Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kezeljem, ha a triggereli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezeljem, ha a triggereli az exem létezése?

Figyelt kérdés

A minap meséltem valamit a barátnőmnek (fél éve vagyunk együtt) és a sztorimban többesszámmal meséltem valamit, amit ő kérdezett a lakással kapcsolatban, a régi felújítással összefüggésben. Erre én úgy válaszoltam, hogy "azt is megcsináltattuk". Erre felkapta a vizet, hogy akkor nosztalgiázzak nyugodtan róla és rám csapta az ajtót.

Oké, tudom, hogy túl érzékeny, de én meg mondjuk ezt tudva tapintatlan voltam és át kellett volna fogalmaznom. Bár az meg egyértelmű hazugság lett volna, mert nem egyedül voltam, nem egyedül csináltattam ezt meg.

Tudom, a legtöbben azt mondanátok, hogy szakítsak, de nem akarok, mert ezen kívül minden brutálisan jó vele.

Hogy tudnék ebből úgy visszajönni, hogy konstruktív legyen a dolog és meg tudjam neki magyarázni, hogy egész egyszerűen ez a múltban történt, akkor azzal a nővel voltam együtt és így történt. Ha E/1-be átfogalmaztam volna, az hazugság lett volna.



márc. 5. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Ezeken megy a vita?

Huhhhazanyámat!

Ilyen nővel ne legyél tesám mert lesznek bajok később nem is kicsik.

márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Pedig mást nem lehet tanácsolni. Szakítani nem akarsz, akkor hallgasd a hisztit
márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Ez óvoda. Neki nem volt előtted senkije?
márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Leülni és megbeszélni! Ne nekünk mondd, neki. Ha tényleg az van amit mondasz, hogy minden brutál jó vele, akkor ér neki annyit a kapcsolatotok, hogy megpróbálja megérteni a nézőpontodat és túl tenni magát ezen az apróságon. Egyszerű képlet, "nem kommunikáltam le megfelelően, ezért kérlek ne haragudj" (nem jogos a harag ettől függetlenül). Minden kapcsolatban vannak ilyen félresiklások, tudni kell mérlegelni hogy hiszti lesz az első, vagy hogy működjetek együtt.
márc. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Te egy ilyan hisztigéppel akarsz együtt lenni? Mi lesz ha tényleg akad valami komoly probléma?...
márc. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Hülyepcsa a nőd.
márc. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Egy ilyen nő mellett hosszú távon pokol az élet.

Fél év az még a "beetetős" időszak, itt az élő példa, hogy nem csak férfiak tudnak toxikusan viselkedni.

Persze, minden jó vele, addig, amíg minden úgy van, ahogy ő akarja. Te meg tojáshéjakon lépkedsz most még csak ebben - aztán meg mindenben.

A kérdésed végén is már úgy kérdezel, hogy TE hogyan jöhetsz ebből vissza. NEM NEKED KELL VISSZAJÖNNI!!! Nem neked kell magyarázkodni. Nem mondtál és nem tettél semmi rosszat.


Egy mentálisan egészséges ember egy ilyen történetben még csak nem is érzékeli, hogy a T/1 az mire utal, mert nem érdekli, annyira lényegtelen infó.

A te barátnőd nem egy mentálisan egészséges ember, neki először terápia kell, utána kapcsolat.

márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú kérdező, dettóra ugyanilyen szituban vagyok, csak mi lassan 2 éve vagyunk együtt. A vicc az, hogy nálunk én vagyok a lány, a barátom tud így "hisztizni" férfi létére...Kb nálunk is fél év után kezdőttek az ilyen viták, sértődések és nincs jó hírem, amíg ezt saját magában nem teszi helyre, addig te semmit nem fogsz tudni tenni, nagyon maximum lenyeled a dolgot, de ahogy előttem is írják, nem lehet tojáshéjakon táncolni folyamatosan.

Ha valakinek trigger pontjai vannak, azokra nem a másik félnek kell figyelnie, hanem saját magát kellene annyira ismernie, hogy ezek miért triggerelik őt, hogyan tudná hiszti nélkül lereagálni. De ez hosszú idő, nálunk másfél év alatt minimális változás érezhető, pedig ő is én is járunk pszichológushoz önismeretre.

De sajnos amíg feljogosítva érzik magukat a trigger pontra taposás miatt (hisz hát neki milyen kva sz@r már, hogy ilyet mondtak) addig sokat nem várhatsz, a változáshoz előbb kellene a felismerés is részéről.

márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Van az a tipusú "nosztalgia", ahol a másik fél különösebb tanulság tartalom nélkül, csak úgy sztorizgat a múltból. Ez engem is zavar. Főleg, ha összehasonlítanak valaki mással, például vele ezt így meg úgy csináltam, stb.

A te eseted nem ilyen, itt nem kéne felkapni a vizet.


De amúgy teljesen mindegy, hogy ki mit gondolol, mert ha valakit valami megbánt, akkor nem kell azt magyarázni neki, hogy hülye. Őt bántja és kész.

Amit te tudsz végiggondolni, hogy ezeből te tudsz-e visszábvenni.

Ha igen, akkor kiiktathatsz egy rakás konfliktust.

Ha nem, az is rendben van, csak akkor ezt tudomásul kell venni és külön folytatni.

márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Adj neki ultimátumot, hogy vagy elmegy pszichológushoz az önbizalomhiányával vagy elhagyod.
márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!