelt az intimitás. Voltak időszakok, amikor nemtetszését fejezte ki, sokat vitáztunk a szex hiánya miatt, de amióta elköltöztünk, többször is kifejezte, hogy belátta, elfogadta, nem tud mit csinálni).

Szóval ott tartottam, hogy megszoktuk egymást. A szerelemből szeretet lett, a szeretetből megszokás. Úgy érzem, olyanok vagyunk, mint akik együtt laknak, néha összebújnak, megnéznek egy filmet, nagyritkán lefekszenek egymással, közösen visznek egy háztartást, fenntartják a kis birtokot és ennyi. Nincs meg az a vonzalom, aminek lennie kéne.

Én így érzem.

Le tudnánk egymás mellett élni az életünket. Akármi problémánk felmerült eddig, mindig meg tudtuk beszélni, és lett valahogy. Sosem tartottunk szünetet, sosem léptünk félre. Tehát ez egy biztos, stabil párkapcsolat, amiben számíthatunk a másikra és szeretjük, tiszteljük egymást.

Ennyi év után mindenhol ilyenné változnak a kapcsolatok.


Boldognak kellene lennem, mégis boldogtalan vagyok sokszor. Úgy érzem, csak elvagyok a kihűlt, langyos vízben.

Hiába bókol, hiába csinálja meg helyettem a mosogatást, vagy hiába ölel át este az ágyban, amikor ő is lefekszik aludni utánam, nem vált ki belőlem semmit. Semlegesek már az érzéseim.

A kutya is jó dolgában veszik meg?


Engedjem el ezt a kapcsolatot? Vagy fogadjam el, hogy ez ilyen, és így kell leélnem az életem?

Nehéz lenne szakítani, mert az életünk felét egymásba öltük. Nehéz szakítani a hitel miatt. Nehéz szakítani a kutyus miatt (nem, nem csak egy kutya! Családtag!) Nehéz szakítani, mert annyi mindenen keresztül mentünk. Nehéz szakítani, mert együtt vátunk felnőtté.


Előző években már szó volt a párterápiáról (amikor gyakran adódtak gondjaink), de nem lett belőle semmi. Ahogy telt-múlt az idő, valahogy megoldódtak a problémák.


De akkor mégis mit csináljak? Engedjem, ne engedjem?

Fontos nekem a párom. Egy talpig becsületes, tisztalelkű, lelkiismeretes úriember. De mit tegyek, ha már úgy érzem, nem a párom, hanem csak a barátom?


Köszönöm, hogy végigolvastad.


márc. 2. 09:42
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, korrigálok:


"Ő gyakran mondja, hogy szeret, imád, ölel, puszil, de már nem ugyanaz, mint régen."


Ezt én gondolom, hogy nem ugyanaz, mint régen. Neki nem tűnik fel közöttünk semmilyen probléma, nem veszi észre, hogy valami nem oké velem.

márc. 2. 09:45
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Fejben kell neked ezt lemeccselni. Páran biztos szivesen megdugnak majd, de ilyet mint ő sosem fogsz találni. És a legjobb esetben a kovetkezo is ki fog hűlni pár év alatt.
márc. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam. Hogy ha esetleg szétmegyünk, és összejövök valaki mással, akkor törvényszerűen ugyanez fog megtörténni újabb 10 év múlva.

Igen, ilyet, mint ő, biztosan nem találnék sehol máshol. De akkor mit csináljak? Szokjam meg a megszokást?

márc. 2. 09:59
 4/17 A kérdező kommentje:

Viszont annyi különbség talán lenne egy új kapcsolatban, hogy azt nem gyerekfejjel kezdem. Felnőttként összejönni valakivel talán más lesz...?

(De nem rohano ennyire előre, egyelőre még nincs tervben újabb párkapcsolat)

márc. 2. 10:01
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kilépnék, így a párodnak is lehetőséget adnál rá hogy egyszer boldog legyen. Meg magadnak is. Mert a leírásod alapján nem vagy az. Ha jól sejtem még huszonéves lehetsz, túl fiatal ahhoz hogy egy langyos párkapcsolatban éld le az életed.
márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Idén leszünk 30 igazából. De igen, még fiatalnak számítunk.
márc. 2. 10:04
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Hát, nagyon durva lesz az eszmélés, amikor a tizedik randipartneredrol derul ki hogy csak megkurni akart, es egyik sem volt negyed olyan jó ember, mint a párod.

Közben ő felépül a szakitasbol, tovabblep, es megismer egy fiatal lányt aki viszonozza az erzeseit es naponta a csúcsig lovagolja. Igazabol itt a ficko a jelen szitu vesztese, egy rideg, frigid, masrol almodozo halatlan kigyot melenget, amikor a világ tele csodálatos lányokkal. Te jobbat nem fogsz találni, pláne ugy hogy nem akarsz gyereket (ez a komoly kapcsolatra nyitott ferfiak 90%anal kizaro ok. Van egy jo baratom, csinos 25 eves szuper jofej lanykent evekig tarskeresozott sikertelenul emiatt).

Szoval ezt egyszer megléped, jo esellyel soha nem jutsz el senkivel erre a szintre. 35 felett pedig mar a kutyat sem erdekelsz majd.

De ha ennyire boldogtalan vagy, menj es kezdj uj eletet, aztan utanad a vizözön. A ficko jobbat erdemel.

márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, jobbat érdemel nálam, ez tény és való.


De milyen másról álmodozásról beszélsz?? Nincs harmadik kerék a sztoriban.


Igen, ez is említésre került fentebb, hogy nála jobbat keresve lehetne találni. De akkor mi a megoldás? Legyek el mellette, csak az évek miatt?

márc. 2. 10:15
 9/17 A kérdező kommentje:
Egyébként fordítva is igaz. A lányok 95%-a családot akar alapítani, gyereket akar szülni. Na ezt párom sem akar.
márc. 2. 10:16
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj tulajdonképpen mit hiányolsz? Sztem tökre vevő lenne a párod arra hogy felpezsdítsétek a kapcsolatot. Nekem nőként fura amúgy hogy sok nő társam nem tart igényt az intimitásra.. de persze megértem, bár én azért tennék érte a helyetekben hogy megszeresd ezt is. Ez is egy + összetartó erő ha jó a szex és nyitottak vagytok. Én is régóta élek a párommal de 2 gyerek mellett is megoldjuk hogy megmaradjon a szerelem meg minden, pedig szerintem így sokkal nehezebb mint gyerekek nélkül.

Én nem hagynám el a helyedbe hanem kezdenék valamit a helyzettel. Tele van a világ idiótákkal akik azt sem tudják mit akarnak az élettől, nemhogy tőled

márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!