Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most mégis mit tegyek? 30...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mégis mit tegyek? 30 éves nő vagyok, a férfi szintúgy. Nagyon jól kijövünk, hihetetlen összhang van közöttünk, rengeteget beszélgetünk, nagyon vonzódunk egymáshoz, szinte túl tökéletes volt együtt, majd hirtelen minden megváltozott!

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de részletes és őszinte.

Már első randin le akart venni a lábamról, eleinte nem éreztem hogy fizikailag vonzana, de érzelmileg hamar megfogott, 1 éve ilyen személyiségű férfit keresek! Majd külsőre is vonzani kezdett és kezdtünk beleszeretni egymásba.

Nagyon lelkes volt, ő beszélt határozottan kapcsolatról, jövőről, határozott céljai voltak. Kiderült nem volt még igazán szerelmes, de belém kezdett szeretni, máskor hónapok után mondta valakinek hogy szereti, nekem nagyon gyorsan, napok eltelte után, majd ettől szépen megijedt. Azt mondta "nem akarja megégetni magát". Ez meg mi a fenét jelent?

Merthogy éppen eléggé fájt neki a legutóbbi szakítás, pedig ő szakított, szerelmes sem volt, mi lesz akkor ha most szerelembe esik és vége lesz? Már a legelején is, mielőtt bármi történt volna köztünk azt mondta fél, hogy elveszít, mert soha nem akarná és eszébe jutott (ami nekem is), hogy barátoknak maradjunk meg, ne kezdjünk kapcsolatba, mert a kapcsolat elcsúszhat és elveszítjük egymást, míg barátokként nem.

Csakhogy ezt persze nem tudtuk betartani, mert nagyon nagy fizikai vonzalom is van, minden szinten passzolunk és hát nagyon jól. Mondta mondjuk az elejétől, hogy nem érti a jeleimet, mennyire akarom őt stb., nem ismer ki engem, előttem ő viszont nyitott könyv és nem szokott ehhez, mert fordítva szokott lenni, sem ahhoz, hogy nem ő irányítja a kapcsolatot, nem volt még ugyanolyan erős személyiségű párja, sem hozzá ennyire hasonló. De minden nagyon jól ment, de ahogy egyre jobban kötődött, kezdett megijedni és egy hete jött a barátkozós verzió. Nem ismerkedik mással, egyfolytában tartjuk a kapcsolatot, találkozunk, de "barátilag", magyarul ugyanúgy mint előtte, csak szenvedünk hogy nincs szex, mert ő "nem akar szerelmes lenni" és megégetni magát. A másik ok, hogy az exe nemrég írt egy hosszú levelet neki és rájött hogy még nem heverte ki a szakítást, azt is mondta most nem kész mégsem egy kapcsolatra emiatt mégsem. Régebben szakított vele, de a lány eddig a nyakára járt és most szüntette meg a lánnyal végleg a kapcsolatot. Nem akar kapcsolatot, menekül a gondolatától, ezért mással sem kezd, és csak szexben nem hisz, ezért nem akarja hogy csak az legyen köztünk.

Pár hét múlva elutazik külföldre pár hónapra, ez még egy ok hogy ne legyünk együtt, előtte nem akart kapcsolatba kezdeni, ez csak úgy jött (ja, meg azért mert erőltette, ugyanis nem én futottam utána!) és nagyon nem akar addig szerelmes lenni. Azt mondja sosem volt szerelmes, most meg örökké ezt emlegeti! Úgyhogy most nagyszerűen úgy néz ki a helyzet, hogy én beleszerettem, ő is akörül van, de ő "nem akarja" a szerelmet, ezért nem vesz róla tudomást, mondta hogy nem fekszik le mással amíg hazajön és valahogy megnyugtatta amikor azt mondtam neki, hogy én sem, de mégis most már csak én említem neki a köztünk lévő kapcsolat lehetőségét és ez annyira megalázó. Keres, velem van, de igyekszik távol tartani magát tőlem mégis, látom rajta hogy szándékosan, annyira fura.

Elengedni sem akar, elveszíteni sem, azt mondja valóban kapcsolatot akart, de megváltozott benne a dolog és sajnálja, hogy én már mást akarok tőle mint ő!! Mintha én erőltettem volna, hogy kezdjünk kapcsolatba.:S De közben emlegeti, hogy én biztos találok mást amíg ő nem lesz itthon és ez láthatóan zavarja, illetve az is hogy azóta randiztam (búfelejtőnek, de rémes volt), mindig kikérdezi ezeket, magához húz és közben eltol. Azt tudom hogy megszeretett, különlegesnek tart, nagyon szépnek és szexisnek lát, de egy hete igyekszik nem hozzám érni, megölel néha, de ennyi és bárkivel való kapcsolatról hallani sem akar, azt mondja idő kell, nem értem.

Várjak rá vagy hagyjam a csudába?


Rendes válaszokat kérek, egy éve nem kímél az élet semmilyen téren és most történne velem valami jó és valóban rosszul viselem ezt a kialakult helyzetet. Több mint egy évet kerestem egy ilyen férfit, ha nem így lenne, akkor hagynám a csudába, de én ritkán, nagyon ritkán leszek szerelmes. Hát most megtörtént.

Mit tanácsoltok?


2011. ápr. 13. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ő is szeret téged, nem csak te őt! Ez nyílván való! Az is nyílván való, hogy fél attól, hogy elveszít ezért elejébe vág a dolgoknak és már most megpróbál téged "elveszíteni", hogy ne fájjon neki annyíra! De mivel valójában tudja, hogy különösebb oka nincs arra, hogy elveszítsen téged, ezért maga mellé is próbál tartani téged!

Az is nyílván való, hogy volt már szerelmes és nagyot csalódhatott a nőkben! Te olyan dolgot mozgattál meg benne érzelmileg amiben már egyszer egy hatalmasat csalódott és megszólalt benne úgymond a "vészcsengő" !

Ha egyformán erős személyiségek vagytok és ő így viselkedik akkor írányítsd, tereld a megfelelő "helyre" vagyis magad mellé! Kicsit túl drámázza ezt a dolgot, próbáld meg oldani a feszültséget még azelőtt hogy kimenne külföldre! Legyél vele kedves, megértő érezze, hogy mellette akarsz lenni! De egyben legyél határozott!

Vezesd rá, hogy ha ő fél a szerelemtől, fél a csalódástól fél attól ha valaki közel kerül hozzá, akkor hogy akar így a későbbiekben családot? Egyedül akar élni élete végéig? A helyett, hogy "hisztizik" ahelyett egy csomó szép dolgot megélhetnétek együtt!

Ostromold nyugodtan! ÉS úgy mennyen ki külföldre, hogy 100%-ig biztos legyen abban, hogy te mellette vagy!

Egyszerűen szeressétek egymást, feküdjetek le, használjatok ki minden pillanatot amit együtt tudtok tölteni!

Nem vagytok már gyerekek!

Sok sikert!

2011. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves és kimerítő választ!:)

Elmondtam neki ezeket és egyet is értett, de makacsul ragaszkodik, hogy nem, ő nem akar kapcsolatot. Nem szeretnék erőszakos lenni. Viszont jó ha a viselkedéséből, meg a mondataiból amit leírtam az jön le, hogy szeret.. Mondta is már, csak el vagyok bizonytalanodva a barátkozása miatt. Egyszerűen én sem értem miért nem mer szeretni, én is mondtam hogy érezzük jól magunkat amíg lehet és ne tervezzen, ne görcsöljön, még azt is mondtam, hogy megvárom, de amint beleegyezik, másnap visszavonja. Bizonytalan egyértelműen és nem tudom miért. Nem akarok akkor "nyomulni", ha azért mert nem vagyok számára megfelelő. Ő azt mondja nem erről van szó, de mondani sok mindent lehet..

2011. ápr. 13. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem fontos lenne tisztázni pár dolgot, mert a leírásod elég zavaros.


Mennyi ideig voltatok együtt, ha egyáltalán volt köztetek valódi párkapcsolat?


A leírásodból én nem éreztem, hogy valóban egy 30 éves férfiról lehetne szó. Nem azért, mert rosszul írtál volna bármit is. De nekem furcsa, hogy egy 30 éves férfi ennyire ne tudja megmondani világosan, hogy mit akar. Ilyet vagy a kamaszok, és az éretlen fiatal felnőttek tesznek, vagy azok az emberek, akik nem vesznek komolyan.


Én hagynám a fenébe az egészet, mert a leírásodból az tűnik ki, hogy csak kínlódsz.


Azért egy 30 éves embernek már tudnia kellene, hogy mit akar. Ha annyira szeretne, és kellenél neki, akkor soha nem lett volna ilyen huzavona, hogy jaj, most mit is akarok? jaj, lehet, hogy még nem vagyok túl az exemen...

Szánalmas. Nem te, hanem ő.

2011. ápr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban ez emberek döntő többsége már túl van néhány komolyabb csalódáson. Nekem az vállt be, sajnos nagyon nagy erőfeszítések árán, hogy megpróbáltam az érzelmeimet kicsit kordában tartani. Hasonlattal élve olyan ez, mint amikor a gáztűzhelyen a takarék felé kapcsolsz, hogy ne égjen le az étel. Megsül az kisebb lángon is. A barátod is ezt csinálja, csak másképp fogalmaz. Elfogadnám a baráti javaslatot, felvenném a "párbaj kesztyűt". Legyünk barátok, és barátból több is lehet. Ez nem jelenti azt, hogy vége, "az ajtót nem kell kinyitni, elég csak az ablakot, hogy egy kis friss levegő bejöhessen a szobába". A barátodnak meg kell értenie, hogy 30 évesen egy nőben már határozottan kirajzolódik az életében, hogy mit akar. Leginkább biztonságot és családot. A múltbeli sebek nyalogatása nem tarthat tovább két évnél. (Ez a leghosszabb idő, amivel számolni lehet.) Ezen túl kell jutni. Sajnos, ezt neked is el kell viselni. A korábbi kapcsolatot le kell zárni, amihez idő kell. Te hasonló helyzetben lennél, ha új kapcsolatba kezdenél.

Pár hónapos külföldi út sokat eldönthet a dolgon. Ez neked is egy jó lehetőség, hogy tisztázni tudd a dolgokat önmagadban. Azt hiszem, hogy a helyedben én kibővíteném ártatlan baráti kapcsolataimat, és semmiképpen nem temetkeznék magányba.

2011. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!:)

A második írónak is igaza van, de ez a viselkedés sajnos nem korral hanem személyiséggel függ össze. Én nagyon hasonló vagyok hozzá, ezért nem tartom gyerekesnek a vívódását, én is sokszor voltam így, de köszönöm a tanácsot.:)

Az utolsó író nagyon jó gondolatokat írt, ezt is köszönöm! Igen, a csalódástól való félelem erős benne, ezt nem is tagadja, fél az elkötelezettségtől is (ahogy amúgy én is) és még sosem volt ilyen párja mint én, csak irányítható típusok, egyszerűbb esetek és megriadt, hogy irántam erősebben is érez mint az előzőek iránt. Ezeket elmondta azért tudom.

Azóta megmondtam neki, hogy nem tudok a barátja lenni, mert én nem úgy érzek iránta és főként a szexuális vonzalom miatt. Ha a közelemben van, akkor nagyon kívánom, nem nagyon megy, hogy ne érintsem meg vagy ilyenek. Ő is elmondta, hogy persze ő is kíván, de csak szexkapcsolatot nem akar és egyelőre kapcsolatra nem kész.

Azt sem szeretné, ha "várnék rá", amit megértek és konkrétan ilyet nem is tennék, most is ismerkedem, hogy eltereljem a figyelmem és sokan érdeklődnek, de pechemre engem ő érdekel, így egyelőre hiába vannak más udvarlók.. 2 évet nem várnék rá és szerencsére nem kell annyira nehéz kapcsolatot kihevernie, én pár hónapra gondoltam ami belefér, hogy (hülyén fogalmazva) vele/érte nyűglődjek.:)

Annyit mondott hogy nem szeretne elveszíteni, de most nem alkalmas a kapcsolatra, erre mondtam el neki amit már írtam, hogy nekem a barátság nem megfelelő, így most végiggondolja, de ha csak barátságot tud felajánlani, akkor inkább elköszönök tőle, hiába találtuk meg egymásban a másik felünket, ahogy ő is fogalmazott, mert azt nem bírnám.

Ő is megszeretett, én is őt, én is kívánom, ő is engem, így számomra nem létezik férfi-nő közötti barátság. Olyan csak akkor van, ha nincs fizikai vonzódás vagy mélyebb érzelem. Itt mindkettő van, de így az elején főleg a szexuális vonzódás ami miatt ez nekem nem menne..

De ha mindenáron el akar tolni magától és le akarja magát beszélni rólam, akkor erről nem győzhetem meg, hiszen az ő félelmeivel én nem harcolhatok. Csak reménykedem hogy valami épkézláb ötlettel áll elő és nem búcsú lesz a vége. Bárcsak!

2011. ápr. 15. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!