Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire zavarna, ha a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire zavarna, ha a párod nem "akarna" összeköltözni?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanul, nappali tagozaton, amúgy kollégista. Nagyobbrészt a szülei tartják el, mert nem tud úgy munkát vállalni, hogy az összeegyeztethető legyen az órarendjével.

Felmerült az összekötözés, de nemet mondott rá, mert a szülei azt nem támogatnák anyagilag, lévén, hogy többe kerülne, illetve annyival sem támogatnák, amennyivel kollégistaként. Azt mondja, hogy majd akkor lesz nyitott az összeköltözésre, ha végez(3 éve van még hátra), vagy ha talál olyan munkát, amire fel is veszik, meg bele is fér az órái mellett.


máj. 14. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Mert így miből költözne veled össze...?
máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hónapról hónapra élésre csak azért, mert jól esne a saját környezet, nem tenném. Mi se költözünk össze párommal (23N/22F). Inkább kezdjetek el gyűjteni. Egy albérlet+rezsi+élelmiszer horribilis összeg. És akkor az egyéni igényekről ne is beszéljünk. Addig örülj amíg nem ezekre megy el a pénz pluszban.
máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerinted mit kellwne tennie? Neked mi a javaslatod?
máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1 Nyilván semmiből, de egy szóval nem írtam, hogy az én páromról van szó, vagy hogy egyáltalán benne vagyok egy ilyen élethelyzetben.

Én jelenleg szingli vagyok. Szeretnék ismerkedni, de a baráti környezetemben azt látom, hogy pár hónap alatt odajut a kapcsolat, hogy összeköltözés, mert van szülői támogatás, vagy mert meg tudja oldani a munkát a tanulás mellett. És aggaszt, hogy mi van, ha megismerek valakit, minden tök jó, halad a kapcsolat, aztán ott lesz az, hogy hát de nem "akarok" összeköltözni, mert... és hogy ez mit okoz egy kapcsolatban.

máj. 14. 11:51
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Iskolás vagy. A leendő párod ezt nyilván figyelembe kell vegye.
máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 Ez szép és jó, de engem az általános vélekedés érdekel, nem az, hogy hogy KELLENE ehhez hozzáállni. Ne tegyünk úgy, mintha mindig mindenki úgy állna egy szituációhoz, ahogy KELLENE.
máj. 14. 11:55
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

Ez egyéni.

Nem tudod előre kimatekolni, hogy a még nem létező párod majd hogy áll ehhez. Lehet marha jó anyagi körülményei lesznek és simán el is tart, míg egyetemre jársz. De lehet, hogy nem.

máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Amit leírtál, az egy pontos helyzet. Én egy fiatal 19-22 év közötti felnőttet képzelek el, akinek még nincs saját jövedelme, és most kezdi az önálló életet alapjait, először egy koliban, és még a szülei támogatásával, ami tök okés, ha mindkét félnek okés! SZERINTEM ebben az életkorban még nem kell összeköltözni, ez az én véleményem, szerintem nyugodtan éljen szabadon egy fiatal felnőtt, tapasztalja meg a kollégiumi létet, ráér később. Nincs keresete, tehát nincs is miből, még kicsit függésben van a szülőktől, félig gyerek-félig felnőtt állapot között van. Szerintem jó hozzáállás ha nem kezd el rögtön a párjától függeni, mondjuk egy lakhatás miatt - hogy ezt szokja meg, hogy majd a másiknál lakik, így könnyű neki, de mondjuk már nem is szereti, nem akarna vele lenni, de nem tud kilépni belőle. Egy szó mint száz, szerintem baromira ráér később az összeköltözés, és hasonló korú partnernek, aki átment ugyan úgy a felsőoktatáson és átlagos körülényekből jött, annak ez valószínűleg teljesen rendben van.
máj. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

"Ne tegyünk úgy, mintha mindig mindenki úgy állna egy szituációhoz, ahogy KELLENE."


Úgy se tegyünk, mintha a te nem létező párod elméletben úgy reagálna, amit itt a többség megszavaz.

máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#10 Olyat magyarázol bele, ami nincs a kérdésben.

Engem az érdekel, hogy hogy vélekednének az emberek, ha a párjuk nemet mondana az összeköltözésre azért, mert egyetem mellett nem dolgozik, mennyire vennék komolyan azt, hogy ezért nem, mert nem tud, mennyire tartanák kifogásnak egy ilyen indokot, stb.

Az érdekel, hogy random xy válaszoló mit gondolna ilyen helyzetben, nem az, hogy ezt hogy kellene kezelni helyesen(magamtól is meg van erről a véleményem).

Kommentben csak simán megírtam, hogy nem én várom a páromtól az összeköltözést, én vagyok olyan helyzetben, hogy (jelenleg legalábbis) nem tudok dolgozni egyetem mellett. Azért írtam ezt le, hogy megelőzzem azokat a válaszokat, hogy lehetetlent várok a páromtól, meg megindokoltam, hogy miért érdekel a téma, ha nem vagyok érintett.

máj. 14. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!