Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Könnyebb normális lányt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Könnyebb normális lányt találni, mint srácot?

Figyelt kérdés

Csak mert elég sok a boldogtalan, magányos lány ismerősöm, ugyanakkor én minden héten belebotlom egy olyan szituációba, hogy összejöhetnék egy normálisabb, kedves és szép lánnyal, csak hát "pechemre" több éves kapcsom van:)


Vagy ha nem lenne barátnőm, akkor nem lennének szituációk sem? Úgy értem, esetleg összefügg a valamilyen szintű belső harmóniám a viselkedésemmel, az pedig a csajok ragadásával?


A másik amit látok, hogy sok lány sokkal jobbat érdemelne, mintha a lányok minőségibbek lennének a fiúknál. Vagy lehet, hogy engem is így látnak mások? Lehet, csak azért látom így, mert fiú vagyok?


Nekem úgy tűnik mintha a lányoknak mindig lejjebb kellene adni az igényekből, ha "pasit" szeretnének, míg a fiúknak egyáltalán nem, sőt, önmagukhoz képest még igen jó a "csaj kínálat". Vagy ez is csak velem és a hozzám hasonló szerencsésekkel van így? Mert én néha azért el-elcsodálkozom, hogy milyen fullos lányoknak is tetszem, sokszor az az érzésem, hogy szinte bármelyik szexi lányt megkaphatnám - kivéve persze aki a sok pénzre megy, de olyan nem is kellene:P.


2011. okt. 21. 04:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi a válaszokat!
2011. okt. 21. 13:35
 12/21 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg nem úgy viselkedsz, mint aki foglalt. (Ezen nem ártana elgondolkoznod.)"


Ebben lehet valami, de attól tartok, ha nagyon úgy viselkedem, akkor nemhogy nem lesznek ártatlan flörtök, de beszélgetések sem! Akivel közöltem, vagy utaltam rá, az ma már hozzám sem szól... Ez mondjuk kicsit bosszant.

2011. okt. 21. 13:38
 13/21 A kérdező kommentje:

"tök jó amit írtál, csak én pont fordítva látom és a környezetemben is pont fordítva vannak a dolgok...."


Azért az eléggé flash, hogy ugyanabban a világban mennyire másik világban vagyunk páran. Ami nekem így van, az másnak épp ellenkezőleg lehet...

2011. okt. 21. 13:44
 14/21 anonim ***** válasza:

11:22

nyilván én is elfogult vagyok meg fogalmam sincs a pasizásról, de ha csak az ismerősi körömből indulok ki, kapásból fel tudok sorolni 3 rossz lányt és 3 rendes srácot. fordítva már nehezebb.


kérdező:

én voltam a hülye hogy nem tudtam hogy mindenki 3gyből a külsőségekre gondol. persze nekem ez se igaz, de ha neked igényes egy barbibaba akkor nincs miről beszélni


nálam más a mérce de ha te normális lányt találsz ezekben a buta libákban, akkor nagyon igénytelen lehetsz.


azért intelligens egy ilyen kamukérdés egy lánytól, mert azok sötétek, mint a négergyerek barlangban, egy férfitől kicsit többet "várok el".


iq: ha utánanéznél tudhatnád hogy mindenfélét magyaráznak, és mindenki azt hoz ki belőle, amit akar. na ez a cikk tisztázza a dolgot: [link]

hogy időt spóroljak: a férfiak kamaszodás után kissé magasabb intelligenciára tesznek szert a lányoknál. ez genetika, ha nem érted miért, elmagyarázom

már csak azért is hülyeség az átlag intelligensebb nő, mert nem ez a valóság egyszerűen. még ha magas is lenne az iqjuk, mivel lehet magyarázni azt hogy képtelenek értelmezni egy mondatot, egy helyzetet, vagy hogy állandóan az érzelmeik irányítják őket? és az átlagnő ilyen, a férfiaknál úgy 50%ot adnék, de köztük legalább van értelmes.


de a lényeg, hogy én képes vagyok elismerni hogy alacsonyabb érzelmi intelligenciával rendelkezek, viszont a sokkal érzékenyebb nő önérzetét sérti, hogy ő butább, ezért hőbörgéssel akarják bizonyítani még ezek után is hogy nem azok, ami ugye paradox.


értelmes nővel még nem találkoztam, bár így elsőre lady lee egész jó válaszokat ír.

2011. okt. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"nálam más a mérce de ha te normális lányt találsz ezekben a buta libákban, akkor nagyon igénytelen lehetsz.

"


Kicsit szélsőségesen fogod fel. Oké, nem részleteztem szintén, hogy bár az minőségibb alatt a külsőt értem és ugyan valóban nem ismerhetek jól mindenkit, azért ha néhány szót váltasz, beszélgetsz pár percet egy lánnyal, akkor nagyjából érzed, hogy milyen szinten van, nem? Sőt, sokszor már a tekintetből ki lehet olvasni, hogy valaki gyökér, vagy sem. A hülyéket én sem szeretem, elhiheted. Gondolom feltűnt, hogy van valamennyi helyesírásom, hozzáteszem, hobbiból programozgatok, imádom a Rubik-kockákat (3x3, 5x5, tükör):) Ennyiből talán feltételezheted, hogy nem szívesen flörtölök idióta lányokkal. Nagyon is szeretem az okosabb lányokat, persze azokról beszélek akik tényleg azok, nem pedig csak előadják azt. Vagy a külső igényesség nálad feltétlen egyenlő buta liba? Különben sem a "barbit" értem igényesség alatt:) Ez olyan szubjektív, de hogy is mondjam... A kicsit olyan "belvárosiasan" igényes lányok tetszenek, és látok is belőlük bőven. Amihez képest a fiúk elég igénytelennek tűnnek. De mint kiderült, ez lehet, hogy csak az én világomban tűnik így:)


Az intelligencia-kérdésben akár igazad is lehet, amit írtam, csak olvastam valahol, ami ugye nem garancia:) Látod? Egy lány, vagy egy ostoba barom elismerné a másik igazát?:)


Részemről amúgy eleget írtunk erről, bár nem jártuk alaposan körbe, talán nincs is mit. Feltettem egy kérdést, páran megvilágították máshonnan is, rájöttem, hogy mint sok minden más eddig, ez sem úgy lehet teljesen, ahogy én elsőre gondoltam, ennyi.

2011. okt. 22. 05:41
 16/21 A kérdező kommentje:

"értelmes nővel még nem találkoztam, bár így elsőre lady lee egész jó válaszokat ír."


Erre még reagálnom kell: ha értelmes nővel még nem találkoztál, akkor azért nem vagyok meggyőződve, hogy nem benned van a hiba. Én ugyanis találkoztam már nem is egyel, köztük a jelenlegi párommal. Azért remélem nálad nem a minimum Mensa szint jelenti egy nő elvárt értelmét:) Mert akkor persze, hogy nem találsz...

2011. okt. 22. 05:55
 17/21 anonim ***** válasza:

valóban érdekes, hogy egy világban, egy országban, egy időben élünk, mégis mennyire máshogy látjuk a helyzetet.

főiskolára járok és itt a lányok: isznak, de keményen! a cigi szintén alap -nekem ez nem pálya...- ilyen szakadt drogdílerekkel járnak -komoly!- illetve kisebbségi "vállalkozókkal" esetleg focistákkal, de úgy hogy végigmegy rajtuk az egész csapat! a komoly kapcsolat fogalmát nem ismerik... de magát a komoly szót sem! körülbelül összefekszenek minden olyan alakkal aki rosszfiús, jó szövege van, bulizik és nem csóró! nagy részük pedig számító és előre helyezkedik, hogy lehetőleg ne kelljen dolgoznia a hátralevő életében. tudom a pénz sem minden, mert ugyan elviszi a srác egy hétre síelni de azért kettő másikkal csalja! ha elvétve van egy-két tényleg kedves-értelmes-rendes lány aki még szép is akkor őket pedig felszedik a legnagyobb lump alakok akik 26 évesen (6-7 éve) főiskolára járnak, de jóképűek és jó a szövegük!

és ezek a lányok főiskolára járnak, szépek és ránézésre nem mondanád meg hogy ilyenek-amilyenek...

de hát a "látszat mindig csal, de a csalás sohasem a látszat"

2011. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

05:41

nem azért írom hogy megsértselek, de a rubikkocka semmit se jelent ha a logika nem az erősséged és másodjára sem érted meg, amiről magyarázok. de ha nagyon kedves akarok lenni akkor betudom egy kommunikációs nehézségnek.


mivel te is okosnak hiszed magad a programozástól, ismerek én is olyan lányt aki nagyon jó matekból, de az életben s*gghülye. én itt a józan paraszti észről beszélek, amit sehol nem tanítanak és nem lehet mérni se iqval se versenyekkel. onnantól kezdve hogy phds idióták ömlengését is hallottam már, nekem semmit nem jelent a szellemi teljesítőképesség. ez olyan, mintha jól kigyúrod magad, de semmi ügyességed és hajlékonyságod nincs hozzá. a számítógép is nagyon gyorsan és jól számol, mégsem lehet vele beszélgetni a relativitáselméletről


a nők nem igényesek külsőre, csak többet foglalkoznak vele. nálam ez nem igényesség, és igen, általában azok a nők akik a külsejükkel foglalkoznak, belül nagyon üresek.


"Az intelligencia-kérdésben akár igazad is lehet, amit írtam, csak olvastam valahol, ami ugye nem garancia:) Látod? Egy lány, vagy egy ostoba barom elismerné a másik igazát?:) "


ebben igazad van, díjazom.


"Részemről amúgy eleget írtunk erről, bár nem jártuk alaposan körbe, talán nincs is mit. Feltettem egy kérdést, páran megvilágították máshonnan is, rájöttem, hogy mint sok minden más eddig, ez sem úgy lehet teljesen, ahogy én elsőre gondoltam, ennyi."


nem feltétlenül, hogy újabb fordulatot hozzak: a te környezeted lehet ilyen, eltekintve a szubjektivitástól. én nem ezt vettem észre, mások sem.


05:55

mint már mondtam az iq nem érdekel. a mensáról nincs jó véleményem, szóval nem az én hibám hogy a nők többségének nem józan világképe van, ez egyszerűen genetika: a nők érzelmi logikával gondolkodnak, képtelenek józanul cselekedni, mert minden tettüket az ingadozó érzelmük befolyásolja. hiába van 360as iqja, ha stressz alatt összesz*ja magát, képtelen elismerni ha téved, és minden szembejövővel lefekszik, vagy unalmas pápaszemű könyvmoly.


08:31

igen, jól megfogalmaztad, én is ezt látom minden nőben, hogy érdekből jön össze a másikkal, hogy pénz, státusz, dráma meglegyen, erkölcstelen életet élnek, vagy ha nem ilyenek, akkor unalmas kis könyvmolyok. egyszerűen egyiknek sincs jelleme, önálló gondolataik nincsenek, mindig csak alkalmazkodnak és igazodnak az érdekeikhez, amelyik meg lelkis, bedől az első hazudozónak. nincs bennük tartás ez a lényeg!!! egyszerűen nem nők hanem buta kislányok és ezt megcsinálják diplomával is amihez állítólag kell értelem, de nem, mert az csak egy papír hogy jól magoltál. az iq sem méri azt hogy milyen tartásod van az életben, és kikkel fekszel össze.



érted már kedves kérdező miről is van szó? attól nekem senki se lesz igényes hogy kékzöld szemhéja van meg neonsárga ajkai, zöld haja vagy kitömött mellei. nézd mg itt a jobboldali reklámot, az összes nő ilyen valamilyen kiadásban, egyszerűen nem tudnak önmaguk lenni és nincs bennük tartás, ezért akarnak mindent a külsejükkel elérni és midnenkit magukhoz láncolni, mert nincs bennük semmi érték és vonzó!

2011. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 LadyLee ***** válasza:

Micsoda indulatok szabadultak el e kérdés kapcsán. :)


Na, én is reagálnék 1-2 pontban:


Szerintem ez az IQ dolog nagyon túl van lihegve, pláne indokolatlanok azok a fenti vélemények, melyek szerint a lányok átlagban "sötétek" és egy pasitól "több várható el. Pont a belinkelt tanulmány-összefoglaló mutatja, hogy valóban kb. kevesebb, mint 2 (!) ponttal magasabb eredményt érnek el átlagban a pasik az IQ teszten. Ez gyakorlatilag semmilyen különbséget nem jelent, baromira nem észrevehető egy ilyen mértékű különbség egy átlagos érvelést, kommunikációt igénylő szituációban, sőt. Arról nem is beszélve, hogy ezek az átlagok úgy jönnek ki, hogy bizonyos készségeket mérő kérdések kapcsán a férfiak teljesítenek jobban átlagban, mások esetén viszont a nők. Elég 1 kérdés típusát megváltoztatnunk ahhoz, hogy merőben más eredményt kapjunk - igazából csak annyi lesz a kérdés, hogy milyen kompetenciákat mérő kérdésekből hányat rakunk be és egy alig érzékelhető különbség is simán kihozza átlagban a +<2 pontos eltérést (azaz gyengébben kedvéért: elég, ha eggyel több olyan kérdés van, mely "férfi-kompetenciát" mér - máris kijön ez az - egyébként totálisan jelentéktelen különbség). Amúgy sem hiszek az IQ tesztekben: a kérdések sablonosak, "fel lehet rájuk készülni" - ha gyakran töltesz ki ilyen teszteket, egyre jobb eredményt fogsz elérni, holott nyilván nem leszel genetikailag ettől még "okosabb". Egyébként meg a fenti minimális különbséget adhatja önmagában a férfiúi hübrisz is - hiszen az is bizonyított, hogy az átlag férfi lényegesen okosabbnak gondolja magát, mint amilyen. ( [link] Hiúságuk legyezgetése érdekében hajlamosabbak IQ-teszteket és hasonló teszteket kitöltögetni, hogy igazolják ezáltal értelmi képességeiket. A nők l'art pour l'art ritkábban tesznek ilyet. A 2 pont alatt átlagkülönbség tehát simán adódhat abból, hogy a férfiak egyszerűen többször találkoztak az IQ teszben fellelhető kérdésekkel.


A nők mondatértelmezési hiányosságait állítani szintén merő baromság - a kommunikáció mind aktív, mind passzív formája pont, hogy női kompetencia, mely nyilvánvalóan adódik a nő gyereknevelési szerepéből (folyamatosan kommunikálni kell a gyerekkel és tudni kell olvasni az ő - kezdetben ráadásul nonverbális jeleit).


"Állandóan az érzelmeik irányítják őket" - ez részben helytálló, csak semmi köze az intelligenciához - egyszerűen hormonálisan másként működünk. Baromi nagy csúsztatás ezt az intelligenciával kapcsolatba hozni. Pl.: Nem azért fogok én, mint nő mondjuk egy "friends with benefits" kapcsolatban nagyobb valószínűséggel beleesni a páromba, mert "hülyébb" vagyok és nem vagyok képes elvonatkoztatni az adott helyzetben az érzelmektől, hanem azért, mert a szervezetemben szex közben messze több oxytocin termelődik, mint a férfiéban, így nagyobb eséllyel alakul ki az én részemről érzelmi kötődés. Egyébként meg alapból ciklikusan működik a hormonrendszerünk, ami miatt - bár én ilyet egyértelműen sohasem tapasztaltam - de elvileg érthető, hogy olykor kissé labilisabbak vagyunk. Ennek sincs semmi köze az intelligenciához.


Az "értelmes nővel még nem találkoztam" kitételhez igazából nagyjából annyit tudnék hozzátenni, mint az előttem szóló: nem biztos, hogy a nőkben van a hiba.


A főiskolás lányokról: Nem gondolom, hogy a főiskolára járás kritériuma alapján egyfajta minőségi szempontból az átlag feletti halmazt kapnánk, sőt. Pont hogy az "átlag" manapság az, aki valamiféle (sokszor persze minden valódi létjogosultságot nélkülöző, kamuszakokat indító) főiskolát elvégez. Ott körülnézni nem jelent egyfajta minőségi merítést, sőt, pont az átlagot kapod ki.


A nők "nem igényesek külsőre, csak többet foglalkoznak vele", de nálad ez nem jelent igényességet. Ok, de akkor szerinted mit jelent az, ha valaki igényes a külsejére?


'Általában azok a nők, akik a külsejükkel foglalkoznak, belül nagyon üresek". Szerintem ez is hülyeség. Legfeljebb úgy lenne létjogosultsága a kijelentésnek, hogy akik túl sokat foglalkoznak a külsejükkel. Egyébként szerintem teljesen normális, ha egy csaj foglalkozik magával, sminkel, szeret öltözködni, stb. Ezek tök normális női tulajdonságok, nincsenek összefüggésben azzal, hogy "belsőleg" milyen egy csaj - legfeljebb akkor, ha tényleg a külsejük gyakorlatilag az egyetlen dolog, ami foglalkoztatja őket (sajnos mondjuk sok ilyen van).

2011. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

11:35 Lee


vagy az angolt, vagy a képeket nem sikerült értelmezned:

a felnőttek grafikonján 10 pont az átlagok közti különbség, és minél nagyobb iq felé haladunk, annál nagyobb arányban vannak köztük férfiak(vszonyítva).


példa a piros nyíllal: 130as iqval egy férfinak párt találni sokkal nehezebb, ugyanis 2 férfi jut egy nőre ugyanazon iqszintnél. ez ugyanolyan, mint hogy kínában sokkal több férfi van, mint nő. megoldás: vagy egyedül marad, vagy homo lesz, vagy poligámia.


de mint mondtam ez sem akkora nagy dolog, hiába 130as iqja van egy embernek, ha az életbeli megnyilvánulásai logikátlanok.

és az átlag érvelés, beszélgetés szintjén csak itt hatalmas különbségek vannak, mert folyton ostoba önérzetes lányokba botlok, de ez nem csak neten, bárhol így van. ebből az következik hogy vagy én vagyok rohadtul intelligens (amit kétlek) vagy az, hogy az átlag lány nagyon buta(ezt tartom valószínűbbnek).

nyilván mivel minden hülye okosnak hiszi magát, fenn kell tartanom azt a lehetőséget is, hogy valóban nekik van igazuk, bár egyértelmű számomra, hogy nem így van.


azzal egyetértek, hogy az iqtesztek gyakorolhatók, és nem túl mérvadók, de ha az átlag nőneműek beszéd, élet és logikakésségről van szó, a saját tapasztalataimból kiindulva szörnyű a helyzet a többségnél.

itt ugye különbséget kellene tenni a nemileg érett nő és a gyerek között, meg a testileg érett nő sem éppen értelmes állat a peteéréstől...


azt hülyeségnek tartom, hogy a hübrisz statisztikailag kimutatható, egyszerűen magabiztosság, ha ez mérhető, akkor csak egy újabb előny. de ez nem így van, például a vezetésben a hímek sokkal veszélyesebbek, mert bár készségeik jobbak a nőstényeknél, mégis túl magabiztosakká válnak - kockáztatnak.


nem tudom milyen arányban töltenek ki ezért a férfiak iqteszteket, ez szerintem csak szőrszálhasogatás már. tény hogy az iq nem egyenlő az életre való rátermettséggel és józan ésszel.


a mondatértelmezés is hülyeség. a nőstények, még fiatal korban is (2-5 éves gyerekek) sokkal jobban értelmezik az arckifejezéseket. ebből adódik később az is, hogy a nők jól manipulálnak, mert jártasak az érzelmekben. viszont a logikai képességeik már alacsonyabbak, a tárgyilagos dolgok inkább a férfiak előnyénél sorolható fel - hozzunk neki bármilyen ősemberes kifogást. ez azért van mert a férfiak gondolkodása rendszerező, ellenben a nőké érzelemközpontú. és ezeknek hormonális alapja van nem lehet egy 2 éves gyereket ránevelni erre.


az érzelmeknek pedig nagyon is köze van az intelligenciához, bár közvetlenül valóban nincs, közvetve a végeredményben (tehát a lényeg) megmutatkozik. hiába vagy zseni, ha a való életben 1 rossz esemény miatt képtelen vagy gondolkodni - akkor nem vagy zseni.

nyomás alatt a férfiak nagy részének javul a teljesítmény, hasonlóan a nőké, viszont nagyobb nyomás alatt a nők pánikolni kezdenek, a férfiak kockáztatnak. nem azt akarom mondani hogy a nők gyávák, de itt jön a hübrisz dolog.

és hiába termelődik több érzelemhormon, ettől nem fogod fel, hogy valójában xy csak azt hazudja amit hallani akarsz és kihasznál téged, tehát ront az intelligenciád megnyilvánulási lehetőségén.


"Az "értelmes nővel még nem találkoztam" kitételhez igazából nagyjából annyit tudnék hozzátenni, mint az előttem szóló: nem biztos, hogy a nőkben van a hiba. "


tudom, minden nő ezt szokta mondani, mert alapvetően magukból indulnak ki, érzelmi alapon. ami bár logikailag helytálló, a gyakorlatban azt jelenti általában hogy: te vagy a hülye, a nők tökéletesek - najó nem vagyok tökéletes, de rossz se - legalább is ezt mondja az önérzetem.

találkoztam már olyannal, akivel lehet beszélgetni, de az életben ő sem volt egy öntudatos nő, inkább csak egy kislány.


a főiskolás dolgot nem én írtam


ha a szót olyan értelemben nézzük, hogy igény mint foglalkozási késztetés, akkor lehet igényes, de én nem így értelmezem.

itt az igény alatt inkább valami féle ápoltságra gondolok, bár ez valóban egyedi mérce lehet. az nem igényesség, hogy kibefested magad, az divat. az sem igényesség, hogy farmer helyett öltönyben jársz. az is csak divat.

ha rendesen tisztálkodik az illető, és egészséges állapotban van, az igényes. de attól senki sem lesz igényesebb, hogy cuccokat ken magára, és idióta göncökben járkál. az inkább befolyásolhatóság és túlzott önbizalomhiány következtében ellensúlyozott késztetési vágyból táplálkozó önérzet.


"túl sokat" ennek semmi értelme, ez határozatlan kifejezés, ami nekem túl, az neked még belefér. de valószínűleg ebben is inkább csak önigazolás lesz az "érvelési" ok.


"nincsenek összefüggésben azzal, hogy "belsőleg" milyen egy csaj - legfeljebb akkor, ha tényleg a külsejük gyakorlatilag az egyetlen dolog, ami foglalkoztatja őket (sajnos mondjuk sok ilyen van)."


gyakorlatilag ezzel a mondattal igazoltad az állításom és tetted fel a pontot az ire:

a legtöbb lány ilyen, és ezek túl sokat foglalkoznak a külsejükkel, tehát a legtöbb lány belül üres. nagyon kevés az aki a külseje helyett a belsővel foglalkozik, vagy egyformán foglalkozik mindkettővel.

sőt, tovább fokozom: akiket aránylag keimelkedőbbnek mondanék még a lányok közül és súrolták a nő kategóriáját, azok egytől egyik átlagos természetes külsejű lányok voltak, nem "igényesek". talán 1 volt aki "igényes" volt, és lehetett is vele beszélni, de a viselkedése és a külseje annyira undorító volt, hogy nem igazán tenném az értelmes kategóriába.

2011. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!