Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hosszú házasságban, amikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú házasságban, amikor már nem osztozik a párod hobbidban, érdeklődéseidben, szórakoztató programokban, akkor tulajdonképpen hazugság volt az egész viszonyotok, miként eléd meg mindezt?

Figyelt kérdés

Esetünkben, nejem minden régen közös érdeklődési pontot elhagy, eltávolodik ezektől, sőt kijelenti, ő nem szereti, nem érdekli. Sajnos kamasz gyermekeink átveszik tőle mindezt és így egyre inkább avval szembesülök, magamra maradtam a régen kedvelt dolgokkal. Legyen az zenei ízlés, házimozizás, moziba járás, színház, koncert, kirándulás, kerékpározás, vagy akár társasjáték... Régen olvasni is szeretett/szerettek, mára arra sem szakítanak időt.

A fiatalok keresik önmagukat, ez természetes, de feleségem, miért változott 180 fokot? Talán minden csupán hazugság volt, hogy családot alapíthasson és tulajdonképpen nincs is bennük semmi közös?

(Mellesleg, az intimitással is ekképpen van feleségem, mára abban sincs közös érdeklődése velem. Mintha kicserélték volna. Talán elvitték az ufók és kicserélték.)



márc. 11. 02:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nincs valami baja? Sok stressz, sok munka, elhidegülés tőled, ilyesmi? Az egy dolog, ha 1-2 dolog iránt elveszti az érdeklődését, ez lehet normális, de mindentől nem szokott elmenni a kedve az embernek. Mit csinál, ha nem ezeket?
márc. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Az ember folyamatosan változik és fejlődik akkor is, ha felnőtt. Én is észrevettem magamon, hogy néhány dolog, ami régen érdekelt az már nem köt le és helyette új dolgok érdekelnek. Előbb-utóbb mindenre rá lehet unni.
márc. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen mindenki változik, én sem az az ember vagyok, mint fiatalabb koromban, teljesen más meggyőződés, világkép, ha valaki a múltból találkozna velem biztos azt mondaná, nem is az vagyok, mint akit ő akkor ismert.
márc. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Változunk, ahogy öregszünk. Én most pl. úgy vagyok épp, hogy a régi dolgokat baromi unalmasnak tartom. De arra még nem jöttem rá mit csináljak helyette. Nekem a férjem ugyanazt csinálja, mint régen, de ettől úgy érzem, hogy semmit se fejlődött, nem lett bölcsebb, tapasztaltabb, valahogy néha már nem is érzem a korához illőnek amiket csinál. Nekem az hiányzik, hogy fedezzünk fel együtt új dolgokat IS, nem zárkózom el a régiektől, de ne mindig CSAK az legyen, mint opció. 41N
márc. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek változnak 15-20 év alatt.

Viszont ha tényleg semmihez nincs kedve, akkor lehett kiégett, túlterhelt, depressziós

márc. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Középkorúak válsága
márc. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Hogy hogy ezekre mind csak neked van időd? Rendben van a családi munkamegosztás?
márc. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudat alatt, vagy tudatosan tavolodik toled. O mit mond ezekre, mert a tenyek azok megvannak ebben az esetben, es neki tudnia kene a valaszt erre a kerdesre.
márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor ez egy csoportos ufós rablás volt...

Nálunk is hasonló eltávolodás folyamata van. Bár az érdeklődési kör megmaradt, de az alapszemélyisége annyira kicserélődött, hogy néha én is úgy érzem egy idegen, egy másik ember van mellettem.

márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nincs különösebb indoklás részéről, csupán nem érdekli, így nem kíván részt venni semmi régen kedvelt elfoglaltságban. Mivel helyettesíti? Munkamánia, vagyis képes reggeltől késő estig dolgozni. Ha van szabadideje, akkor főzőmánia van, amely közben régi sorozatokat néz/hallgat, illetve játszik a telefonján. Tagadhatatlan, jól tud főzni, sütni, de az zavaró, hogy minden szabadidejét evvel tölti, még akkor is, ha nem lenne muszáj.

4# Jómagam nem ragadtam le, szeretem a fejlődést is, ám a kedvelt dolgokat sem szeretném elhagyni.

9# Privát is írták többen, hogy férjük/feleségük annyira megváltozott, rá sem ismernek. Sőt, egy fiatal arról is beszélt, számára szinte hihetetlen, amit a szülei mesélnek régi emlékeket, hiszen manapság el se képzelhetők ezek róluk, annyira más emberek lettek.

Nehezen tudom felfogni, hogy valaki személyisége ennyire megváltozzon. Olyan érzés, mintha elveszetettem volna azt a nőt, akit feleségül vettem. :-( Aki pedig jelenleg mellettem van, az egy idegen. :-(

márc. 13. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!