Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös bankszámláról előre nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös bankszámláról előre nem megbeszélt, nagyobb összegű utalásról mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy a férjem egyik munkatársának beteg a kisgyermeke, ahhoz hogy felnőtt korában egészséges életet élhessen egy nagyon költséges, csak külföldön elérhető kezelésre van szüksége. Ehhez a családnak rengeteg pénzre van szüksége, ezért gyűjtést indítottak a gyermeküknek. A férjem ahogy megtudta, átutalt a közös bankszámlánkról egy igen nagy összeget a gyerek gyógyulása érdekében. Előtte nem egyeztetett velem, csak utólag mondta meg. Természetesen megértem az okot, nem is kérdés, hogy azt mondtam volna neki, hogy segítsünk, viszont az összeget nagyon eltúlzottnak tartom. Pontos összeget nem írnék, legyen elég annyi, hogy picivel kevesebbet utalt át, mint a havi fizetése. 2 hét múlva ki kell fizessük a nyaralásunkat, ami egy nagyobb összeg, plusz műszakiztatni kell a kocsimat, valamint vannak még a szokásos kiadások is, így a hónap végéig éppen ki fogunk jönni, vagy nagyon elenyésző megtakarításunk fog maradni.

máj. 1. 15:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ok az irrelevans, a kozos azt jelenti mindketten tesztek bele penzt, az engedelyed nelkul nem hozhatna dotest az egyenleg felett, ahogy te sem tehetned nelkule.
máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mérges lennék nagyon. Beszéltél már a férjeddel erről? Mit mondott?
máj. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Hát azt, hogyha mindkettőtök fizetése oda érkezik és tényleg "közös" tehát nincs az, hogy ez az enyém, ez a tiéd stb.. akkor az ilyet illik megbeszélni valóban. Szóval mindegy, hogy mire.. szerintem sértő, hogy kihagyott belőle és nem beszélte meg veled.
máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Alapból nincs jó véleményem a közös kasszáról, pont az ilyen simliskedések miatt. Nyugodtan akadj ki rá, plusz elgondolkoznék a saját bankszámlán is.
máj. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Kovetkezo lepes meg az lesz ha megtudja valakirol hogy picit macerasabb gyereket csinalnia tobb idobe telhet. Megsajnalja es gyors csinal nekik o gyereket. 🤣


BOCS nem hagyhattam ki.


Amugy: engem is zavarna. Ujabb pelda hogy ne legyen kozos a kassza. Akkor se ha en jarok sz@r@bbul 🤣🤣

máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg van mindkettőtöknek saját számlája is. Megkérném, utalja át az összeg felét a saját számlámra (a nem közösből nyilván), és többet ne utaljon havi fizetésnyi összeget a közös számláról a megkérdezésem nélkül.
máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Nekünk külön bankszámlánk van, mégis megbeszéljük a nagyobb kiadásokat előre, hogy a másik tudja, mire lehet számítani. Pedig nekünk van nagyobb megtakarításunk is, tehát nem probléma a váratlan költekezés.
máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem a közös-külön kasszán van a lényeg, mert mindkettőt lehet jól is és rosszul is csinálni. De az eleve nonszensz, hogy a férjed nyilván tudván a jövőbeni költségeitekről annyit utal, hogy ti kerültök hátrányba emiatt, és ez külön kassza esetén is probléma lenne, hiszen akkor is ki kéne fizetni a nyaralást, akkor is csak szűkösen tudná kisajtolni magából akkor, szóval ez mellékes jelenleg. De az szerintem is felháborító, hogy ezt nem beszélte meg előre veled, nagylelkűnek lehet úgy is lenni, hogy ezzel nem sodorja a család pénzügyeit veszélybe.
máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem, csak közös számlánk van a házasságkötésünk óta, eddig nem volt semmi gond ebből. Megmagyarázta, hogy ha nekünk lenne egészségügyi problémája a gyerekünknek, akkor én is azt szeretném, hogy mihamarabb meggyógyuljon, úgy gondolta, hogy nem lesz kifogásom ellene.
máj. 1. 15:47
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
9-es, jó kis gázlángolás, remélem, megmondtad neki, hogyha a ti gyereketeknek lesz gondja, majd vakarhatjátok a fejeteket, ha csak úgy önkényesen utalgatja a pénzt mások gyerekére.
máj. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!