Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg igaz, hogy 3 év után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg igaz, hogy 3 év után már nem képes szerelmet érezni az ember a párja iránt, csupán tiszteletet és szeretet?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallottam már ezt és mi most vagyunk 2,5 éve együtt és nagyon aggaszt ez a dolog.

A szűk családi körben senki nem vált el, nagyszüleim is 50éves házasok, anyáék 22 évesek. De náluk nem látom már, hogy dúlna a szerelem, hanem megszokásból vannak együtt. Soha nem is látom őket összebújni, csókolózni... nem szeretném, hogy velünk is ez történjen... 18l/19f


2012. ápr. 1. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:

a "szerelem" mint érzés valóban megszünik, átalakul egy mélyebb értelemben vett kötődéssé, ragaszkodássá, szeretetté. Jobb esetben persze:D

Ebben nincs semmi különös, ez igy a természetes.

2012. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz. Normális esetben az is szerelem marad, csak sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, stabilabb fajta szerelem mint a rózsaszín ködös őrület. Mondjuk ehhez fel kell nőni.
2012. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első hozzászóló vagyok, a másodiknak: Szerinted amit én irtam az nem ugyanaz?? Kib@szta a biztositékot a szövegértés??
2012. ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kedves első, és harmadik. nem lehet valakinek ugyanaz a véleménye? vagy nem írhatja le a gondolatait a saját szavaival csak azért, mert te már leírtad? miért? gondolkozzál már:D lehet, hogy itt leírják 10 példányban azt, amit te is írtál, akkor leszólod mind a 10et azért, mert ezt te már leírtad, és találjanak ki mást?


kérdezőnek: 18 éves vagy. nagyon nagyon nagyon ritka, hogy ilyen korban akad rá az ember a végső szerelmére. ha te úgy gondolod, ő a végleges, akkor félő, hogy nagyot fogsz csalódni. én az exemmel 3 és fél év után szakítottam. szóval attól, hogy valakivel már 2 és fél éve együtt vagy, nem jelenti azt, hogy örökre együtt is leszek. fiatal vagy még.


20/L

2012. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

elsö és harmadik vagyok. Sorry látom már h nálam halt be a szövegértés:DDDD

Merthogy magamat éreztem megtámadva, pedig nem erröl volt szó. Bocsi második!!

2012. ápr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még nincs tapasztalatom ilyen téren, de én úgy gondolom, hogy a szeretet rengeteg fajtáját nem lehet megkülönböztetni és nem is kell megnevezni. Nem véletlen, hogy a legtöbb nyelvben nincs külön szó a szeretetre és a szerelemre. (Pl.:love)

Szóval szerintem ilyesmitől ne aggódj, mert szerintem még így is változtak a barátod iránti érzelmeid, sőt szerintem ezek naponta változnak, mert sok mindentől függ.

Szóval szerintem ne úgy képzeld el, hogy eléritek a 3. évet és egyszer csak 'elvágják' ezt az érzést. Szerintem ne aggódj ilyesmin, ha valami nem tetszik, akkor úgyis megpróbáltok változtatni , előre felesleges aggódni.

és még egyszer mondom, nincs még ilyen irányú tapasztalatom, de én így látom a helyzetet.

2012. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló vagyok, a másodiknak: Szerinted amit én irtam az nem ugyanaz?? Kib@szta a biztositékot a szövegértés??


A kedvedért összehasonlítottam a válaszainkat és megállapítottam, hogy nem ugyanazt a választ írtuk. Továbbá nálam nem "b*szta ki a biztosítékot a szövegértés", mivel elvégeztem a magyar-német szakot az egyetemen, ellenben te a szövegszerkesztésedből ítélve idejekorán lezárhattad a tanulmányaidat.

2012. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megköszönném ha nem itt veszekednétek. Alapból is "gyerekes" dolognak tartom, hogy valakit pár mondat alapján megítélj(és oltogasd a feltételezett végzettsége alapján).

De köszönöm a válaszokat!:)

2012. ápr. 1. 15:31
 9/9 omba ***** válasza:

Az én válaszom a kérdésedre: nem!

Az, hogy a nyilvánosság előtt ki, hogy viselkedik semmi támpontot nem jelent arra nézve, hogy mik az érzései.

Nem is emlékszem, de szerintem 25 körül már a világért se csókolóztam volna mások előtt, vagy utcán, - de ez nem a feleségem iránti "korlátozás" volt.

2012. ápr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!